Mali i Zi

Grupi Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” kercĂ«nohen,nxjerrin klip te ri
Grupi i Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” dhe Dardan Koliqi vijnĂ« me kĂ«ngĂ« tĂ« re.KĂ«to ditĂ« kanĂ« lancuar projektin e tyre mĂ« tĂ« ri muzikor “Nuk di te them stop”. Pas lansimit tĂ« kĂ«ngĂ«s tĂ« Grupit Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” qe titullohet “Kerkoj ate qe mtakon”,pati nga njerzit anonymĂ« kĂ«rcenime telefonike,ky lajm i marr nga ATSH-agjensia telegrafike e Shqiperise. Grupi i Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” afer 3 vjetorit te themelimit te tyre,ka nxjerrur nje kenge me teme kombetare.Pikerishte me... Vazhdo
Festa e Flamurit organizuar nga shoqata e Anes se Malit në Staten Island, New York
Shoqata Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit” festoi me madhĂ«shti, mĂ« 28 NĂ«ntor 2010, DitĂ«n e PavarĂ«sisĂ«, nĂ« hotelin “Hilton Garden INN” nĂ« Staten Island, New York . Qindra shqiptarĂ« u mblodhĂ«n nĂ« kĂ«tĂ« ditĂ« tĂ« bukur festive, nĂ« ditĂ«n e shenjtĂ« tĂ« Flamurit shqiptar! NĂ« hyrje tĂ« restorantit  nĂ« hotelin “Hilton Garden INN” pjesĂ«marrĂ«sve iu uronte mirĂ«seardhjen z.Naser Çobaj, kryetar i shoqatĂ«s “Ana e Malit. Programin e ka prezantuar  vajza simpatike Iliriana Zeneli. Pasi Ă«shtĂ«... Vazhdo
Telegram ngushllimi Familjes Mbretërore Zogu;Unioni Demokratik i Shqiptarëve
UNIONI DEMOKRATIK I SHQIPTARËVE DEMOKRATSKA UNIJA ALBANACA THE DEMOCRATIC UNION OF ALBANIANS Ulqin, mĂ« 01.12. 2011   E nderuara Familje MbretĂ«rore,   Me keqardhje te thellĂ« mĂ«suam lajmin pĂ«r ndarjen nga jeta tĂ« Leka Zogu I. NĂ« kĂ«to momente tĂ« trishtueshme dhe tĂ« vĂ«shtira pĂ«r ju, mĂ« lejoni qĂ« nĂ« emĂ«r tĂ« Unionit Demokratik tĂ« ShqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi, strukturave udhĂ«heqĂ«se tĂ« saj dhe tĂ« anĂ«tarĂ«sisĂ« se gjerĂ«, dhe nĂ« emrin tim personal t’ju shpreh ngushĂ«llimet mĂ« tĂ« sinqerta pĂ«r humbjen e... Vazhdo

December 1, 2011  :: Politika :: Comments Off on Telegram ngushllimi Familjes MbretĂ«rore Zogu;Unioni Demokratik i ShqiptarĂ«ve
Tags: , , , ,

“AMBASADOR PËR PAQEN” edhe ne Ulqin
“AMBASADOR PËR PAQEN” – “AMBASSADOR FOR PEACE” nga organizata UPF, (Federata e Paqes Universale), njĂ« OrganizatĂ« me status tĂ« veçantĂ« nĂ« KĂ«shillin Ekonomik dhe Social tĂ« Kombeve tĂ« Bashkuara (OKB). Ky takim u organizua me rastin e punimeve tĂ« AsamblesĂ« sĂ« KĂ«shillit KombĂ«tar tĂ« FederatĂ«s sĂ« Paqes Universale nĂ« MalĂ« tĂ« Zi mĂ« 26 nĂ«ntor 2011,nĂ« hotel Mediteran nĂ« Ulqin. Federata e Paqes Universale Ă«shtĂ« njĂ« aleancĂ« globale e udhĂ«heqĂ«sve tĂ« jetĂ«s politike, akademike, fetare, tĂ« shoqĂ«risĂ« civile,... Vazhdo
Forca e Re Demokratike uron  festën e 28 Nëntorit
Me rastin e 28 NĂ«ntorit ditĂ«s sĂ« Flamurit KombĂ«tarĂ« ShqiptarĂ«, Forca e re demokratike, ua uron gjithĂ« shqiptarĂ«ve DitĂ«n e Flamurit KombĂ«tar.  Vazhdo

November 28, 2011  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Forca e Re Demokratike uron festĂ«n e 28 NĂ«ntorit
Tags: , , , , ,

