Muhamed Kollari

A do të jetë Muhamed Kollari fituesi i “X factor Albania”2012
Muhamed Kollari mere pjesë ne reality-show te formatit boteror, “X-Factor”2012, ku brenda nje periudhe disa vjeçare janë zbuluar  shume talente muzikore nga Ulqini. Per mungese te nje licence, keto talente janë detyruar qe aftesite e tyre t`i sprovojne ne spektakle televizive te organizuara ne Shqiperi, Kosovë, Bosnje- Hercegovine apo ne te “live-show” Let ka zvijezdama,produkcion i Radio Televizionit të Malit të Zi. Njëri ndër këto konkures eshtë edhe Muhamed Kollari. Ku ai nder me shume se 5000 konkurente, me ne fund... Vazhdo

November 14, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on A do të jetë Muhamed Kollari fituesi i “X factor Albania”2012
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Vazhdon fitorja e Muhamed Kollarit në Live-show Let ka zvijezdama
Në spektaklin televiziv te audicioneve te talenteve te “live-show-t” Let ka zvijezdama,u mbajt edhe  sotë  më 05.03.12 në ora 20.00h. Me zgjedhjen e tyre nis dhe gara e forte e finaleve te “live-show-t” Let ka zvijezdama,produkcion ky i Radio Televizionit të Malit të Zi.Në ket finale do te konkurojne edhe artiste nga qytete te ndryshme te Mali të Zi. Edhe  sotë keni mund te ndiqni edhe performancen e Muhamed Kollarit nga ora 20.00h !!! Pas një interpretimi brilant dhe në mes duartrokitja të shumta të pranishmeve,... Vazhdo

March 5, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Vazhdon fitorja e Muhamed Kollarit në Live-show Let ka zvijezdama
Tags: , ,

Muhamed Kollari: Live-show Let ka zvijezdama -13.02.12. në ora 20.00
Nata e audicioneve te talenteve te “live-show-t” Let ka zvijezdama,do mbahet të henen më 13.02.12 në ora 20.00h. Me zgjedhjen e tyre nis dhe gara e forte e finaleve te “live-show-t” Let ka zvijezdama,produkcion ky i Radio Televizionit të Malit të Zi.Në ket finale do te konkurojne edhe artiste nga qytete te ndryshme te Mali të Zi. Të henen mund te ndiqni edhe performancen e Muhamed Kollarit nga ora 20.00h !!! Shpresoj qe te gjithe do ta ndiqni dhe te jepni mendimet e juaja te sinqerta duke votuar për mua. ”MOS harroni... Vazhdo

February 12, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muhamed Kollari: Live-show Let ka zvijezdama -13.02.12. në ora 20.00
Tags: , , , , ,

Muhamed Kollari: Live-show Let ka zvijezdama -13.02.12. počinje u 20 sati
U ponedjeljak, 13.02.12. počinje takmičenje u studiju RTCG. Predstavljamo vam prvu grupu od 10 takmičara u emisiji “Let ka zvijezdama”. Učesnici se bore da svojim pjesmama, i  sa njihovim šarmom pridobiju gledaoce i njihove glasove. Svaki učesnik ima svoju telefonsku liniju preko koje osvaja glasove.Učesnik iz Ulcinja Muhamed Kollari. U emisiji Live-show  uživo Let ka zvijezdama – Finale u ponedjeljak, 13.02.12. počinje u 20 sati.  Vazhdo

February 12, 2012  :: news :: Comments Off on Muhamed Kollari: Live-show Let ka zvijezdama -13.02.12. počinje u 20 sati
Tags: , , ,

Muhamed Kollari “Dashuria cover Flori” talent i muzikës që premton
Ne historine e muzikes dhe vallëzimit ne trojet e Ulqinit , u ngrit edhe nje kult qe nderon perpjekjet e artisteve shqiptare si nga kenga ashtu dhe nga vallëzimi dhe aj quhet Muhamed Kollari. Për talentin e rrallë të Muhametit, kanë shkruar shumë gazeta elektronike, ku është paraqitur në shumë mbrëmje muzikore ,kurse në Tv Teuta me interpretimin e këngës “Dashuria cover nga Flori Mamujesi” klaxon talent të muzikës që premton,që është mirëpritur nga publiku i Ulqinit. Ky djalosh i detit,20 vjeçar me kengen... Vazhdo

February 9, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muhamed Kollari “Dashuria cover Flori” talent i muzikës që premton
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Muhamed Kollari tradite e re qe thyen tabute ne vallëzimin e tangos ne Ulqin
Historiku i Muhamed Kollarit Quhem Muhamed Kollari,jam nxenes i viti te trete ne gjimnazin „Vellazerim Bashkim“ , jam 18 vjecar dhe deri tani qe ne moshe te vogel i jam perkushtuar muzikes, pasion i cili ka lindur me mua.Per here te pare ja fillova me kendim ne moshen 7 vjeçare duke hyr ne shkollen e muzikes te Ulqinit.Emocionet e para te forta te skenes,aty ku edhe fillova ta ndjeja se muzika vertet ishte diçka shum me vler per mua i provova ne festivalin e par te kenges per femije ne qytetin tone.Edhe sot e kesaj dite i kujtoj... Vazhdo