martesa

Foto nga martesa e Minir Karamanagës dhe Zuhra Ficit
Drejtori i Organizates Turistike Minir Karamanaga dhe Zuhra Ficit kanĂ« celebruar martesĂ«n e tyre me njĂ« ceremoni, javĂ«n e kaluar. PĂ«r ceremonin dasmore nuk kemi tĂ« dhena ekzakte,sepse dasma  nuk asht komunikua mediave dhe nuk u be publike. Lajme nga Ulqini ka siguruar disa foto nga kjo dasmĂ«,prandaj do mundohemi tĂ« dijm mĂ« tepĂ«r nga darsma e tyre ditĂ«ve nĂ« vijim. Urime Martesa #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1... Vazhdo

September 25, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Komente (12)
Tags: , , ,

PĂ«rurimi i librit “Uralub in Ulqini” mĂ« 9 qershor 2012 – 19:30
Perurimi i librit Uralub in Ulqini te shtunen me 09 06 2012 salla e Biliotekes se Ulqinit ora 19 :30 Kemi nderin dhe kĂ«naqĂ«sinĂ« tĂ« ju ftojmĂ« nĂ« pĂ«rurimin e monografisĂ« sĂ« Ulqinit (Fotoalbum) i vitit 1959 me fotografi tĂ« realizuara prej dr Alfred Wollner nga Vjena – Austri. Botoi Asociacioni Ulqini, Ulqin, 2012 Albumi quhet URLAUB IN ULQINI dhe nĂ« vete pĂ«rmban 80 fotografi tĂ« jetĂ«s sĂ« Ulqinit nĂ« vitin 1959. Ky album Ă«shtĂ« redaktuar dhe finalizuar nga Gazmend Çitaku, nĂ« gjuhen gjermane textin e perktheu Eva Maria... Vazhdo

June 7, 2012  :: KulturĂ« / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Comments Off on PĂ«rurimi i librit “Uralub in Ulqini” mĂ« 9 qershor 2012 – 19:30
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ulqini destinacion i martesave në Villa Eneida + Foto
Jane te shumta vendet ku zhvillohen ceremonite martesore te cilat na bejne te enderrojme. Te martohesh ne plazh eshte me te vertet bukur. E kemi pare shume ta bejne kete lloj ceremonia ne per filma apo edhe tek Vip-at e Hollywood-t, apo ne ndonje ishull ekzotik per nje ceremoni intime. Nuk eshte detyrimi te shkosh jashte shtetit, edhe ketu ne Ulqin ka vende shume te bukura per te organizuar njue dasem te bukur. Tashme Ulqini mund tju vene ne dispozicion paketa martesore ku mund te perfshihet edhe muaji i mjaltit. Nje martese ne plazh,... Vazhdo

May 21, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ulqini destinacion i martesave nĂ« Villa Eneida + Foto
Tags: , , ,

Ali Salaj, kryetar i ri i “Art Club”-it tĂ« Ulqinit
Shoqata e ArtistĂ«ve dhe IntelektualĂ«ve “Art Club” nga Ulqini zgjodhi nĂ« Kuvendin e saj zgjedhor, tĂ« mbajtur tĂ« premten, kryetar tĂ« ri gazetarin dhe kritikun e filmit Ali Salaj. Ai Ă«shtĂ« kryeredaktor i gazetĂ«s “Koha javore” dhe korrespondent i ZĂ«rit tĂ« AmerikĂ«s nĂ« gjuhĂ«n shqipe pĂ«r Malin e Zi. PjesĂ«marrĂ«sit e Kuvendit vlerĂ«suan kontributin dhe rezultatet e arritura nga kryetari i deritashĂ«m, mr. Haxhi Shabani, sidomos nĂ« fushĂ«n e botimeve. Kryetari i ri i “Art Club”-it premtoi se pĂ«rkundĂ«r vĂ«shtirĂ«sive... Vazhdo

March 17, 2012  :: KulturĂ« / Kultura, Lajmet / Vijesti :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Pushimet ne Ulqin mbetet destinacioni më i preferuar
Ulqini eshte qyteti ku natyra nuk ka kursyer asgje, per te arritur te perkryeren, qyteti ku njerezit me mikpritjen e ciltersine e tyre nuk te lene te largohesh pa marre me vete dashurine e mallin per t`u rikthyer perseri. Ulqini eshte i mbyllur nga malet perreth dhe me detin e tij perben nje zone mikroklimatike te veçante. Kjo zone ka mbi 2.500 ore me diell gjate vitit, pra mbi 310 dite ne vit. Ulqini eshte nje nga qendrat turistike me te rendesishme te Malit te Zi. Hotelet ne Ulqin jane te pajisura me te gjithe komfortin e nevojshem... Vazhdo
Intervistë me Selatin Gjeloshin,Drejtor i Hotel Mediteran Ulqin
NjĂ«ri ndĂ«r hotelet mĂ« tĂ« njohura nĂ« Ulqin Hoteli “Mediteran”, i cili gjendet pak metra lart plazhit Rana, kĂ«to ditĂ« kishte njĂ« numĂ«r tĂ« mjaftueshĂ«m tĂ« turistĂ«ve kryesisht tĂ« huaj.Koha me temperatura tĂ« larta ka bĂ«rĂ« qĂ« sot nĂ« kĂ«tĂ« pikĂ« turistike tĂ« ketĂ« numĂ«r tĂ« madh tĂ« turistĂ«ve. Sipas drejtorit tĂ« Hotel Mediteranit z.Selatin Gjeloshi kĂ«to ditĂ« ka shumĂ« turistĂ« qĂ« na vijnĂ« nga Gjermani, Çekia, Polonia, Hungaria,Kosova dhe vendet tjera dhe kjo vĂ«rteton faktin se nĂ« Ulqin po rikthehen turistĂ«t... Vazhdo

