mehmet zenka

Mehmet Zenka shpreson se shqiptarët do të kenë 3 deputet
Bartësi i listës të Unionit Demokratik të Shqiptarëve dhe Partisë së Prosperitetit Demokratik, Mehmet Zenka ftoi votuesit shqiptarë që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të votojnë listat shqiptare, njofton agjensioni MINA. Zenka ftoi votuesit shqiptarë të cilët nuk do të votojnë UDSH-PPD që votën e tyre t’ja japin koalicioneve tjera shqiptare dhe në këtë mënyrë shqiptarët të fitojnë 3 deputet në parlament. Ai po ashtu tha se lista “Aleanca Rinore Shqiptare” nuk ka gjasa reale të fitojnë mandatin e... Vazhdo
Listat zgjedhore e Koalicioneve Shqiptare në Mal të Zi
Komision Zgjedhor i Malit të Zi ka bere publike listat e plota te te gjithe subjekteve politike qe do marrin pjese ne zgjedhjet parlamentare me 14 tetor ne Mal te Zi. Ne do paraqesim listat e plota zgjedhore te 4 koalicioneve shqiptare qe do marrin pjese ne keto zgjedhje. Lista zgjedhore e Koalicionit Shqiptar “Koalicioni Shqiptar – Lidhja Demokratike në Mal të Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare“ Fatmir Gjeka, Mehmet Bardhi, Gjergj Camaj, Saubih Mehmeti, Zylfije Duraku, Marash Dedvukaj, Nik Gjeloshaj, Feim... Vazhdo

September 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Komente (20)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zenka: Nadamo se da ćemo imati tri poslanika
Nosilac liste Demokratske unije Albanaca DUA i Partije demokratskog prosperiteta Mehmed Zenka, pozvao je Albance da glasaju jednu od četiri liste koje predstavljaju tu populaciju, navodeći da se nada da će nakon izbora tri poslanika u parlamentu predstavljati albansku manjinu. Izborne liste su predali još i koalicija Za jedinstvo, koju čine Forca, Građanska inicijativa i Pokret Perspektiva, Albanska koalicija – Demokratski savez u Crnoj Gori, Demokratska partija i Albanska alternativa, kao i grupa građana Albanska omladinska... Vazhdo

September 22, 2012  :: news :: Comments Off on Zenka: Nadamo se da ćemo imati tri poslanika
Tags: ,

DUA napustila pregovore o zajedničkom nastupu
Predstavnici albanskih stranaka (Foto: Luka Zekovic) Predsjednik Demokratske unije Albanaca (DUA) Mehmet Zenka napustio je sinoć pregovore o formiranju zajedničke albanske liste za parlamentarne izbore. Prema saznanjima „Vijesti“ Zenka je odustao od daljih pregovora zbog odbijanja ostalih stranačkih prvaka da lider DUA bude prvi na zajedničkoj listi. Predstavnici svih albanskih stranaka do kasno sinoć su u ulcinjskom hotelu „Otrant“ pokušavali da se dogovore o zajedničkom nastupu, ali konkretan sporazum nijesu postigli. Do... Vazhdo

September 19, 2012  :: news :: Comments Off on DUA napustila pregovore o zajedničkom nastupu
Tags: , , ,

Mehmet Zenka deklaroi se disa parti politike shqiptare më të rëndësishme kanë mandatet se sa interesat e shqiptareve
Kryetari dhe deputeti i Uninonit  Demokratik të Shqiptarëve Mehmet  Zenka, akuzoi përfaqësuesit e partive opozitare shqiptare, se ata  nuk mendojnë për interesat e shqiptarëve, por vetëm se si në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të  fitojnë ndonjë mandat. Ai për gazetën  ”Dan”, deklaroi se ndanë mendimin me popullatën  shqiptare se shumica dërmuese e shqiptarëve të partive shqiptare në zgjedhjet e ardhshme duhet të jenë në një kolonë. Por, siç kam parë, disa partitë shqiptare nuk mendoj si njerëzit,... Vazhdo

