MILAIM MUSTAFA

Intervistë me Fatmir Gjekën,bartës i listës së Koalicionit shqiptar,numër 7 në listën zgjedhore
7 pyetje z. Fatmir Gjeka,bartĂ«s i listĂ«s sĂ« Koalicionit shqiptar, numĂ«r 7 nĂ« listĂ«n zgjedhore “JEMI BASHKË”, PËR TË FOLUR ME NJË ZË Gjeka:Vota e shqiptarĂ«ve pĂ«r ne Ă«shtĂ« e shenjtĂ« dhe obligim moral,njerĂ«zor dhe mbi tĂ« gjitha kombĂ«tar  pĂ«r njĂ« cilĂ«si mĂ« tĂ« mirĂ« ekonomike,qytetare dhe nacionale nĂ« Mal tĂ« Zi.Do tĂ« jemi pjesĂ«marrĂ«s nĂ« edicionin e ardhĂ«m tĂ« Parlamentit tĂ« Malit tĂ« Zi. SHPI:Z Gjeka, Koalicionin shqiptar,Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare,shqiptarĂ«t,... Vazhdo

October 5, 2012  :: Intervista / Intervju :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Video Spoti Koalicioni Shqiptar – LDnĂ«MZ, Partia Demokratike & Alternativa Shqiptare
Lista zgjedhore e Koalicionit Shqiptar “Koalicioni Shqiptar – Lidhja Demokratike nĂ« Mal tĂ« Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare“ Fatmir Gjeka, Mehmet Bardhi, Gjergj Camaj, Saubih Mehmeti, Zylfije Duraku, Marash Dedvukaj, Nik Gjeloshaj, Feim Avdiu, Aishe Gjeçbritaj, Gjoka Dukaj, Zarifja Gjoni, Isa Nikqi, Fitim Dragoviqi, Daut Ceka, Gjyljeta Nela, Agron Berishaj, Blerta Ramoviq, Besa Bardhi, Ilirjana Ujkashi, Agnesa Daci, Haxhi Sulejmani, Hajredin Kovaçi, Rifat Djinoviq, Ardita Rama, Mark Lucgjonaj, Agron Mehmedi, Alma... Vazhdo

October 5, 2012  :: Politika :: Komente (4)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

9 Arsyet per te votuar koalicionin Forca per bashkim
1. Mbrojtja dhe pĂ«rdorimi i simboleve nacionale. Ruajtja e kultivimi i identitetit kombĂ«tar. 2. Zhvillimi ekonomik duke nxitur turizmin dhe bujqĂ«sinĂ«. Eleminimi i papunĂ«sisĂ« dhe ndalim i emigracionit. 3. Mbrojtja e tĂ« drejtave tĂ« pronarĂ«ve legjitim. Kthimi i pronave tĂ« ShqiptarĂ«ve kudo qĂ« ndodhen. 4. Bashkimi shqiptarĂ«ve nĂ«pĂ«rmjet infrastrukturĂ«s rrugore. NdĂ«rtimi i rrugĂ«s sĂ« PlavĂ«s, kalimit kufitar tĂ« Zogajt dhe lidhjes Shtoj-VelipojĂ«. 5. Krijimi i KomunĂ«s sĂ« MalĂ«sisĂ«. Zgjerimi i kompetencave tĂ« qeverisjes vendore. 6.... Vazhdo

October 3, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija, Politika :: Komente (26)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ndrroi jetĂ« Ramo Çobi
NĂ« moshĂ«n 78 vjeçare u nda nga jeta Ramo Çobi ,njĂ«ri nga figurat me te shquara te mesim dhenseve Ulqinake dhe te Anes Malit. Varrimi i tĂ« ndjerit bĂ«het neser te varrezat ne KrythĂ«. Xhenazja niset te marten ne oren 17:00 prej shtepis ne Pinjesh. Te pikelluarit: Bashkeshortja Sanija,djali Iliri me familje,vajza Teuta me familje,vellezerit Osmani dhe Iseni,nipat dhe mesat,si dhe mbare farefisi. Stafi i Lajmeve nga Ulqini dergon ngushllimet e sinqerta familjes  Çobi. //  Vazhdo
Koncert në Katërkollë për nder të 100 fëmijëve nga Kosova,100 fëmi për të festuar 100 vite pamvarësi
Koncert nĂ« KatĂ«rkollĂ« pĂ«r nder tĂ« 100 fĂ«mijĂ«ve nga Kosova, 100 fĂ«mi pĂ«r tĂ« festuar 100 vite pamvarĂ«si PĂ«r tĂ« gjashtin vit organizohet ardhja e fĂ«mijĂ«ve nga Kosova, nga shoqata “Grupi veteranĂ«t e arsimit”me kryetare zonjĂ«n Naxhije Buçinca nĂ« bashkĂ«punim me shoqatĂ«n “Anima”dhe grupin e grave intelektuale nga Ulqini dhe Ana e Malit. 100 fĂ«mi, njĂ« simbolik mjaft e qĂ«lluar me njĂ« pĂ«rvjetor tĂ« rĂ«ndĂ«sishem tĂ« historisĂ« sonĂ« 100 vjetorin e pamvarĂ«sisĂ«.ËshtĂ« kjo nji mundĂ«si shumĂ« e mirĂ«... Vazhdo

