Miriam Cani

Miriam Cani braktis shtetësinë shqiptare
Kengetarja e dashur për publikun shqiptar dhe më gjerë, Miriam Cani, e cila prej vitesh e ka ngritur jetën në Gjermani, ka lënë gjatë javës së shkuar shtetësinë shqiptare. Me një dekret të Presidentit të Republikës, bazuar në nenet e Kushtetutës së Shqipërisë, si dhe në nenet e ligjit nr. 8389, “Për shtetësinë shqiptare”, këngëtarja Miriam Cani nuk mban më shtetësinë shqiptare. Nuk e dimë se cilat kanë qenë arsyet që e kanë shtyrë këngëtaren të marrë këtë vendim, por besojmë se gjithçka... Vazhdo

September 2, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Miriam Cani braktis shtetësinë shqiptare
Tags: , , , , , , ,

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Albani dhe Miriami çifti më i fuqishëm në muzikë
Albani dhe Miriami papritmaz janë shndërruar në çiftin më të fuqishëm muzikor të momentit në muzikë. Ajo vendos të ardhmen e talenteve në “The Voice” ai tek “X Factor”, e papritur janë gjetur me çelsat e suksesit në duar. Përveç gjykimeve, ata vazhdojnë të bëjne muzikë dhe sapo kanë publikuar dy videokëngë të cilat janë pritur shumë mirë nga publiku. Albaniac  Vazhdo

March 18, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Albani dhe Miriami çifti më i fuqishëm në muzikë
Tags: , , , , , , , ,

Miriam Cani, një emër që shet…!
Tashmë dihet që imazhi i emrave të njohur të skenës mund të jenë një objekt mjaft ndjellës ndaj blerësve, prandaj edhe një prej dyqaneve më të njohura në kryeqytet ka vendosur që të përdorë fytyrën e Miriam Canit për të shitur produktet e saj. Pasi ka vendosur të jetojë përkohësisht në Tiranë, këngëtarja e suksesshme ka pranuar të shfrytëzojë çdo mundësi që i jepet për të justifikuar jetesën në kryeqytet. Kjo e ka shtyrë që të pranojë të firmosë një kontratë me dyqanin e bizhuterive dhe të... Vazhdo

January 6, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Miriam Cani, një emër që shet…!
Tags:

Miriam Cani emocionet para mbrëmjes “live”
Miriam Cani, një nga trajneret e spektaklit ‘The Voice of Albania’, foli për fazën ku këngëtarët përballen me njëri-tjetrin dhe ku nesër skuadra e saj do të sfidojë konkurrentët e Elton Dedës. Trainerja theksoi se gjatë kësaj eksperience ka pasur edhe pishmane për mospërzgjedhje të disa konkurrentëve. “Kemi dëgjuar 150 këngëtarë dhe kam pasur pishmane për disa zëra që nuk i kam zgjedhur. Edhe pse më ka pëlqyer shumë dikush, nuk e kam shtypur butonin sepse kam pasur një timbër të ngjashëm në skuadër... Vazhdo

December 25, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Miriam Cani emocionet para mbrëmjes “live”
Tags:

Dashuria e Alban Skenderajt me Miriam Canin
Gjashte vjet me pare, ai u shfaq shume modest ne skenen e festivalit te pare te muzikes alternative “Top Fest”, por me pas kenga e tij “Vetem ty” u be hit, ndersa ai idhulli i vajzave. Kenge dhe videoklipe, turne brenda dhe jashte Shqiperise, imazh televiziv ne reklama, plotesojne ne nje fare menyre profilin artistik te tij.Pasioni per kengen, vec fames, i solli edhe dashurine. Mesojme se nga nje takim i rastesishem, ne stacionin qendror te trenit ne Zyrih, 27 vjecari takoi “shpirtin binjak” ose “gjysmen tjeter te zemres”,... Vazhdo

September 29, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Dashuria e Alban Skenderajt me Miriam Canin
Tags: ,

Videoja e re e Miriam Canit dhe Alban Skenderaj
Me pelqen shume kjo kenge dhe ja me ne fund keni mundesine ta ndiqni dhe ne video. Videoja eshte ok, une e kisha nje verejtje tip krahasimi te vogel per ato skenat e filmuara ne studio alla Celine Dion qyqja mu myt Titaniku, por nje mikja ime ma ndryshoi mendjen dhe nuk po shkruaj gje.Apo e shkruajta? Hmmm. E pasi kane bere tashme publike lidhjen e tyre te dashurise, flitet…po flitet qe kjo kenge eshte demoja e artisteve per te depertuar ne tregun europian te muzikes. Duke ju uruar suksese, ndiqni klipin me poshte ps.Nder te paktat kenge... Vazhdo

June 15, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (5)
Tags: ,

Promovojnë klipin e ri Albani dhe Miriami në Prishtinë
Këngëtari, Alban Skënderaj, do të promovojnë të enjten në Prishtinë videoklipin e ri të këngës “Let me die with you”, realizuar në duet me këngëtaren, njëherësh të dashurën e tij, Miriam Cani. Kënga është e përfshirë në albumin e dytë të Albanit, “Melody”, nga i cili kanë dalë hite të tilla, si: “Larg dhe afër”, “Ata sy” e “Një herë në jetë”. Alban Skënderaj dhe Miriam Cani ishin të pranishëm javën që shkoi në ceremoninë e ndarjes së cmimeve videomuzikore, “Videofesti... Vazhdo