lirita

Sori nuk është Kapedani : Një shefeje seksi, nuk do t’i rezistoja
Ekskluzivisht për suplementin “Big Brother”, Sorit i kemi shkëputur një rrëfim nga dhoma e kuqe e shtëpisë së famshme, ku tema e pyetjeve lidhej me filmin “Kapedani”, interpretuar nga një bashkëqytetar i konkurrentit, legjendari Albert Vërria. Sori nuk harroi me këtë rast të dërgojë urimet më të mira për gruan e tij, Liljana, që dje ka pasur ditëlindjen. Sori sot, apo Kapedani dje? Sori sot. Kapedani kishte vetëm gabime? Jo, nuk i kishte të gjitha gabim. Mes Adelës dhe Junës, cilën do... Vazhdo
Arjani : Komplekset po na marrin frymën
14/04/09 01:45 Adelajda, Arjani, Adi, Mimoza, Qetsori, Anjeza dhe Bjordi kanë qenë duke biseduar në dhomën e gjumit. Diskutimi është zhvilluar rreth ish-banorëve të shtëpisë e kryesisht rreth Mesidës e Liritës, përsa u përkiste pozicionimeve ose jo pozicionimeve të tyre në lojë dhe opinioneve të banorëve lidhur me këtë. Më pas ata e kanë krahasuar veten me konkurentët e Big Brother 1. “Këtu është plot me komplekse që po na marrin frymën!”- ka thënë Arjani. “S’kam ç’të bëj. Unë kështu jam dhe... Vazhdo
Dritan : Dua të dal në nominim
26/03/09 01:45 Dritani ka thënë se nuk dinte si ta shpjegonte gjendjen e tij psikologjke. Ai ka thënë se nuk ndihej as mirë, as keq. Dritani ka shtuar se do të donte të nominohej kësaj jave dhe e dinte që kështu do të ndodhte. Sipas tij, kjo do ta ndihmonte t’i kuptonte më mirë gjërat e për më tepër t’i ndryshonte pak gjendjen emocionale. Sipas Republikës, personi që nominohet dhe i shpëton nominimit të parë është dyfish i vlerësuar. Dritani ka vazhduar të thotë se dëshiron të jetë i nominuar dhe Bika,... Vazhdo
Lirita: Dua të rri ashtu si jam
16/03/09 15:03 Debati i Adit me Mimozën ka krijuar përplasje mendimesh midis banorëve. Lirita i thotë Aidës që sipas mendimit të saj nuk është mirë të përzihesh me mendimin të tjerëve. Aida i thotë që nuk e kuptonte pozicionimin e saj neutral, pasi ajo duhej të thonte dicka. Lirita shprehet se nuk i pëlqen të bëhet dëshmitare në një debat, për arsye se bisedat janë të regjistruara dhe ato mund ta sqarojnë më mirë situatën. Ajo thotë:-“Nuk dua të bëhem as e mirë dhe as e keqe. Dua të rri ashtu si jam!”... Vazhdo
Aida Troka : në jam realist
15/03/09 02:10 Debati mbi dëshirën ose jo të Aidës, për t’i dhënë imunitetin Adit ka vazhduar më tej, me ardhjen e saj. Arjoni i ka thënë dhe ka mbrojtur mendimin se ajo ka hezituar që t’ia jepte imunitetin Adit, sepse nuk kishte dashur ta bënte. Aida e ka kundërshtuar fort dhe i ka shpjeguar se ajo nuk e kishte kuptuar mirë pyetjen që i ishte bërë. Ajo shtoi se kishte dashur t’ia jepte imunitetin atij ose Liritës, sepse mendonte se duhej të zgjidhte dikë prej banorëve të shtëpisë. Arjoni e pyeti drejtpërdrejt... Vazhdo
Florian Binaj (Portokalli) – Komenton banorët e Big Brother Albania 2
Intervista – Florian Binaj, aktori që interpreton Policin në spektaklin “Portokalli” dhe një nga personazhet më pikantë të emisionit radiofonik “Rikoshetë”, komenton banorët e “Big Brother 2”. REPUBLIKA KASMAHU 1 – Pa shumë përvojë 2 – E dashur kur do 3 – Pëlqen Arjonin, por e sheh si të pamundur ADELAJDA XHAMANI 1- Shumë simpatike, portret me tipare mishtore 2- Flet pak si shumë 3- Ndihet e kërcënuar nga rivalet ZHULJETA DACI 1- Mendon se është pikë kyçe... Vazhdo
Adelajda : Surpriza për Bjordin
10/03/09 16:55 Adeljada diskuton me banorët për surprizën për ditëlindjen e Bjordit. Ata mendojnë që në mëngjes para se ai të zgjohet të zbukurojnë shtëpinë, dhe Adelajda do vishet si Michael Jackson. Banorët mendojnë që të marrin dhe macen e tij, por për këtë ide duhet të vendosë Big Brother. Secili prej tyre do i bëj një dhuratë të vogël dhe Mesida ka vendosur që t`i përgatisë Bjordit mëngjesin sipas tipit tradicional Suedez. Në një bluzë ose pantallona të bardha ata do shkruajnë komentet e tyre për... Vazhdo
Mimoza: Do bëhem këngëtare
10/03/09 14:35 Mimoza u thotë vajzave se i pëlqen që të studiojë për muzikë. Adelajda i thotë se që të vazhdosh një shkollë për këngëtare duhet të kesh zë. Lirita mendon se shkollën e muzikës, duhet ta fillosh që fëmijë duke i bërë të gjitha etapat me radhë. Mimoza u tregon vajzave se një kompozitor i kishte dëgjuar zërin e i kishte thënë se e ka të mirë. Ajo thotë se edhe në fakultet mund të fillojë të studiojë për kanto, kurse Lirita mendon se disa gjëra duhet t’i dish duke i mësuar në shkollë... Vazhdo
Lirita: Do ta bëj për inat
10/03/09 14:08 Lirita është duke biseduar dhe shkëmbyer batuta me Adelajdën dhe Bikën në oborr. Ajo e imiton Bikën kur flet dhe Bika e këshillon që atë mimikë të mos e bëjë më se e mërzit. Lirita ia kthen se nuk ia bën vetëm asaj por, Bika i thotë se nuk është hera e parë dhe po ia thotë se e bezdis. Edhe Adelajda i thotë po të njëjtën gjë. Lirita u thotë vajzave se ajo është shqiptare dhe nëse i thua dicka që të mos e bëjë, atëherë nga inati do ta bëjë dhe ajo vazhdon të imitojë Bikën. Vajzat... Vazhdo
Mesida : Më pëlqejnë lidhjet e gjata
10/03/09 10:25 Mesida ka treguar se pasi kishte mbushur 18 vjeç ishte larguar për në Suedi. Atje kishte qëndruar dy vjet “single”, pastaj kishte patur një të dashur, më pas edhe dy vjet të tjera “single” dhe pastaj kishte bashkëjetuar me dikë. Ajo ka thënë se zakonisht lidhjet e saj janë të gjata, përndryshe i duken të pavlera. Sipas saj më mirë të gjesh një njeri të mirë, sesa thjesht t’i shtosh një emër listës. Ajo ka shpjeguar se nuk e kishte fjalën për të shkuar menjëherë drejt fejesës apo martesës,... Vazhdo

Page 1 of 612345...Last »