Luigj Shkrela

Luigj Shkrela i përgjigjet Cungut në Facebook
Qyteti kater dit pa uj,,me daten,,13,14,15,16.nentor 2012,,per kete fajtor pushteti I periudhes 2006 –2010′,,mos te ishte tragjike do te ishte qesharake,,mu qesh lakuriqi I nates,,,A ka ndermend pushteti aktual te marr pergjegjesi per moskryerjen e obligimeve,,A thua mendojn se qytetaret nuk jan te vetdijshem se kush I udheheq,,,katastrof,,mos me te zan gjumi nates nga mossinqeriteti,,njerzor ,,,,,pik se pari,,Po Ti more Kryetar nese ke gjet aq shum borxhe per uj,,po mos tjeter paguaj ata cka ke harxhua Ti,,,,ose Ju,,deri kur... Vazhdo

November 17, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Komente (14)
Tags: , , ,

Žrtvovali Škrelju za Lukšićevu fotelju
Predlaganje Raška Konjevića za člana Sudskog savjeta umjesto Ljuiđa Škrelje rezultat je ucjene Socijaldemokratske partije koja je, po ocjeni opozicije i analitičara, između ostalog i time uslovila podršku rebalansu budžeta čije je neusvajanje moglo rezultirati padom Vlade Igora Lukšića. Da se radilo o ucjeni tvrde i u DPS-u, što je jasno na Administrativnom odboru saopštio poslanik te partije Milorad Vuletić. Poslanik Pokreta za promjene Koča Pavlović kazao je za „Dan” da je kompromitujući izbor ekonomiste Konjevića... Vazhdo

June 1, 2012  :: news :: Komente (2)
Tags: , , ,

Luigj Shkrela aktivë në rrjetin sociale Facebook edhe në sport
Profile në Faceook kanë hapur Amir Hollaj,Genci Nimanbegu,Ferhat Dinosha,Tahir Tahiri,Luigj Shkreli,Saubih Mehmeti,Nikollë Camaj,Beqir Zati,dhe shumë deputetë, krerë komunash nga Mali i Zi dhe politikanë të tjerë tanimë kanë regjistruar profilet e tyre në rrjetin më të madh social Facebook. Në rrjetin e miqve kanë njëri tjetrin dhe persona të tjerë që s’i lidhë asgjë me politikën. Flirt, argëtim apo debat politikë, cila është arsyeja e vërtetë e regjistrimit të politikanëve shqiptarë në “Facebook”... Vazhdo
Luigj Shkrela: Gëzuar festën e Kurban Bajramit
KUMTES PER OPINION Të nderuar qutetare Festat e Bajramit simbolizojn shpresen e njeriut per paqe jet te lumtur dhe te begatshme.Keto dit te Medhaja gijthmon na kan detyruar ne respektin e nevojshem per shoqi/shoqin,dhe afirmimin e jetes se perbashket,bashkimit dhe mirekuptimit.Keto vlera si tradite e ketyre trojeve/le te nguliten dhe te jene undherrefyese per çdo qutetare te Komunes son,si dhe te mbar Malit te Zi. Festat e Bajramit kan tolerancen e duhur si asnje ngjarje tjeter.Respekti ndaj shoqeris çon ka lumturija dhe begatija e... Vazhdo

November 6, 2011  :: Politika :: Komente (6)
Tags: , , , ,

Zgjedhët këshilli komunal i PDS-së Ulqin
Luigj Shkreli, deputet i PDS në parlamentin e Malit të Zi, në Konferencën e gjashtë zgjedhore komunale, të mbajtur mbrëmë në Ulqin, i tha kryetarit dhe deputetit të Partisë Demokratike të Socialistëve /PDS/ Milo Gjukanoviqit se “publikisht i themi qytetarëve të Ulqinit se pa PDS nuk ka zhvillim as përparim të qytetit as të Komunës së Ulqinit në përgjithësi”, njofton KosovaLive. Partia Demokratike e Socialistëve zgjodhi këshillin komunal të ri të kësaj partie për qytetin e Ulqinit. Këshilli përbëhet prej... Vazhdo
Jep dorëheqje Luigj Shkrela,nga funksioni i kryetarit të Kuvendit të Ulqinit
Kryetari i Këshillit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve në Ulqin Luigj Shkrela ka dhënë dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Kuvendit të Ulqinit njofton gazeta informative Ulqini Online. Këshilltarët e PDS lëshojnë seancën në ora 13h.20. Parlamenti miraton dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit të Komunës,njofton Ulqini Online. 13h.40 Edhe këshilltarët e UDSH-së lëshojnë senacën e Kuvendit të Komunës. Pas hapjes së diskutimit rreth pikes së rendit të ditës për zgjedhjen e Kryetarit të ri të... Vazhdo

September 22, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Komente (1)
Tags: , ,

KUMTESE, Thirrja e Kuvendit te Komunes
Iniciativa e shumicës së re parlamentare për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit është dorëzuar sipas Kushtetutës, ligjit dhe vendimeve. Kushtetuta përcakton se seancat e rregullta nuk mund të thirren në periudhën prej 01 gusht deri me 30 shtatorë, dhe pasi që seanca duhet të mbahet gjatë muajit shtatorë, ne kemi kërkuar mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme. Kryetari i Kuvendit zotëri Shkrela ka premtuar publikisht se nuk do të bëjë kurrfarë obstruksioni dhe sapo të pranoj iniciativën me 17... Vazhdo

August 30, 2011  :: Politika :: Comments Off on KUMTESE, Thirrja e Kuvendit te Komunes
Tags: , , , ,

Luigj Shkrela: Nuk besoj që do të shkarkohem
Kryetari i Këshillit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve në Ulqin Luigj Shkrela deklaroi në TV Teuta para dy netëve  se PDS do të pranojë çdo version që do të dale nga loja politike por njëheri shprehi habinë dhe çudinë për rrjedhën e ngjarjeve në skenën politike në komunën e Ulqinit bën të ditur Promul Ulqin. Kryetari aktual poashtu premtoi se mbledhja e Kuvendit komunal do të mbahet brenda afatit ligjor prej 15 ditëve nga dita e paraqitjes së kërkesës. Edhe përkundër rrethanave të reja të... Vazhdo
Luigj Shkrela pret të paraqitni problemet dhe inicijativat e veta
Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit lajmeron qytetarët ,që ka caktuar ditën e premte për çdo javë,prej orës 11 deri në 14 si orar kur mund t’ i drejtohen Kryetarit dhe të paraqesin problemet e veta dhe te shfaqin inicijativat..Për këtë arsye nevojitet që dëshirën dhe nevojën tuaj për bisedime me kryetarin ta paraqisni në tel 030/412-456,lokali 112 Me respekt, Luigj Shkrela Luigj Lui Shkrela Facebook  Vazhdo
Luigj Shkrela: Pushteti i ri deri në fillim të marsit
Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit, Luigj Shkrela, pret zbatimin e shpejtë të Marrëveshjes së koalicionit në komunën e Ulqinit Ulqin – Kryetari i Kuvendit të Komunës së Ulqinit, Luigj Shkrela, pret që marrëveshja e Koalicionit ndërmjet PDS-së, UDSH-së dhe PPD-së për ushtrimin e pushtetit në komunën e Ulqinit të zbatohet në mënyrë të plotë deri në mbarim të këtij muaji apo fillim të muajit të ardhshëm. “Deri në mbarim të muajit shkurt, eventualisht fillim të marsit, është koha... Vazhdo

Page 1 of 212