Mimoza Krasniqi

Aida Troka : Nuk ka më të fortë se unë
13/03/09 12:05 Aida u tregon një fabul banorëve. Ata e dëgjojnë me shumë kureshtje. Fabula tregonte për një mi i cili edhe pse kërkoi shumë të gjente se cili ishte më i forti, sërish u kthye tek familja e tij sepse aty gjendej ai. Aida u tregon banorëve se fabula e kësaj historie është shumë domethënëse edhe për ata si konkurentë. Sipas saj, cdokush nga ata është i fortë sepse janë hallka e një zinxhiri të cilën e formojnë. Ajo shton se cdo gjë e fortë, nuk do të thotë se është më e fortë se ajo. Banorëve... Vazhdo
Mimoza : S’më pëlqejnë shakatë e tepërta
13/03/09 02:00 Mimoza i është shprehur Republikës se nuk i pëlqejnë shumë disa lloj shakash. “Me budallanë bëhet shaka!”- ka thënë ajo. Ajo ka qenë tepër e indinjuar që e kanë quajtur fëmijë e po ashtu me shprehjet e Adit, të tipit “Jam shumë dakord me mendimin e Mimozës”, kur ajo nuk është fare aty. Republika është munduar ta qetësojë, duke i thënë se jo të gjitha shakatë bëhen me të keq, por ajo ka vazhduar të jetë shumë nervoze. Ajo ka thënë se nuk ishte aspak e vërtetë që ajo ishte fëmijë,... Vazhdo
Bjordi Mezini – Tek apo çift
13/03/09 00:45 Bjordi u ka propozuar banorëve një lojë të re. Ata do të luanin si tek loja çift apo tek dhe Bjordi do të gjente se sa gishta nxirrte secili prej tyre. Kur ai kishte filluar t’i gjente, në fillim, banorët kanë qeshur, por më pas ata kanë ngelur të habitur, gati-gati të shokuar. Në mes të të gjitha kombinimeve të mundshme, Bjordi dha të gjitha herët, kombinimin e saktë. Ata më pas filluan ta ngacmonin e ta pyesnin se kush do ta fitonte Big Brother e të insistonin t’u tregonte si e gjente. Bjordi... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Loja lufte
12/03/09 22:55 Banorët kujtuan lojrat e fëmijërisë dhe Dritani hodhi idene per të luajtur loja lufte. Ato u ndanë në dy skuadra. Loja konsistoi në fshehjen e tyre dhe vrasjen e kundërshtarit. Zhuljeta nga kolltuku bëri arbitrin e lojës me një xhezve dhe një lugë në dorë si borizane e luftës. Banorët përdorën strategji të ndryshme për ta fituar lojën. Dritani u mbulua me batanie për të mos u dalluar, Ardiani përdori pasqyrën për të dalluar kundërshtarët, Arjoni mori tapetin përsipër, etj. Banorët debatuan... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Lyerja e këpucëve
12/03/09 21:49 Banorët nuk e kaluan provën e gjetjes së këpucës tek, dhe si dënim ata duhet t`i lyenin të gjitha ato. Ata e morën me sportivitet këtë provë duke kënduar dhe kërcyer gjatë saj. Gjatë lyerjes bëjnë batuta me njëri-tjetrin pasi shumë herë ato lyejnë të njëjtën këpucë. Shumë prej banorëve provuan disa prej këpucëve ndërsa Lirita mori një palë për vete. Mesidës i pëlqyen disa prej tyre por nuk ishin për këmbën e saj. Adi ka marrë gabimisht këpucët e Adelës dhe i ka lyer. Më pas ata... Vazhdo

March 14, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Big Brother Albania 2 – Lyerja e këpucëve
Tags: , , , , , , ,

Mimoza: Adela është xheloze
12/03/09 00:45 Nga banaku i kuzhinës, ku ka qenë të ulur, Adi dhe Mimoza kanë vëzhguar gjatë gjithë kohës sjelljet dhe reagimet e Bjordit dhe Adelajdes teksa diskutonin me njëri-tjetrin, në divanin përballë. Lidhur me to, Ardjani i ka thënë Mimozës se Adelajda bën kot, me kuptimin që edhe e pëlqen Bjordin edhe mundohet të sillet sikur jo. Ndërsa Mimoza i ka thënë se Adelajda bëhet shumë xheloze në lidhje me Bjordin dhe Mesidën.  Vazhdo
Moza dhe Bika janë tipa të vështirë
12/03/09 14:10 Mesida dhe Dritani, pasi kanë mbaruar punët e shtëpisë, qëndrojnë të shtrirë në sallon e bisedojnë me njeri-tjetrin. Mesida thotë se Mimozën nuk ka arritur ende ta njohë sepse nuk flet shumë, rri urtë dhe ndoshta mund të jetë tipi më i vështirë për t’u njohur. Dritani i thotë se Moza është në botën e saj. Mesida thotë edhe për Bikën që e ka të vështirë ta kuptojë si tip, kurse të tjerët janë më të hapur, flasin dhe tregojnë në disa momente për veten. Dritani mendon se ndonjë edhe... Vazhdo
Mimoza dhe Aida : Ti kështu i fyen të tjerët!
12/03/09 03:00 “Mua tek ty nuk më pëlqen që ti i afron të tjerët, i lë të shprehen e pastaj i largon!”- i ka thënë Mimoza Adelajdes në lidhje me Bjordin. Ajo ka shtuar se nëse Bjordi nuk i pëlqente, ta afronte thjesht si shok e jo më shumë se kaq, përndryshe ajo i fyente të tjerët e s’kishte asnjë të drejtë ta bënte këtë. Diskutimi mes Aidës, Mimozës dhe Adelajdes ka nisur kur kjo e fundit ka thënë edhe njëherë se e vetmja femër në shtëpi që i përshtatej Bjordit ishte Mesida. Nga Adelajda Bjordi... Vazhdo
Mesida nervozohet me Bjordin!
12/03/09 01:45 Bjordi, Mesida, Arjoni dhe Zhuljeta janë shtrirë të flenë në sallon. Mesida ka thënë se kjo ishte dicka që e kishin vendosur që dje. E para që ka reaguar jo fort mirë prej kësaj ka qenë Adelajda, e cila është ftohur përnjëherësh me Bjordin. Bjordi e ka pyetur sesi kishte mundësi që pak më parë ishte ndryshe, ishte normal e tani ishte tjetër njeri, por ajo nuk i ka dhënë shumë shpjegime. I ka thënë vetëm se ditëlindja e tij mbaroi. Por më pas ajo që ka reaguar edhe më keq, ka qenë Mesida.... Vazhdo
Gëzuar Bjordi – Big Brother Albania 2
11/03/09 16:58 Qetsori,Arjoni dhe Zhuljeta përgatisin drekën me rastin e ditëlindjes së Bjordit. Banorët e tjerë vishen si për raste festash. Të gjithë ulen në tavolinë, dhe Bjordi është ai që ngre dollinë e parë. Ai i thotë të gjithëve që janë të mrekullueshëm dhe që meritojnë një duartrokitje. Falenderimi i parë i tij i shkon kuzhinierëve që sipas tij kanë bërë një punë të shkëlqyer. Bjordi ndjehet i emocionuar që po e kalon ditëlindjen e tij në Big Brother dhe falenderon banorët për gjithcka... Vazhdo

Page 30 of 35« First...1020...2829303132...Last »