Ministria e Jashtme e Kosovës

Gjendje e rëndë ekzistenciale të ish-punëtorëve kosovarë,shtetas të Malit të Zi
Të kujt jemi ne ish-punëtorët e kosovës? Shkruan:Ibrahim Berjashi/ korrespondent I Rilindjes, Ulqin Në Ulqin, por edhe në qendrat tjera në Malin e Zi,shtetas të këtij vendi,është një numër të konsiderueshëm ish- punonjës të ndërmarrjeve dhe institucioneve të Kosovës, të cilët në fund të viteve 80-të e kur Kosovën e okupoi regjimi vrastar I Millosheviqit,kanë mbetur në rrugë të madhe, pa punë pa të ardhura,pa ekzistencë. Një numër I tyre ka arritur të punësohet nëpër shkolla,administrata lokale, apo... Vazhdo
Agim Çeku, vazhdon të qëndrojë në një hotel në Kolumbi – Serbia kërkon arrestimin e tij
Serbia vazhdon ta ndjekë ish-shefin e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku. Në përfundim të qëndrimit të tij në Kartahena të Kolumbisë, autoritetet e Beogradit kanë kërkuar nga ato kolumbiane që ta arrestojnë Çekun, në bazë të një fletarrestimi të lëshuar nga ta në 2002-ën. Burime diplomatike në Kosovë i kanë thënë Kohavisionit paradite se Çeku është ndaluar në shtetin kolumbian dhe po qëndron në hotel. Por, Partia Social Demokrate të cilën e udhëheq Çeku thotë se Policia e Kolumbisë... Vazhdo

May 6, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Agim Çeku, vazhdon të qëndrojë në një hotel në Kolumbi – Serbia kërkon arrestimin e tij
Tags: , , , , , , ,