June 1, 2012  :: KulturĂ« / Kultura, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Koncert nĂ« KatĂ«rkollĂ« pĂ«r nder tĂ« 100 fĂ«mijĂ«ve nga Kosova,100 fĂ«mi pĂ«r tĂ« festuar 100 vite pamvarĂ«si
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Lamiga ambjent relaksues per turistet,Ulqin – Shkoder – Video
TuristĂ«t jo vetĂ«m nga Kosova, por edhe ata nga Maqedonia e ShqipĂ«ria dhe sidomos shqiptarĂ«t nga diaspora e turistĂ« tĂ« huaj kanĂ« mundĂ«sinë  e shkĂ«lqyer qĂ« gjatĂ« rrugĂ«timit pĂ«r nĂ« Ulqin ose anasjellas   lodhjen e tyre ta relaksojnë  nĂ« njĂ« mjedis shumĂ« atraktiv  rreth tetĂ« kilometra larg kufirit të  tĂ« Malit tĂ« Zi dhe ShqipĂ«risĂ« nĂ« Ulqin konkretisht Kryth tek Qendra Tregtare Lamiga. Lamiga, kjo epiqendĂ«r relaksuese pĂ«r turistĂ«t gjendet mu nĂ« mes tĂ« dy qyteteve Ulqinit dhe ShkodrĂ«s. Ia vlen qĂ« turistĂ«t... Vazhdo
FtesĂ«: “Evropa nĂ« qytetin tim”,“ÇfarĂ« pĂ«rfitoj UNË,
F T E S Ë   MALI I ZI nĂ« BASHKIMIN EVROPIAN: “ÇfarĂ« pĂ«rfitoj UNË, e çfarĂ« pĂ«rfiton QYTETI im?”   Komuna e Ulqini, OJQ “Horizonti i Ri” dhe Qendra pĂ«r Edukim Qytetar (CGO) nĂ« nga Podgorica organizojnĂ« TRIBUNË PUBLIKE nĂ« kuadĂ«r tĂ« projektit “Evropa nĂ« qytetin tim” i cili mbĂ«shtetet nga Delegacioni i Bashkimit Evropian nĂ« Mal tĂ« Zi.   Projekti “Evropa nĂ« qytetin tim”, synon tĂ« forcojĂ« kapacitetet dhe rolin e komuniteteve lokale dhe shoqĂ«risĂ« civile nĂ« Mal tĂ« Zi, nĂ« mĂ«nyrĂ«... Vazhdo
NĂ« Kala kisha – projekti ideor
Shoqata “Don Gjon Buzuku” ka publikuar nĂ« revistĂ«n “Buzuku” nr. 33 tĂ« datĂ«s 2 shtator 2010, thirrjen ndĂ«rkombĂ«tare pĂ«r dĂ«rgimin e ofertave pĂ«r lĂ«ndĂ«n “Hartimi i projektit ideor pĂ«r KishĂ«n katedrale tĂ« ShĂ«n MĂ«risĂ« nĂ« hyrjen e poshtme tĂ« kalasĂ« sĂ« Ulqinit. PorositĂ«si ka ofruar edhe kĂ«to tĂ« dhĂ«na: NĂ« teren janĂ« ruajtur themelet e dy kishave: njĂ«ra ka dimensionet 4 x 7 metra, me absidĂ« gjysmĂ« rrethore dhe supozohet se Ă«shtĂ« ndĂ«rtuar nĂ« mes tĂ« viteve 813 – 820. KĂ«to themele gjendĂ«n brenda themeleve... Vazhdo
Grupi Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” kercĂ«nohen,nxjerrin klip te ri
Grupi i Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” dhe Dardan Koliqi vijnĂ« me kĂ«ngĂ« tĂ« re.KĂ«to ditĂ« kanĂ« lancuar projektin e tyre mĂ« tĂ« ri muzikor “Nuk di te them stop”. Pas lansimit tĂ« kĂ«ngĂ«s tĂ« Grupit Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” qe titullohet “Kerkoj ate qe mtakon”,pati nga njerzit anonymĂ« kĂ«rcenime telefonike,ky lajm i marr nga ATSH-agjensia telegrafike e Shqiperise. Grupi i Hip-Hop-it nga Ulqini “Shqiponjat” afer 3 vjetorit te themelimit te tyre,ka nxjerrur nje kenge me teme kombetare.Pikerishte me... Vazhdo
Festa e Flamurit organizuar nga shoqata e Anes se Malit në Staten Island, New York
Shoqata Shqiptaro Amerikane “Ana e Malit” festoi me madhĂ«shti, mĂ« 28 NĂ«ntor 2010, DitĂ«n e PavarĂ«sisĂ«, nĂ« hotelin “Hilton Garden INN” nĂ« Staten Island, New York . Qindra shqiptarĂ« u mblodhĂ«n nĂ« kĂ«tĂ« ditĂ« tĂ« bukur festive, nĂ« ditĂ«n e shenjtĂ« tĂ« Flamurit shqiptar! NĂ« hyrje tĂ« restorantit  nĂ« hotelin “Hilton Garden INN” pjesĂ«marrĂ«sve iu uronte mirĂ«seardhjen z.Naser Çobaj, kryetar i shoqatĂ«s “Ana e Malit. Programin e ka prezantuar  vajza simpatike Iliriana Zeneli. Pasi Ă«shtĂ«... Vazhdo

Page 5 of 6« First...23456