Martina Ivezaj

Martina Ivezaj pozon nudo
Mund të konsiderohet si një nga vajzat më të bukura në Gjermani, pasi përfaqësoi vendin në spektaklin më të madh të bukurisë në botë, ”Miss World”. Martina Ivezaj, vajza me origjinë shqiptare, por që është e lindur dhe e rritur në Gjermani, vazhdon karrierën e saj si modele, duke realizuar fushata për kompani të ndryshme atje. I gjithë ky sukses asaj i ka ardhur pikërisht pas kthimit nga Kina, ku përfaqësoi shtetin gjerman në spektaklin e bukurisë ”Miss Bota”. Ndonëse nuk fitoi ndonjë çmim të rëndësishëm... Vazhdo
Martina Ivezaj krenare në garën Miss World 2012 + Foto
Në një intervistë për mediat shqiptare, bukuroshja shqiptare nga Mali i Zi, Martina Ivezaj me plot krenari rrëfen biografinë e saj me prejardhje nga Tuzi, vend të cilin ajo e viziton çdo vit, edhe pse e lindur dhe e rritur në Gjermani. Bukuroshja nga Malësia e lindur dhe rritur në Gjermani, Martina Ivezaj do ta përfaqësojë Gjermaninë në garën Miss World 2012. Ajo ka thënë se ndihet krenare që si shqiptare merr pjesë në këtë garë. Në një intervistë për mediat shqiptare, bukuroshja shqiptare nga Mali i Zi, Martina... Vazhdo
Martina Ivezaj refuzoi të pozoj për Playboy’n
Listës së modeleve që jetojnë jashtë vendit i është shtuar edhe modelja Martina Ivezaj. E njohur për fotografitë e saj seksi dhe për reklamat e shumta që ka bërë në Evropë, Martina në një intervistë për Express tregon se ka pasur sesione fotografish me fotografë të njohur që kanë fotografuar edhe yje të Hollywood’it. “Kam pasur një bashkëpunim me fotografë të ndryshëm, në mesin e tyre dy fotografë që janë mjaft të njohur. Ata janë Michael Wilfing dhe Christian Holzknecht. Ky i pari është një fotograf... Vazhdo

May 1, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Martina Ivezaj refuzoi të pozoj për Playboy’n
Tags:

Martina Ivezaj fotomodelja që prezanton aktivitetet e “Tuning-Branche”
“Pasi u ktheva në Gjermani më ftuan të konkurroj për “Miss Tuning” që mbahet në “Tuning World Bodensee”, aty e fitova çmimin e parë, për të cilën jam deri në muajin maj të vitit 2010 prezantuesja e “Tuning-Branche” dhe në muajin gusht e kam punuar kalendarin tim në Karibik për vitin 2010”, tregon Ivezaj. Dëshira e madhe për të qenë një vajzë e ekraneve të cilës një ditë vajzat e reja shqiptare do ia kenë lakminë, si duket po bëhet realitet. Oferta të cilën organizatorët e një spektakli bukurie... Vazhdo

September 23, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Martina Ivezaj fotomodelja që prezanton aktivitetet e “Tuning-Branche”
Tags:

Intervistë me bukuroshen shqiptare nga gjermania, Martina Ivezaj
Jam krenare që jam shqiptare Koha javore: Kush e përbën familjen tënde? M. Ivezaj: Familjen time e përbëjnë babai Paloka, nëna Pashka dhe dy vëllezërit. Prindërit e mi para 36 viteve e lanë vendlindjen e tyre Malësinë dhe u shpërngulën në Gjermani. Ata, edhe pse në dhe të huaj, na rritën dhe na edukuan në frymën e shqiptarizmës, sipas traditave të Malësisë së Mbishkodrës, me një përkujdesje dhe dashuri të posaçme e të jashtëzakonshme, për çka i falënderoj shumë. Dëshmi se sa familja ime e do Malësinë... Vazhdo

August 28, 2009  :: Intervista / Intervju :: Komente (1)
Tags:

Foto Eskluzive: Martina Ivezaj – Miss Rinora4
Edhe këtë vit u organizua Miss Rinora 4. Kjo traditë bukurie dhe stili është njëra ndër kualitetet e shumta që organizon Rinora 4. Diskoteka ishte e mbushur deri në vendin e fundit dhe kjo gjë është bërë normale në këtë klub argëtimi dhe bukurie. Vajzat që morën pjesë në këtë spektakël bukurie ishin nga të gjitha anët. Ishin trembëdhjetë bukuroshe që defiluan dhe zbukuruan ambientin me orë të tëra. Natyrisht se duhej të vendosej vetëm për një vend të parë edhe pse shumë vajza e meritonin vendin e... Vazhdo