Mimoza Krasniqi

Big Brother Albania 2, Mimoza Krasniqi, Intervista
Moza: Takimi im me Polin dhe shkaku i mungesës së tij në spektakël Adela më ka zhgënjyer në shumë raste Moza si ndihesh tani që dole nga “Big Brother”? Shumë e lumtur dhe është një ndjesi shumë e veçantë që pata një eksperiencë të tillë. A ndien se ka ndryshuar diçka me ty, apo me botën përreth? Tek unë jo, thjesht tani njerëzit më njohin. A ishte “Big Brother” ashtu siç e prisje? Ishte shumë më bukur sesa e mendoja unë. A ke derdhur ndonjëherë lot atje brenda ? Po. Cili ka qenë... Vazhdo
Mimoza flet per banoret
  ADI Gjërat pozitive – Gazmor Gjërat negative – I pabesë Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Mbaji premtimet që jep”   PAVLINI Gjërat pozitive – Person pozitiv Gjërat negative – U fuste në disa debate pa vend Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe? “Më vjen keq që dole herët nga shtëpia”   DRITANI Gjërat pozitive -I heshtur Gjërat negative – Shumë strikt, I dukej vetja lider, kur në të vërtetë ka qenë e kundërta Po ta kishe përballë çfarë do t’i thoshe?... Vazhdo
Big Brother Albania 2, Arjan Bakalli, Intervista
  Ari, si ishte përballja me jetën e vërtetë? E jashtëzakonshme, nuk më besohet që njerëzit janë kaq pozitivë ndaj meje dhe asaj që unë dhashë brenda shtëpisë, më ndalojnë të gjithë për të më komplimentuar fëmijë, burra, gra, të moshuar, por mbi të gjitha ndiej se është një lloj solidarizimi qytetar dhe vlerash që nuk u pëlqen të fshihen pas lojërave dhe hipokrizisë. Është vërtet shumë vlerësuese për mua, në një farë mënyre unë ndihem fituesi moral i këtij “Big Brother”-i. Në cilat momente,... Vazhdo
Për Mimozën
13/05/09 19:38 Katër finalistët kanë dalë në kopësht dhe kujtojnë momentet komike dhe gazmore që kanë patur brenda shtëpisë. Adela i kujton Qetsorit se përse ai nuk ja kishte treguar ndodhinë e Mimozës? Më pas shton se ja kishte treguar Ari, por ajo do të donte ta dëgjonte nga Qetsori. Ai e kishte pyetur Mimozën nëse ajo e kishte lexuar librin e fundit të Naim Frashërit, ndërsa Mimoza i qe përgjigjur se nuk e kishte lexuar. Qetsori shton se përpara se ta pyeste mbi librin, e kishte pyetur rreth arsimit dhe kulturës,... Vazhdo
Adelajda : Kujtojnë banorët e larguar
14/05/09 11:52 Sori dhe Adela kujtojnë disa momente nga klipi që u ishte përgatitur nga banorët e tjerë. Sori shprehet se nuk iu duk e tepërt fjala e Erjolës se e kishte ngacmuar shumë sepse gjithcka ishte në sensin e shakasë. Ai mendon se ndoshta ajo mund ta ketë marrë inat se ai nuk i fiksoi asnjëherë emrin. Ata të dy fillojnë të flasin për Erjolën. Sori thotë se kur ajo fliste, bëhej si një bombë atomike. Ai shprehet se ajo dicka e fitoi nga Big Brother: iu dha mundësia të bënte bashkimin e familjes. Adela... Vazhdo
Bjordi : Kam frikë se mos më ngacmojnë
13/05/09 15:59 Bjordi, Adi dhe Qetsori kanë diskutuar për banorët e tjerë të larguar. Bjordi shprehet që e ka marrë shumë malli për Liritën. Qetsori kujton Mimozën dhe nga kjo merr shkas Bjordi për të treguar për natën kur ajo u largua. Ai thotë që në momentin që po dilte i kishte thënë që mos “të nxehej” me të. Ai fillon bën shaka duke thënë që kur të dali do e kapi Poli për fjalët që ka folur për Mimozën. Adi ia kthen duke i thënë që ai do kapet më shumë me Arjanin. Bjordi pyet Adin dhe Qetsorin... Vazhdo
Anjeza dhe Mimoza : Sori e meriton të fitojë
09/05/09 18:49 Anjeza dhe Mimoza diskutojnë për daljet nga shtëpia. Anjeza i uron që mos të jetë ajo banorja e cila duhet të largohet. Mimoza supozon sikur Adi dhe Qetsori janë dyshja finaliste dhe e pyet se cilin prej tyre do donte të ishte fituesi. Ato të dyja mendojnë se se cmimin në vlerë duhet ta marrë Adi, por për të fituar e meriton Qetsori. Anjeza mendon që cmimin e meriton më shumë Adi pasi ka më nevojë se të gjithë banorët, ndërsa për ide mendon Bjordi. Mimoza thotë:-“Për lojën dhe për gjithcka... Vazhdo

May 14, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza dhe Mimoza : Sori e meriton të fitojë
Tags: , , , , , ,

Bjordi : Na mungon Moza
11/05/09 00:42 Djemtë ndodhen të vetëm në dhomën e gjumit. Edhe pse janë shtrirë për të fjetur, bisedat mes tyre nuk mungojnë. Ata nuk harrojnë të kujtojnë banoret e fundit të eleminuara dhe disa pjesë nga spektakli. Ata kujtojnë Mozën me batutat dhe të qeshurën e saj karakteristike dhe shprehen se e ndjejnë mungesën e saj. Bjordi kujton kur ajo u përball me Tanin dhe përgjigjen e saj që shkaktoi shumë të qeshura tek publiku sepse tha që ka bërë të njëjtat gjëra si ai. Sipas tij, ishte Moza ajo që shkaktoi... Vazhdo
Bjordi : Kam fituar shumë
09/05/09 21:09 “Big Brother” ka dashur t`i vë në vështirësi banorët duke u mundësuar të shikonin një klip me komente të banorëve të eleminuar. Adelajda , Bjordi, Mimoza dhe Anjeza kanë qënë banorët që kanë dëgjuar komentet për to. Adelajda ka dashur të replikojë në lidhje me këto komente. Ajo ka thënë që ka bërë miq brenda shtëpisë dhe se me to ka arritur deri në finale. Një koment ishte që ajo përdori mentalitetin për të arritur në finale , por ajo e ka kundërshtuar këtë gjë duke thënë që... Vazhdo
Per mimozën : Ngacmojnë Mimozën
08/05/09 19:40 Pas një dreke të mirë banorët kanë dale në kopësht. Mimoza është duke pastruar oborrin, ndërkohë që Ari me Sorin e ngacmojnë duke i thënë që është vajzë për shtëpi. Edhe Adela hyn në bisedë duke thënë: – “Lum ai që e ka”. Por Adi i kthehet duke i thënë se ajo i përket vetvetes dhe askujt tjetër, ndërkohë që Adela i kujton faktin se Mimoza ka të dashur Polin dhe prandaj ajo u shpreh në atë mënyrë. Ngacmimet nuk mungojë edhe nga ana e Qetsorit i cili e pyet: – “Mimoza... Vazhdo

Page 1 of 3512345...102030...Last »