Mitrovica

Iniciativa e binjakëzimit të Mitrovicës me Ulqinin
Delegacioni i komunes se Mitrovices Sot, KomunĂ«n e Ulqinit qendroi per nje vizite pune njĂ« delegacion nga Komuna e MitrovicĂ«s e kryesuar nga Kryetari Avni Kastrati. Ai u prit nga Kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit Nazif Cungu dhe bashkepunetoret e tij iVizita kishte per qellim forcimin e bashĂ«punimit ndermjet KomunĂ«s sĂ« MitrovicĂ«s dhe asaj tĂ« Ulqinit. Fillimisht zotĂ«ri Kastrati shprehu mirĂ«njohjen e qytetarĂ«ve tĂ« MitrovicĂ«s dhe tĂ« KosovĂ«s per Ulqinin dhe banoret e tij dhe rrolin qe ata luajten nĂ« kohĂ«rat mĂ« tĂ« vĂ«shtira... Vazhdo

February 22, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Iniciativa e binjakĂ«zimit tĂ« MitrovicĂ«s me Ulqinin
Tags: , , , , , ,

Sonica Festival paralajmëron një festival që do të mbahet mend ne Ulqin
Sonica Festival , i Pesti me rradhĂ«, qĂ« organizohet nĂ« Plazhin e madhĂ« ”Copacabana ”, sivjet do tĂ« mbahet nĂ« Ulqin, mĂ« 12 deri me 15 gushtĂ«,nĂ« vendin e bukur qĂ« gjendet vetĂ«m 500 metra ngĂ« uji kristalor dhe i kaltĂ«rt tĂ« detit Adriatik. Festivali Sonica i kĂ«tij viti ndĂ«rron vend, nga Italia pĂ«r 5 vjetorin, qĂ« do tĂ« mbahet nĂ« plazhin e bukur tĂ« Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botĂ«ror, qĂ« tashmĂ« ka arritur tĂ« jetĂ« nĂ« mesin e festivaleve mĂ« prestigjioze botĂ«rore, edhe... Vazhdo
Rrëshqet autobusi, 29 të lënduar në rrugën Pejë-Ulqin
NjĂ«zet e shtatĂ« persona janĂ« lĂ«nduar si pasojĂ« e njĂ« aksidentin qĂ« ka ndodhur sot nĂ« orĂ«t e hershme tĂ« mĂ«ngjesit nĂ« aksin rrugor PejĂ« – KullĂ«. BĂ«het e ditur se ngjarja ka ndodhur, kur autobusi qĂ« qarkullonte nga Ulqini pĂ«r nĂ« PodujevĂ« Ă«shtĂ« rrokullisur nĂ« afĂ«rsi tĂ« fshatit JabllanicĂ« tĂ« komunĂ«s sĂ« PejĂ«s. Aksidentin e sotĂ«m e konfirmuan edhe zyrtarĂ« e PolicisĂ« sĂ« KosovĂ«s nĂ« PejĂ«, nga tĂ« cilĂ«t thuhet se 27 pasagjerĂ« kanĂ« pĂ«suar lĂ«ndime tĂ« ndryshme trupore, por nuk janĂ« nĂ« rrezik pĂ«r jetĂ«. “BĂ«het... Vazhdo

February 26, 2011  :: Rajoni / Region :: Comments Off on RrĂ«shqet autobusi, 29 tĂ« lĂ«nduar nĂ« rrugĂ«n PejĂ«-Ulqin
Tags: , , , , , , ,

Hajdinaga: Ejani për pushime në Ulqin
Kryetari i Ulqinit vizitoi MitrovicĂ«n Kryetari i komunĂ«s sĂ« Ulqinit, GĂ«zim Hajdinaga, ka vizituar tĂ« dielĂ«n MitrovicĂ«n,meç’rast Ă«shtĂ« pritur nga kryetari i komunĂ«s sĂ« MitrovicĂ«s, Bajram Rexhepi.TĂ« dy kryetarĂ«t kanĂ« biseduar thellimin e bashkĂ«punimit ndĂ«rmjet tĂ« dy komunave, me theks tĂ« veçantĂ« nĂ« atĂ« tĂ« turizmit. Kryetari Hajdinaga, dukeu fokusuar nĂ« sezonin turistik tĂ« sivjem, tha se ndĂ«r çështjet e rĂ«ndĂ«sishme qĂ« duhet tĂ« dinĂ« mitrovicasit qĂ« do t’i kalojnĂ« pushimet verore nĂ« bregdetin e bukur... Vazhdo

May 11, 2009  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Hajdinaga: Ejani pĂ«r pushime nĂ« Ulqin
Tags: , , , ,