June 21, 2011  :: Intervista / Intervju :: Comments Off on IntervistĂ« me Selatin Gjeloshin,Drejtor i Hotel Mediteran Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ulqinit i kthehet turizmi ndërkombëtar
Qyteti i Ulqinit edhe sivjet Ă«shtĂ« pĂ«rgatitur pĂ«r pritjen e turistĂ«ve. UdhĂ«heqĂ«sit e kĂ«tij qyteti thonĂ« se presin njĂ«rin nga sezonet mĂ« tĂ« suksesshme turistike gjatĂ« viteve tĂ« fundit. Pushuesit tĂ« cilĂ«t tani mĂ« kanĂ« arritur nĂ« plazhet e kĂ«tij qyteti, shprehen pĂ«rgjithsisht tĂ« kĂ«naqur me pritjen dhe cilĂ«sinĂ« e shĂ«rbimeve tĂ« ofruara. “ËshtĂ« hera e parĂ« qĂ« vi dhe mĂ« ka lĂ«nĂ« pĂ«rshtypje shumĂ« tĂ« mira dhe tĂ« jashtzakonshme, Ă«shtĂ« vend turistik i mire, edhe mbrĂ«mja rinore, kam qenĂ« e kĂ«naqur me tĂ«... Vazhdo
Ulqini i gatshëm të mirëpresë turistët
Nga Hatixhe Nelaj Jemi nĂ« mesin e muajit qershor kurĂ« edhe pritet qĂ« nĂ« Ulqin tĂ« kemi fluks mĂ« tĂ« madh tĂ« turistĂ«ve.TashmĂ« nuk bĂ«het fjalĂ« pĂ«r fillimin e sezonit turistik,sepse atĂ« e kemi shpall tĂ« hapur qĂ« me festĂ«n e 1 Majit ku nĂ« qytetin tonĂ« kanĂ« qĂ«ndruar me qindra turist nga vendet e ndryshme. NjohĂ«sit e mirĂ« tĂ« fushĂ«s sĂ« turizmit dhe njeriu i parĂ« i komunĂ«s Hajdinaga janĂ« mĂ« optimist se kurrĂ« qĂ« do tĂ« kemi njĂ« sezonĂ« rekorde. NĂ« ditĂ«n e sotme nĂ« komunĂ«n tonĂ« sipas tĂ« dhĂ«nave qĂ« i kemi marrĂ«... Vazhdo
Foto nga dasma e Bleros me Teutën
KĂ«ngĂ«tari Blero dhe aktorja Teuta Krasniqi kanĂ« celebruar martesĂ«n e tyre me njĂ« ceremoni, tĂ« dielĂ«n e kaluar. Ceremonia dasmore Ă«shtĂ« organizuar nĂ« njĂ« hotel ku emri i hotelit nuk asht kominikua mediave por se na u tha se ceremonia dasmore do organizohet ne drejtimin e magjistrales PrishtinĂ« – MitrovicĂ«. KĂ«ngĂ«tari Blero dhe aktorja Teuta Krasniqi,megjithĂ«se kanĂ« mĂ« shumĂ« se njĂ« vit qĂ« bashkĂ«jetojnĂ«, madje kanĂ« edhe njĂ« vajzĂ« Tara Lajme nga Ulqini ka siguruar disa foto nga kjo dasmĂ«,prandaj do mundohemi tĂ«... Vazhdo
Për martesën
14/05/09 20:30 Pas dreke banorĂ«t janĂ« ulur nĂ« kopĂ«sht dhe mes tyre hapet biseda mbi martesĂ«n. Adi Ă«shtĂ« i mendimit se c’do gjĂ« duhet tĂ« vijĂ« graduale. Ai thotĂ« se fillimisht cifti duhet tĂ« njihet mirĂ« dhe mĂ«nyra mĂ« e mirĂ« Ă«shtĂ« fejesa ose bashkĂ«jetesa tĂ« cilat hedhin themelet e njĂ« lidhje tĂ« qĂ«ndrueshme dhe mĂ« pas vjen martesa. Martesa duhet tĂ« vijĂ« vetĂ«m kur bazat janĂ« tĂ« forta kur nuk mund tĂ« vijĂ« mĂ« tĂ«rmet. NĂ«se themelet janĂ« tĂ« qĂ«ndrueshme atĂ«herĂ« mund tĂ« hedhĂ«sh shtĂ«pinĂ« mbi themel, qĂ«... Vazhdo

Page 1 of 212