Milo Gjukanovic

Qeveria e Malit te Zi pa asnjë ministër shqiptarë
Nesër mbledhja e paralajmëruar e parlamentit Mbledhja e Kuvendit të Malit të Zi në të cilën duhet të debatohet mbi formimin e qeverisë së re, është shtyrë për nesër me kërkesë të opozitës. Siç njofton kryetari i Kuvendit Ranko Krivokapiq mbledhja është shtyrë me kërkesë të opozitës për shkak të situatës në Nikshiq. Ai tha se nuk ka pasur kurrfarë arsyeje për shtyrjen e mbledhjes, por këtë kërkesë të opozitës e ka plotësuar për shkak të vullnetit të mirë. Në mbledhjen e nesërme të kuvendit... Vazhdo

December 3, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Komente (1)
Tags:

LIVE -Tonight Ilva Tare flet me Milo Gjukanovic
Sonte ne Tonight Ilva Tare flet Milo Gjukanovic ne nje interviste pa dorashka ballkanase! Si ja doli Gjukanovic ti dhuronte pavaresine Malit te Zi? Suksesi me Brukselin dhe arsyet pse Mali i Zi eshte i pari ne rajon ne hapat drejt BE. A jane te verteta akuzat per kontrabande cigaresh per Z Gjukanovic? Po e verteta e embargos se naftes si qendron? Ku jeton dhe me cfare merret tani 49 vjecari Gjukanovic? Na ndiqni sonte, ju sigurojme qe nuk eshte vetem informacion por dhe nje leksion! Festa mbaron shpejt edhe pse çdo mëndje e përgjegjshme... Vazhdo
Mali i Zi nuk ka probleme kufitare me Kosovën
Podgoricë – Kryeministri malazez, Milo Gjukanoviç deklaron se mes Kosovës dhe Malit të Zi nuk ka probleme kufitare. “Nuk ka asnjë problem në kufirin me Kosovën”, është shprehur Gjukanoviç për mediat vendase. Ai tha se ky është vlerësim edhe i autoriteteve kosovare. Lidhur me atë që shkruajnë mediat, kryeministri malazez tha se nuk është problem kufitar, por problem i shfrytëzimit të kullotave në zonën kufitare. Ky problem, sipas Gjukanoviçit, ekziston “nga njëra dhe nga tjetra palë, por... Vazhdo

June 15, 2010  :: Rajoni / Region :: Komente (1)
Tags: , ,

Gjukanovic: Serbia ta harrojë rolin e liderit në rajon – Video
PODGORICË- Kryeministri malazez Milo Gjukanovic ka kritikuar ashpër Serbinë, duke e akuzuar se ka për qëllim ta paraqesë Malin e Zi si “shtet kriminal”. Në një intervistë për TV malazez Gjukanovic ka thënë e Beogradi synon ta komprometojë shtetin malazez dhe të tregojë se Mali i Zi nuk ka kapacitete juridike që të jetë shtet i pavarur. E gjitha kjo tregon, tha Gjukanovic, se problem thelbësor nuk është qëndrimi malazez ndaj Kosovës, por problem thelbësor është pavarësia e Malit të Zi dhe ata nuk... Vazhdo

March 11, 2010  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Gjukanovic: Serbia ta harrojë rolin e liderit në rajon – Video
Tags:

M.Gjukanoviq: Mali i Zi e respekton Serbinë si faktor të rëndësishëm në rajon – Video
Kryeministri malazez Milo Gjukanovic ka deklaruar se me vendimin per te vendosur marredhenie diplomatike me Kosoven, Mali i Zi ka pranuar realitetin e ri. “Ky veprim eshte respektim i nje realiteti politik, i cili eshte i pamundur te ndryshohet”, ka pohuar Gjukanovic ne nje interviste per nje te perditshme serbe “DAN”.Kreu i qeverise se Podgorices ka mohuar lajmet e publikuara ne media te ndryshme, se vizita e tij e fundit ne SHBA kishte te bente me kete vendim. Gjukanovic eshte shprehur se Mali i Zi kishte planifikuar... Vazhdo

January 26, 2010  :: Rajoni / Region :: Comments Off on M.Gjukanoviq: Mali i Zi e respekton Serbinë si faktor të rëndësishëm në rajon – Video
Tags: ,