Pushimet nĂ« Ulqin prej 7€ deri 10€ nĂ« Plazhin e MadhĂ«
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Vera po afron!!! Pushimet bashke me te. Ku do i kaloni pushimet e veres??? Eshte vendi qe keni zgjedhur vendi ideal per ju, apo do kerkonit dicka me shume??? Sipas mendimit tuaj cili eshte vendi ideal per ju per te kaluar pushimet??? Ajo dihet Ulqini pra, urdhroni na viziton sa ma shpesh sepse edhe ju do te jeni te knaqur. Ktu mundeni ti gjeni numrat e telefonit dhe te rezervoni banesen simbas deshires se juaj. Dhomat gjinden nĂ« plazhen mĂ« atraktive me gjatsi prej 14 km,e mbuluar... Vazhdo
Situate “delikate” ne Mitrovice
Nje shperthim i fuqishem ka ndodhur mbreme ne pjesen veriore te qytetit te Mitrovices, ne lokalin “Viva”, prone e nje shtetasi kosovar me kombesi serbe. Lokali, i cili ndodhet ne thellesi te qytetit, ne afersi te spitalit, ka marre flake dhe si pasoje 6 zjarrfikes jane plagosur. Qindra serbe jane mbledhur ne qender te kesaj pjese te qytetit per te protestuar. Disa serbe te irrituar, si kunderpergjigje, rreth mesnates u kane vene flaken dy dyqaneve te shqiptareve ne “Lagjen e Boshnjakeve”. Deri tani nuk raportohet per persona te... Vazhdo

January 4, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Situate “delikate” ne Mitrovice
Tags: , ,

TV Mitrovica
Me rastin e ditës ndërkombëtare të të rinjve,Forca rinore organizon
International Youth Day 2008 Dita ndĂ«rkomtare e tĂ« rinjve 2008 HYRJA GRATIS TUZË 2008 Me rastin e ditĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« tĂ« rinjve, kĂ«tĂ« vit Forca do fillojĂ« me kremtimin kĂ«saj dite nĂ« Tuz. Kemi pĂ«rgatitur njĂ« Koncert pĂ«r tĂ« rinj nĂ« lokalin “Cavalieri” me yjet e muzikĂ«s argĂ«tuese ku do marrin pjesĂ«: Produkt 28, Amanda, Cani dhe DJ Mani. Koncerti do filloje ne ora 21:00. Jeni tĂ« mirĂ«seardhur Sponsor Gjeneral dhe Organizator. Forca e Re Demokratike  Vazhdo

August 9, 2008  :: Shtypi / Mediji, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Me rastin e ditĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« tĂ« rinjve,Forca rinore organizon
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

U Ulcinjskom polju,predvi?a se kapacitet dĆŸamije od hiljadu klanja?a
Poziv za doniranje izgradnje nove dĆŸamije u Ulcinju Odbor IZ-e Ulcinja i Odbor za izgradnju dĆŸamije u Ulcinjskom Polju, pokrenuli su akciju prikupljanja sredstava za izgradnju nove dĆŸamije u Ulcinjskom Polju. Obezbije?en je plac i ura?en je projekat, koji predvi?a kapacitet dĆŸamije od hiljadu klanja?a, gasulhanu, biblioteku, salu,kafeteriju, parking i druge prate?e sadrĆŸaje. Dobrotvori – zainteresovane institucije, firme i pojedinci, sredstva za ovaj zna?ajan projekat mogu uplatiti na : Ćœiro ra?un:510-12295-15 Detaljnije informacije... Vazhdo

June 18, 2008  :: ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Në Ulqin ndërtohet xhami për një mijë faltor
Ka nisur grumbullimi i mjeteve financiare pĂ«r ndĂ«rtimin e xhamisĂ« nĂ« FushĂ« tĂ« Ulqinit.Xhamia do tĂ« jetĂ« shumĂ« funksionale: 1 mijĂ« vende pĂ«r falje, vend pĂ«r mirĂ«mbajtjen dhe pregaditjen e xhenazes (gasulhanja), mejtep, bibliotekĂ«,sallĂ«, kafiteri, vende pĂ«r parkim etj. Deri mĂ« tash Ă«shtĂ« blerĂ« trolli i xhamisĂ« dhe Ă«shtĂ« punuar projekti ideor.Lusim Allahun FuqiplotĂ« qĂ« çdo ndihmĂ« tuajĂ«n ta radhisĂ« nĂ« vepra tĂ« mira. Xhirollogaria:510-12295-15 Informatat nĂ« tel/fax: Tel/fax:+382 30 413-257 Mobil :+382 69 037-681 Mobil... Vazhdo

Page 1 of 212