Intervistë Ekskluzive me kryetarin e Komunës së Ulqinit,Nazif Cungun
Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit, Nazif Cungu  nĂ« intervistĂ« pĂ«r Mozaikun nga Haxhi Shabani, ka folur pĂ«r situatĂ«n aktuale nĂ« tĂ« cilĂ«n e ka gjetur komunĂ«n. Pas marrjes sĂ« mandatit, me 22 shtator, kryetari  Nazif Cungu  tha se ka formuar komision pĂ«r tĂ« verifikuar gjendjen faktike materiale dhe financiare tĂ« komunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu  akuzon kryetarĂ«t e mĂ«parshem pĂ«r borxhin 20 milion eurosh qĂ« ia kan lĂ«nĂ« komunĂ«s sĂ« Ulqinit gjatĂ« qeverisjes sĂ« tyre. Ai theksoi se me kĂ«tĂ« situatĂ« ka qenĂ« i njoftuar edhe... Vazhdo
Rishitet Otranti – ReagojnĂ« punĂ«toret
Kompania Barkley prej sot nuk Ă«shtĂ« mĂ« pronar i hotelit Otrant, njĂ«rit ndĂ«r mĂ« elitarĂ«t nĂ« Plazhin e Madh tĂ« Ulqinit. NĂ« njĂ« ankand tĂ« ditĂ«s sĂ« djeshme, ai u shit bankĂ«s zvicerane NLB Interfinanz, e cila ishte e vetme nĂ« kĂ«tĂ« ankand, pĂ«r vleren prej 10.600.000€, aq sa edhe ishte borxhi i kredisĂ« sĂ« marrĂ« nga ruset, tĂ« cilĂ«n kredi nuk e kanĂ« kthyer. NĂ« ankandin e djeshĂ«m nuk kanĂ« mundur tĂ« jenĂ« tĂ« pranishĂ«m as punĂ«torĂ«t e hotelit qĂ« ishin të  revoltuar nga mĂ«nyra se si hoteli u shit. Ata paralajmĂ«ruan... Vazhdo

November 26, 2011  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Rishitet Otranti – ReagojnĂ« punĂ«toret
Tags: , ,

KNSH rganizon Manifestim me rastin e 28 NĂ«ntorit – DitĂ«s sĂ« Flamurit
KËSHILLI NACIONAL I SHQIPTARËVE NË MALIN E ZI NACIONALNI SAVJET ALBANACA U CRNOJ GORI ALBANIAN  NATIONAL COUNCIL IN MONTENEGRO KĂ«shilli Nacional i ShqiptarĂ«ve nĂ« Malin e Zi organizon Manifestim me rastin e shĂ«nimit tĂ« 28 NĂ«ntorit – DitĂ«s sĂ« Flamurit, tĂ« hĂ«nen, me 28 NĂ«ntor 2011, nĂ« QendrĂ«n pĂ«r KulturĂ« – Ulqin. Manifestimi fillon nĂ« orĂ«n 16:30-tĂ«. Prania juaj na nderon, jeni tĂ« mirĂ«seardhur ! KĂ«shilli organizativ  Vazhdo
Shqiptaret e Malit te Zi – Tonight IlvaTare – Ora NEWS
NjĂ« emision nga Ilva Tare te Ora NEWS tĂ« kushtuar shqiptreve nĂ« Mal tĂ« Zi.Ju dĂ«shirojmĂ« shikim tĂ« kĂ«nshem.  Vazhdo
Kraja, rendimi i situates ekonomike zbrazet zona
Treva e KrajĂ«s e cila ndodhĂ«t nĂ« territorin e shtetit tĂ« Malit tĂ« Zi nĂ« kufi me ShqipĂ«rine shtrihet pĂ«rgjatĂ« Liqenit tĂ« Shkodres dhe nĂ«n majen e Malit Rumi. Kjo trevĂ« ashtu si gjithĂ« trveat tjera shqiptare nĂ« Mal tĂ« Zi Ă«shtĂ« pĂ«rballur me emigrimin dhe zbrazjen e saj. Ali Gjeçbritja mĂ«sues nĂ« shkollĂ«n 8 vjeçare “Gjergj Kastrioti- Skenderbeu” nĂ« KrajĂ«, njĂ«heresh edhe anĂ«tar i i KĂ«shillit Bashkiak tĂ« Tivarit shprehet se situata ekonomike e rĂ«nduar nga viti nĂ« vit ka diktuar largimin e tĂ« rinjĂ«ve nga kjo... Vazhdo

Page 20 of 97« First...10...1819202122...304050...Last »