Loro Nrekiq

Loro Nrekiq merr postin e kryetarit të Këshillit Komunal  të Partisë Demokratike të Socialistëve
Nga Hatixhe Nelaj Sot në orët e pasditës në sallën e madhe të Kuvendit Komunal u mbajt mbledhja e anëtarëve të  Këshillit drejtues të PDS-së ku për kryetar të Këshillit Komunal të PDS-së një zëri u zgjodh Loro Nrekiq. Para kryesisë së partisë muerr pjesë ministrja e shkencës Sanja Vllahoviq,ndërsa para këshillit ekzekutiv të PDS-së Goran Jevriq. Për kryetar të Këshillit Komunal të PDS-së kanë garuar Kryetari i deri tashëm Luigj Shkela dhe Loro Nrekiq.Kryesia e partisë dritën jeshile e ka dhënë për... Vazhdo

November 24, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Komente (37)
Tags: , ,

Zgjedhët këshilli komunal i PDS-së Ulqin
Luigj Shkreli, deputet i PDS në parlamentin e Malit të Zi, në Konferencën e gjashtë zgjedhore komunale, të mbajtur mbrëmë në Ulqin, i tha kryetarit dhe deputetit të Partisë Demokratike të Socialistëve /PDS/ Milo Gjukanoviqit se “publikisht i themi qytetarëve të Ulqinit se pa PDS nuk ka zhvillim as përparim të qytetit as të Komunës së Ulqinit në përgjithësi”, njofton KosovaLive. Partia Demokratike e Socialistëve zgjodhi këshillin komunal të ri të kësaj partie për qytetin e Ulqinit. Këshilli përbëhet prej... Vazhdo