Mimoza Krasniqi

Surprizë dhe eleminim për Liritën
28/03/09 22:15 Big Brother i ka mundësuar një surprizë një tjetër banoreje. Motra e Liritës kishte shprehur një dëshirë për të bërë një surprizë. Gjatë spetaklit u bë e mundur që Lirita të takojë motrën e saj. Ajo e prezanton atë dhe me banorët e tjerë. Lirita u emocionua shumë nga takimi. Përvec surprizes, publiku vendosi me 28% të votave, që personi që duhet të linte shtëpinë, duke hequr dorë nga cmimi i madh prej 70mijë euro të ishte Lirita. Ajo dhe Aida ishin dy personat që mbetën në fund të... Vazhdo
Banorët më të bukur
28/03/09 18:36 Banorët gjatë javës janë impenjuar shumë me provën e picerisë, dhe për këtë Vëllai i Madh i përgatiti atyre një surprizë. Banorët përfituan një trajtim të plotë nga parukeri “Frida” dhe qëndra estetike “Dea” për t`u bërë sa më të bukur. Meshkujt bën trajtimin për thonjtë, prerje flokësh dhe masazh me skrap, ndërsa vajzat bëjnë të gjitha trajtimet. Qetsori bën shaka me një parukiere duke e pyetur nëse i dukej simpatik. Ajo i thotë që ai është shumë sipatik , por ai ia kthen:-“Po... Vazhdo
Qetsori dhe Arjoni : Aida ka pak gjëra
28/03/09 15:51 Qetsori dhe Arjoni diskutojnë për Aidën. Arjoni i thotë:-“Sa gjëra ka marrë Aida nga bota jashtë!” Qetsori ia kthen:-“Ajo nuk ka asgjë jashtë. Ky është realiteti i saj. Ka aq pak gjëra sa mund t`ja sjellësh këtu, dhe t`ia fusësh në një zarf.” Ai shprehet se nuk ka dëshirë të përjetojë emocionet e Aidës. Arjoni i thotë që nuk do ta shikojë nga pikëvështrimi i Qetsorit.  Vazhdo
Flet, Ish-i dashuri i Aidës
Ish-i dashuri i Aidës së “BB2” tregon gjithçka për lidhjen e tij të dashurisë, për njohjen me të ndjerin babin e Aidës, për largimin e saj në Itali, për tatuazhin e çuditshëm në trupin e saj dhe për motivet që i larguan nga njëri-tjetri. Ajo preferoi shtëpinë e një “reality shou”, ndërsa ai shkoi edhe më tej, pikërisht në kontinentin e largët të Amerikës… Për herë të parë rrëfehet ekskluzivisht për gazetën “Korrieri” ish-i dashuri i njërës prej protagonisteve kryesore të edicionit të... Vazhdo
Mesida Lleshi: Arjoni ka shpirt te bukur
  Është e qetë dhe të krijohet përshtypja se ta bësh të nervozohet, është një mision i pamundur. E megjithatë nuk duket se ka patur një jetë të lehtë. Mesida Lleshi, vajza brune e cila la shtëpinë e “Big Brother” një javë më parë, është një nga bashkëbisedueset më komode që fati mund të ta rastisë ta kesh përballë. Rrëfimet e saj mbi anët e errëta, të dhimbshme, apo edhe për momentet e bukura të jetës, përveç se shoqërohen herë me buzëqeshje e herë me pak trishtim, gjithsesi vijnë të qeta... Vazhdo
Aida është dasht më dal kët jave
Doli Lirita ! Banorja me pak e votuar ne te gjitha sondazhet dhe forumet shqiptare ku flitet per Big Brother Albania. Sondazhi yne rendit vajzen nga Kosova si nder me pak te votuarat, ajo ka marr vetem 5% te numrit total te votave. Ne pothuajse te gjitha sondazhet kryesonte Aida dhe ne vendin e dyte Mimoza, por prej te dyjave asnjera nuk doli nga shtepia e Big Brother Albania edhe kete jave. Ndoshta Vellai i Madh preferon te mbaj ne loje Aiden dhe Mozen sepse jane nder konkurentet me te shikuara dhe me te komentuara, por kete asnjeri... Vazhdo
Eliminohet Lirita Halili – Big Brother Albania 2 – NATA 8
Big Brother ka kominikuar se publiku ka vendosur qe banori qe duhet te le menjehere shtepine, duke humbur perfundimisht mundesine per te fituar 70,000 euro eshte Lirita Halili!  Vazhdo
Fansat tifo për çiftin Mimoza – Arjon
Fansat tifo për çiftin Mimoza – Arjon Të gjihë ata që ndjekin “Big Brother” janë të mendimit se mbase ka ardhur momenti të shohim më shumë spektakël. Këtë javë që Mimoza është në nominim, kuptoi se duhet të japë shumë më tepër brenda asaj shtëpie nga ç’kishte bërë deri tani. Të jesh e bukur dhe të refuzosh meshkujt, mesa duket nuk mjafton. Mimoza e cila që në fillim tregoi që jo vetëm nuk e pëlqen Arjonin por disa herë edhe e ka nominuar me pretekstin se “ai do të dijë shumë rreth jetës... Vazhdo
Mimoza dhe Aida, dy më të votuarat për të lënë shtëpinë
Mimoza dhe Aida, dy më të votuarat për të lënë shtëpinë Edhe opinionistët javën e shkuar u pozicionuan qartazi teksa pohuan se shtëpinë e “Big Brother” duhet ta lërë Mimoza, pasi dihet, në këto raste ka më shumë shansse për të ndenjur ai që është më aktiv dhe dhuron më shumë spektakël.Deri tani banorët kanë kërkuar të eliminojnë më të fortët dhe me siguri kjo ka qenë arsyeja që kësaj here në nominim shkuan gjashtë veta në mënyrë që t’i jepej mundësi publikut të vendosë, jo aq banorëve.... Vazhdo
Flet Mesida: Adelajda, shumë antipatike | Big Brother Albania 2
Ti hyre kur loja në “Big Brother” kishte filluar. Për cilin person kishe më antipati? Për Aidën, por ja që u bë shoqja ime më e mirë aty brenda. A ndryshove mendim për banorët pasi i njohe dhe për cilët veçanërisht? Për Aidën, Arionin dhe Bikën. Strategjia për të provokuar pak raportin mes Adelës dhe Bjordit të dëmtoi? Unë doja t’i afroja, ose më saktë të ndihmoja Bjordin, sepse sa për Adelajdën nuk më intereson fare. Duke hyrë në mes tyre doja që Adelajda të bëhej xheloze dhe t’i... Vazhdo

Page 20 of 35« First...10...1819202122...30...Last »