August 15, 2012  :: Politika :: Komente (2)
Tags: ,

Mehmet Zenka odgovorio predstavnicima opozicionih albanskih partija
Svima koji brinu kakve političke pravce ima Demokratska unija Albanaca (DUA) poručujem da od osnivanja pa do danas imamo isto opredjeljenje i da nikada nijesmo lutali po političkoj sceni Crne Gore, kazao je predsjednik Demokratske unije Albanaca Mehmet Zenka. On je, u izjavi za „Dan”, istakao da je Demokratska unija Albanaca u ključnim trenucima znala da odgovori korektnom i pravilnom politikom, koja je prije svega bila u interesu Albanaca. – Ostaloj gospodi, koja poslednjih 20 godina luta iz jedne u drugu stranku, ostavljam... Vazhdo

August 15, 2012  :: news :: Comments Off on Mehmet Zenka odgovorio predstavnicima opozicionih albanskih partija
Tags:

Zenka: Albanci očekuju zajedničku listu
On je poručio da je DUA raspoložena da se napravi jedinstvena lista svih albanskih partija. “Radićemo ovih dana na tome, mada ne znam koliko ćemo uspjeti da prevaziđemo međustranačke nesuglasice i da se dogovorimo. Albansko tijelo to traži od svih albanskih subjekata, pa vjerujem da će se naći neki zajednički jezik”, rekao je Zenka agenciji MINA. Prema njegovim riječima, DUA je spremna za predizborne koalicije, ali samo sa albanskim strankama. “U predizbornim koalicijama dolazi u obzir samo neka albanska partija. A poslije... Vazhdo

July 24, 2012  :: news :: Comments Off on Zenka: Albanci očekuju zajedničku listu
Tags:

Zenka: Shqiptarët presin një listë të përbashkët
Kryetari dhe Deputeti i UDSH-së Mehmet Zenka  deklaroi se shqiptarët presin një listë të përbashkët Shqiptarët në Mal të Zi presin që të gjitha partitë shqiptare në zgjedhjet e ardhshme të ndodhën në një koalicion të përbashkët, deklaroi Mehmet Zenka Deputet i Unionit Demokratik të Shqiptarëve në Mal të Zi. Ai shtoi se UDSH është e gatshme për të bërë një listë të vetme të të gjitha partive shqiptare. “Ne do të punojmë në këto ditë në këtë drejtim , edhe pse unë nuk e di se sa do të arrijmë... Vazhdo

July 23, 2012  :: Politika :: Komente (1)
Tags:

Në UDSH konflikte për shkak të kandidatit për minister të Drejtave të Pakicave në Qeverinë malazeze
Kushëriri i Dinoshës ka përçarë partinë Brenda UDSH-së, aleateve të PDS(DPS) dhe PSD(SDP) në Qeverinë e MZ, ka ardhur deri tek mosmarrëveshjet e reja brenda partisë, për shkak të përzgjedhjes së kandidatit për ministër të drejtave të pakicave njofton “DAN”. Një fraksion, i mbledhur rreth kryetarit të partisë Mehmet Zenka, përkrah Gëzim Hajdinagën, ish Kryetarin e Komunës së Ulqinit, ndërsa tjetri fraksion mendon  se zgjidhja më e mirë është Hamdi Hasani, një i afërm i ngushtë i ish liderit të... Vazhdo
Ulqini është qytet malazias, kundërshton Shkrela Zenkën
Deputeti i Partisë Demokratike të Socialistëve (PDS), Luigj Shkreli, njëri ndër politikanët shqiptarë më të përkushtuar ndaj këtij subjekti kryesor politik në Malin e Zi, ka kundërshtuar ashpër pohimet e liderit dhe deputetit të Unionit Demokratik të Shqiptarëve (UDSH), Mehmet Zenka. KosovaLive Ndiqni versionin Origjinal Gradovi se ne prepoznaju po nacionalnosti Poslanik Demokratske partije socijalista Ljujiđ Škrelja kazao je u izjavi za „Dan” da ne bježi od toga da se treba raditi na poboljšanju statusa albanske... Vazhdo

February 6, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Komente (38)
Tags: , , ,

Page 2 of 512345