NATO, Gjukanovic: Mali i Zi ne rrugen e duhur
Kryeministri i Malit te Zi, Milo Gjukanovic eshte shprehur optimist per perspektiven euro-atlantike te vendit te tij. Duke folur pas nje takimi me shefin e ri te NATO-s Anders Fogh Rasmussen, Gjukanovic ka dhene garancine e tij se Mali i Zi do te beje progreset e duhura. Ai tha gjithashtu se pret qe NATO t’i jape Malit te Zi planin paraprak te miratimit brenda muajit te ardhshem. Ministrat e jashtem te aleances do te mblidhen ne Bruksel javen e ardhshme, ku do te diskutojne per t’u dhene Malit te Zi dhe Bosnjes planin e veprimit per... Vazhdo

November 29, 2009  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on NATO, Gjukanovic: Mali i Zi ne rrugen e duhur
Tags: , ,

Informim zyrtar për punën dy  vjeçare te komunes te Ulqinit nga Kryetari Gëzim Hajdinaga
Të nderuar qytetarë, Përfaqësues të medijave, Zonja dhe zotërinj, Është nder, përgjegjësi dhe kënaqësi që në emër të ekzekutivit vij sot para jush për të bërë këtë informim zyrtar për punën tonë dy  vjeçare. Para dy vitesh me dëshirën e shumicës së qytetarëve të Ulqinit në zgjedhjet e lira dhe demokratike mua dhe stafit tim na u besua  menaxhimi i komunës. Në rradhë të parë ky ishte një nder i madh  që na bëhej e kjo na jepte forcë për angazhim dhe përkushtim të palëkundur, për t’u ... Vazhdo
Mal i Zi, “blindohet” qeveria pas njohjes së pavarësisë
Siguria rreth Kryeministrit malazez,Milo Gjukanoviç, është rritur në maksimum që pas njohjes së pavarësisë së Kosovës javën e kaluar. Sipas gazetës së përditshme malazeze “Vijesti”, e cila citon burime anonime të afërta me kryeministrin dhe departamentin qendror të policisë, siguria rreth Gjukanoviç dhe familjes së tij është rritur ndjeshëm pas kërcënimeve të mundshme për jetën e tij. “Policia deri tani nuk ka të dhëna operative që mund të tregojnë ndonjë të dyshuar konkret, por siguria rreth kryeministrit... Vazhdo

October 21, 2008  :: Rajoni / Region, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Mal i Zi, “blindohet” qeveria pas njohjes së pavarësisë
Tags:

Njohja e Kosovës, Gjukanovic: Zgjodhëm BE
Kryeministri malazez Milo Gjukanovic shpjegon ne nje interviste per agjensinë e lajmeve “Rojter” pse vendi i tij njohu Kosoven. Ai i kerkon Serbise te mos fyhet nga ky akt, dhe te vazhdoje marrdheniet e mira me Malin e Zi. Gjykanovic thote se nese nuk do ta njihte Kosoven, do te kercenonte rrugen e integrimit ne BE. PODGORICE- Kryeministri malazez Milo Gjykanovic, i drejtohet Serbise duke thene se nuk duhet te fyhet nga njohja e shtetit te ri te Kosoves. Duke folur ne nje interviste per Rojterin, Gjykanovic i kerkon Beogrdit qe dy... Vazhdo

October 17, 2008  :: Politika, Shtypi / Mediji :: Komente (1)
Tags:

Gjukanovic: Shtyrja e njohjes se Kosoves,verberi
Kryeministri malazez, Milo Gjukanoviç, deklaroi se shtyrja e mosnjohjes së Kosovës do të ishte një verbëri politike. “Shtyrja e mospranimit të pavarësisë së Kosovës do të ishte një verbëri politike dhe se vendimi për njohjen nuk ka qenë i imponuar”, deklaroi Gjukanoviç, në një intervistë për B92. Ai theksoi se, nëse dëshiron që vendi i tij dhe rajoni të jenë pjesë e Evropës, atëherë, sipas tij, duhet të respektohen standardet e saj. “Në pyetje ka qenë ndërtimi i besimit dhe partneritetit me BE dhe... Vazhdo

October 17, 2008  :: Politika, Sporti / Sport :: Comments Off on Gjukanovic: Shtyrja e njohjes se Kosoves,verberi
Tags: , ,

Page 1 of 212