Millo Gjukanovic

Dinosha dhe Gjukanoviq nënshkruan marrëveshjen për koalicion në Tuz
Podgoricë, 24 prill – Lideri i Partisë Demokratike të Socialistëve, Milo Gjukanoviq dhe Ferhat Dinosha, kryetar i Unionit Demokratik të Shqiptarëve (UDSH), në mbrëmjen e së premtes kumtuan nënshkrimin e marrëveshjen për daljen e përbashkët në zgjedhjet lokale të 23 majit në komunën urbane të Tuzit. Dinosha më herët ka deklaruar se nuk bën aleancë me subjektet politike shqiptare, por me PDS-në. Kjo është marrëveshja e parë e një koalicioni në Malësi që pretendon marrjen e pushtetit në këtë njësi... Vazhdo
Mali i Zi i vendosur për anëtarësimin në NATO – Video
Kryeministri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviç thotë se vendi i tij do të punojë shumë për të ndjekur rrugën drejt një antarësimi të mundshëm në aleancën e NATO-s. Zoti Gjukanoviç i bëri komentet pas takimit dje këtu në Uashington me Sekretaren amerikane të Shtetit Hillari Klinton në kuardin e një vizite tre ditore në Shtetet e Bashkuara. Kryemintri tha se Mali i Zi po kërkon zbatimit e Planit të Veprimit për Anëtarsim në NATO, përmes së cilit aleanca përgatit vendin për një anëtarësim të mundshëm. Ai... Vazhdo

January 21, 2010  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Mali i Zi i vendosur për anëtarësimin në NATO – Video
Tags: , ,

Fitorja ka gjasa t’i buzëqeshë përsëri Gjukanoviqit
Sondazhet sugjerojnë se Partia Demokratike e Socialistëve (DPS) e kryeministrit Milo Gjukanoviç e cila ka mbajtur pushtetin që nga ardhja e demokracisë në 1991, do të fitojë një tjetër mandat katër-vjeçar. Paaftësia e opozitës për të formuar një koalicion do ta thjeshtojë me gjasë punën e DPS. Së bashku me partnerin e saj më të vogël, Partinë Social Demokratike (SDP) të Ranko Krivokapiç dhe me mbështetjen nga partitë e pakicave, Partia Boshnjake dhe Nisma Qytetare Kroate, DPS ka besim për një fitore dërrmuese.... Vazhdo

March 27, 2009  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Fitorja ka gjasa t’i buzëqeshë përsëri Gjukanoviqit
Tags: , , ,

Video – Berlusconi paralajmëron investime në Mal të Zi
Italia synon të jetë në mesin e pesë investitorëve të parë të huaj në Mal të Zi, dhe është kryesisht e interesuar për investime në energjetikë dhe turizëm, deklaroi të hënën mbrëma në Podgoricë kryeministri italian, Silvio Berlusconi, pas takimit me kryeministrin malazez Djukanovic. Sipas kryeministrit italian, Podgorica mund të llogarisë gjithashtu edhe në mbështetjen italiane në proceset euroatlantike, ngase ajo anëtarësimin e të gjitha vendeve ballkanike gjithmonë e ka konsideruar si një zgjidhje të... Vazhdo
Predsjednik Vlade Crne Gore Milo ?ukanovi? boravio u radnoj posjeti Opštini Ulcinj
Audio zapis: Izjava predsjednika Opštine Ulcinj Gzima Hajdinage nakon sastanka sa predsjednikom Vlade Crne Gore Milom ?ukanovi?em… Opširnije Audio zapis: Izjava predsjednika Vlade Crne Gore Mila ?ukanovi?a nakon sastanka sa rukovodstvom Opštine Ulcinj… Opširnije . . VLADA CRNE GORE #gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-3 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-3 .gallery-caption... Vazhdo

December 17, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Predsjednik Vlade Crne Gore Milo ?ukanovi? boravio u radnoj posjeti Opštini Ulcinj
Tags: , ,

Mes Shqipërisë dhe Malit të Zi,ritje të nivelit ekonomik
Fillimi i rrugës Shkodër-Hani i Hotit dhe realizimi i projekteve të tjera rajonale nxisin rritjen ekonomike dhe forcim të tregut rajonal. Mes Shqipërisë dhe Malit të Zi së fundmi ka një rritje të nivelit ekonomik por ka ende potenciale për t’u shfrytëzuar. Në takimin me Kryeministrin e Malit të Zi, duke u ndalur në cështje të lidhjes së veçantë mes dy vendeve, Kryetarja e Kuvendit shprehu kënaqësinë për realizimin e tenderit të rrugës Shkodër-Hani i Hotit, duke shtuar se edhe lidhja përmes liqenit të Shkodrës... Vazhdo

November 25, 2008  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (1)
Tags: ,

Presidenti Topi u takua sot me Kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç
eSot, në Pallatin e Brigadave, Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi u takua me Kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç dhe delegacionin që e shoqëron gjatë vizitës zyrtare në vendin tonë. Duke shprehur kënaqësinë e veçantë për takimin me Kryeministrin Gjukanoviç, Presidenti Topi vlerësoi nivelin aktual shumë të mirë të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Malit të Zi. Kreu i shtetit shqiptar, pasi nënvizoi vendosmërinë e angazhimin e vendit tonë për zhvillimin dhe intensifikimin... Vazhdo

November 25, 2008  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Presidenti Topi u takua sot me Kryeministrin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviç
Tags: ,

Berisha dhe Gjukanoviq : Bashkëpunimi dhe zhvillimi i projekteve konkrete
Kryeministri Berisha dhe Kryeministri malazez Gjukanoviç bien dakord zgjerimin e bashkëpunimit dhe zhvillimin e projekteve konkrete Dy palët diskutojnë projekte në fushën e infrastrukturës, turizmit, arsimit, kulturës etj.. Kryeministri Sali Berisha mirëpriti sot Kryeministrin e Malit të Zi Milo Gjukanoviç dhe delegacionin që e shoqëronte. Pas takimit tet a tet të dy kryeministrave, u zhvilluan bisedimet mes dy delegacioneve, të cilat u përqendruan në nxitjen e perspektivave të reja në bashkëpunimin dypalësh, aspiratat... Vazhdo

November 25, 2008  :: Politika :: Comments Off on Berisha dhe Gjukanoviq : Bashkëpunimi dhe zhvillimi i projekteve konkrete
Tags: , , ,

Mal i Zi, qytetaret votojne sot per presidentin e ri
Zgjedhjet presidenciale ne Mal te Zi jane te parat qe pas shkeputjes se vendit nga unioni me Serbine. Ne keto zgjedhje do te marrin pjese rreth 490 mije votues Version multimedial i ketij lajmi.Shiko Video … Në Mal të Zi sot zhvillohen zgjedhjet presidenciale, të parat që nga pavarësimi i vendit nga Serbia, më 2006. Kandidati që pritet të dalë fitues në këto zgjedhje është kandidati socialist, Filip Vujanovic, karshi 3 rivalëve të tij. Vujanovic është aleat i ngushtë i liderit të kësaj partie, njëherësh kryeministrit,... Vazhdo

April 6, 2008  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Mal i Zi, qytetaret votojne sot per presidentin e ri
Tags: , , , , ,