Mimoza Krasniqi

Adela e fortë me Bjordin?
04/05/09 23:54 Anjeza ka një dileme për të cilën, pyet Qetsorin. Nëse Adela do të ishte vetëm, pa Bjordin do kishte mbërritur deri këtu ku është tani? Qetsori i shpjegon që Adela është lidhur vonë me Bjordin dhe ai e konsideruar atë lojtare të fortë, deri në një fazë të lojës ajo ka ardhur vetëm por pastaj është bashkuar me Bjordin. Ai bën një analizë të të gjithë banorëve që kanë qënë në shtëpi. Anjeza është e mendimit se Adela ka ardhur deri në këtë pikë me ndihmën e Bjordit. Por gjithsesi... Vazhdo
Moza dhe Anjeza : Mund të jetë java e fundit
  05/05/09 01:39 Moza dhe Anjeza diskutojnë për kohën që kanë kaluar në shtëpi. Për Mozën, nuk mund të llogaritet kohëzgjatja e qëndrimit të saj sepse mund të përfundojë këtë të shtunë apo mund të qëndrojë dhe javën tjetër. “Dua të kënqem në maksimum këtë javë”- mendon ajo. Anjeza tregon se vetëm kur ka menduar për familjen dhe e ka ndjerë mungesën e tyre, kanë qënë momentet kur është mërzitur në shtëpi, ndërsa gjatë gjithë pjesës tjetër të kohës ia ka kaluar shumë mirë. Ajo shton... Vazhdo

May 7, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Moza dhe Anjeza : Mund të jetë java e fundit
Tags: , , ,

Mimoza Krasniqi : Cdo gjë është e mundur
05/05/09 14:54 Mimoza duke qëndruar në kopësht me Anjezën i thotë që në momentin që ka hyrë ka thënë me veten që dëshironte që të festonte ditëlindjen me banorët dhe e arriti . Ajo i thotë që cdo gjë që thotë, i realizohet dhe i duket interesante. Ajo i tregon për këshillat që i ka dhënë mami i saj. Ajo gjithmonë i ka thënë që duhet të mendojë pozitiv dhe që cdo gjë është e mundur. Sipas saj të gjithë në jetë duhet të ecin mbi këtë parim dhe shton:-“Unë jam tip që them gjithmonë po!”  Vazhdo
Per Bjordin : Të tjerët punojnë , ti rri shtrirë
04/05/09 14:58 Adi dhe Adelajda marrin iniciativën për të bërë punët e shtëpisë dhe për këtë duan të angazhojnë dhe banorët e tjerë. Adi i kërkon Arjanit që ta ndihmojë , por ai nuk pranon duke u shtrirë në kopësht. Adi thotë:-“Kështu është kur nuk e nominoni!” Fakti që janë pak veta kërkon që të angazhohen të gjithë në punët e shtëpisë mendon Adelajda. Mimoza që është ulur në kopësht i thotë që t`i lënë për nesër në mëngjes , pasi ajo është rregulluar dhe nuk pranon të bëj punë.... Vazhdo

May 7, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Per Bjordin : Të tjerët punojnë , ti rri shtrirë
Tags: , , , , , , , ,

Big Brother Albania 2 – Dita 88 – Permbledhje
Big Brother Albania 2 – Dita 88 – Permbledhje  Vazhdo
Gëzuar ditëlindjen Moza
Moza dela nga dhoma e rrëfimit dhe shkon në dhomë. Ajo mrekullohet kur shikon surprizën për të, nën dritat e qirinjve dhe që të gjithë i këndojnë këngën “Shumë urime për ty”. Ajo i takon dhe i puth të gjithë me radhë dhe merr prej tyre urime të përzemërta. Në sfon vendoset muzika dhe kënga e kënduar nga Vace Zela “Sot jam 20 vjec”. Adela i dhuron lulet e Arit dhe Moza pyet për të. Adela i përgjigjet se është në dhomë dhe ndjehet i mërzitur. Moza shkon në dhomë ku ndodhet Ari dhe e fton dhe atë... Vazhdo
Anjeza dhe Moza : Përshtypjet e natës së parë
04/05/09 02:07 “Kur hyra në shtëpi, natën e parë, nuk përjetova asnjë emocion”- shprehet Moza duke kujtuar me të tjerët përshtypjet e natës së parë. Adi kujton se ajo ishte shumë e hutur dhe këtë gjë e mban mend mirë, madje shton se ajo ka hyrë bashkë me Liritën. Sipas Mozës, ky fakt ka ndikuar që ajo të mos kishte emocione, por vec të vështronte ambientin dhe bukurinë e asaj mbrëmjeje. Adi insiston se kur nuk e ke përjetuar më parë dicka, ndjen emocione sidomos kur shikon edhe një skenë, një shtëpi... Vazhdo

May 5, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza dhe Moza : Përshtypjet e natës së parë
Tags: , , , , ,

Anjeza : Përpiqemi të kemi kontakte
  04/05/09 01:45  “Më pëlqen më shumë Moza tani sepse është më e vendosur në to që thotë”- shprehet Anjeza në një bisedë me Arin. Për Arin, kjo vjen si rezultat i komoditetit të të qënurit më pak njerëz në shtëpi. Anjeza tregon se në fillim, përvec bisedave mbi grimin dhe flokët, nuk kishte asgjë tjetër mes tyre, ndërsa tani është ndryshe. Ari e spjegon këtë fakt pasi kaq pak sa kanë ngelur, normalisht që do përpiqen të krijojnë kontakte mes tyre. Anjeza tregon se fillimisht ka patur afrimitet... Vazhdo

May 5, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Anjeza : Përpiqemi të kemi kontakte
Tags: , , , , ,

Mimoza dhe Anjeza : Nominimet i ngelen lojës
04/05/09 00:12 Vajzat bisedojnë se cfarë do të bëjnë kur të mbarojë kjo eksperiencë e tyre. Anjeza i thotë Mozës se ajo ka shumë nga banorët në Tiranë dhe mund të takohet me ta e të kalojnë një pjesë të kohës. Sipas saj, Moza është sjellë shumë mirë me të gjithë dhe nuk ka patur me asnjë banor ndonjë përplasje apo zënkë dhe kjo do të ndikojë që ajo t’i ruajë marrëdhëniet me të gjithë. Moza mendon se me Aidën, edhe pse kishte shumë shoqëri, jashtë mund të mos jetë më e tillë sepse mendon... Vazhdo
Mimoza dhe Anjeza : Të konsideroj si motër
04/05/09 00:00 Moza dhe Anjeza thuajse e kanë kaluar gjithë ditën bashkë dhe kjo gjë është komentuar dhe prej tyre. Të dyja shprehen se nuk e kishin njohur njera-tjetrën më parë, por tani që kaluan pak kohë bashkë, ndjehen mirë. Të dyja ndajnë mendimin se kishin patur të tjera përshtypje, por që sot cdo gjë u duket ndryshe. Moza shprehet se po i pëlqen shumë ajo, madje e konsideron si një motër. Ajo shton se iu bë shumë qejfi që Anjeza nuk doli një mbrëmje më parë. Anjeza tregon se më parë mendonte gjithnjë... Vazhdo

Page 3 of 3512345...102030...Last »