mesida

Arjani : Komplekset po na marrin frymën
14/04/09 01:45 Adelajda, Arjani, Adi, Mimoza, Qetsori, Anjeza dhe Bjordi kanë qenë duke biseduar në dhomën e gjumit. Diskutimi është zhvilluar rreth ish-banorëve të shtëpisë e kryesisht rreth Mesidës e Liritës, përsa u përkiste pozicionimeve ose jo pozicionimeve të tyre në lojë dhe opinioneve të banorëve lidhur me këtë. Më pas ata e kanë krahasuar veten me konkurentët e Big Brother 1. “Këtu është plot me komplekse që po na marrin frymën!”- ka thënë Arjani. “S’kam ç’të bëj. Unë kështu jam dhe... Vazhdo
Moza: Cfarë na bëre moj Mesi
23/03/09 21:40 Republika dhe Mimoza diskutojnë për banorët e rinj. Mimoza thotë që Ani i pëlqen, pasi me të argëtohet duke treguar një rast me Dritanin. Republika e mbështet mendimin dhe thotë:-“Është i mirë!” Për Mimozën Anjeza i duket vajzë serioze ,dhe thotë që ajo i njeh mirë pasi i ka ndjekur. Ajo thotë që tipi që i pëlqente më shumë tipi i Mesidës dhe thotë:-“Cfarë na bëre moj Mesi!”  Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Dita 23 – Mesida
Mesida, Lirita, Adela – Ndjehemi më rehat sot
15/03/09 15:40 Mesida, Lirita dhe Adelajda bisedojnë për nominimet e kësaj radhe. Mesida thotë se ka frikë se do dalë ajo kët herë. Ajo thotë se mbrëmë nuk donte që të dilte Adelajda apo Lirita dhe se ishte shumë në ankth. Adela tregon se në ato momente ndjehej shumë keq dhe shikonte se dhe Moza dhe Bjordi i kishin sytë me lot. Ajo i thotë Mesidës se nuk duhet ta mendojë dalje, por t’ia lërë asaj dite këto mendime. Lirita përmend se ka ngelur edhe një gjeneral e një ushtar në shtëpi. E ka fjalën për Sorin... Vazhdo
Agoni i “Big Brother”: “Seks në shtëpi ? Vetëm Zhuljeta dhe Mesida
  Që kur është futur në shtëpinë e “Big Brother” i ka patur idetë e qarta. Ai program mund të ndiqej vetëm nëse aty do të krijoheshin lidhje por jo domosdoshmërisht dashuri. Mirëpo i ardhur nga Kosova, me një mentalitet tjetër, natyrisht që Agoni e reflektoi vështirësinë e tij për t’u përshtatur. Me gjithë dëshirën për të qenë mik i të gjithëve dhe për të dhënë shumë spektakël, pa që banorët e tjerë ishin jo disponibël. Edhe pse ka dalë i dyti, gjithsesi Agoni pranon se ndjehet i kënaqur... Vazhdo
Mesida : Do të më nominojnë mua
13/03/09 01:45 Mesida ka thënë se kësaj rradhe e kishte ajo rradhën për të dalë në nominim. Kjo jo vetëm se kishte kaluar mjaft kohë që kur kishte hyrë, por edhe sepse ishte kapur me disa nga banorët brenda shtëpisë dhe ata, sipas saj, nuk do ta linin “t’ia hidhte kollaj”. Mesida, sipas rregullave të Big Brother nuk mund të nominohej vetëm javën e parë, sepse ishte e sapoardhur në shtëpi.  Vazhdo
Mesida nervozohet me Bjordin!
12/03/09 01:45 Bjordi, Mesida, Arjoni dhe Zhuljeta janë shtrirë të flenë në sallon. Mesida ka thënë se kjo ishte dicka që e kishin vendosur që dje. E para që ka reaguar jo fort mirë prej kësaj ka qenë Adelajda, e cila është ftohur përnjëherësh me Bjordin. Bjordi e ka pyetur sesi kishte mundësi që pak më parë ishte ndryshe, ishte normal e tani ishte tjetër njeri, por ajo nuk i ka dhënë shumë shpjegime. I ka thënë vetëm se ditëlindja e tij mbaroi. Por më pas ajo që ka reaguar edhe më keq, ka qenë Mesida.... Vazhdo
Mesida: Nuk dua të lëndoj njëri
10/03/09 19:44 Mesida dhe Bjordi diskutojnë rreth debatit me Adelën. Ai i thotë që ajo duhet t`a kuptojë që ai nuk i flet për keq. Mesida i thotë Bjordit që ajo ka vënë re se sa herë ato të dy qëndrojnë bashkë Adela mërzitet. Ajo shton:-“Për mua ajo është xheloze!” Bjordi i thotë që nuk e ka vënë re këtë gjë, dhe shton që ajo nuk ka arsye pse të jetë, pasi ata të dy janë shokë. Mesida është e mendimit që ai të sqarohet me Adelën nëse ato e pëlqejnë vërtet njëri-tjetrin. Bjordi i thotë që... Vazhdo
Adelajda : Surpriza për Bjordin
10/03/09 16:55 Adeljada diskuton me banorët për surprizën për ditëlindjen e Bjordit. Ata mendojnë që në mëngjes para se ai të zgjohet të zbukurojnë shtëpinë, dhe Adelajda do vishet si Michael Jackson. Banorët mendojnë që të marrin dhe macen e tij, por për këtë ide duhet të vendosë Big Brother. Secili prej tyre do i bëj një dhuratë të vogël dhe Mesida ka vendosur që t`i përgatisë Bjordit mëngjesin sipas tipit tradicional Suedez. Në një bluzë ose pantallona të bardha ata do shkruajnë komentet e tyre për... Vazhdo
Mesida: Shoqërinë e ngushtë e puth në buzë
10/03/09 14:28 Mesida i thotë Arjonit se kur të dalë ka qejf të takojë mamanë e tij. Arjoni i thotë se ajo i ngjan Zhuljetës në paraqitje. Mesida mendon se meshkujt tërhiqen shumë nga ato vajza të cilat i ngjajnë mamave të tyre dhe i thotë Arjonit se këtë gjë e vë re edhe tek ai. Arjoni e pyet se cili i ka thënë se ai është i tërhequr nga Zhuljeta apo nëse asaj i duket ashtu. Mesida i përgjigjet se nuk e paragjykon sepse nuk do të thotë se nëse rri me dikë, je i tërhequr prej tij. Ajo i tregon se fakti që... Vazhdo

Page 1 of 512345