Muhamet Nika

Partia Demokratike organizon Koktej 23.12.në Hotel Mediteran
Me rastin e Njevjetorit te themelimit dhe festave te fundvitit, Partia Demokratike organizon Koktej me daten 23 dhjetor ne ambijentet e Hotel “MEDITERAN” ne ora 20.00h Ju mirepresim!  Vazhdo

December 21, 2012  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Partia Demokratike organizon Koktej 23.12.në Hotel Mediteran
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Intervistë me Fatmir Gjekën,bartës i listës së Koalicionit shqiptar,numër 7 në listën zgjedhore
7 pyetje z. Fatmir Gjeka,bartës i listës së Koalicionit shqiptar, numër 7 në listën zgjedhore “JEMI BASHKË”, PËR TË FOLUR ME NJË ZË Gjeka:Vota e shqiptarëve për ne është e shenjtë dhe obligim moral,njerëzor dhe mbi të gjitha kombëtar  për një cilësi më të mirë ekonomike,qytetare dhe nacionale në Mal të Zi.Do të jemi pjesëmarrës në edicionin e ardhëm të Parlamentit të Malit të Zi. SHPI:Z Gjeka, Koalicionin shqiptar,Lidhja Demokratike në Mal të Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare,shqiptarët,... Vazhdo

October 5, 2012  :: Intervista / Intervju :: Komente (7)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Video Spoti Koalicioni Shqiptar – LDnëMZ, Partia Demokratike & Alternativa Shqiptare
Lista zgjedhore e Koalicionit Shqiptar “Koalicioni Shqiptar – Lidhja Demokratike në Mal të Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare“ Fatmir Gjeka, Mehmet Bardhi, Gjergj Camaj, Saubih Mehmeti, Zylfije Duraku, Marash Dedvukaj, Nik Gjeloshaj, Feim Avdiu, Aishe Gjeçbritaj, Gjoka Dukaj, Zarifja Gjoni, Isa Nikqi, Fitim Dragoviqi, Daut Ceka, Gjyljeta Nela, Agron Berishaj, Blerta Ramoviq, Besa Bardhi, Ilirjana Ujkashi, Agnesa Daci, Haxhi Sulejmani, Hajredin Kovaçi, Rifat Djinoviq, Ardita Rama, Mark Lucgjonaj, Agron Mehmedi, Alma... Vazhdo

October 5, 2012  :: Politika :: Komente (4)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Listat zgjedhore e Koalicioneve Shqiptare në Mal të Zi
Komision Zgjedhor i Malit të Zi ka bere publike listat e plota te te gjithe subjekteve politike qe do marrin pjese ne zgjedhjet parlamentare me 14 tetor ne Mal te Zi. Ne do paraqesim listat e plota zgjedhore te 4 koalicioneve shqiptare qe do marrin pjese ne keto zgjedhje. Lista zgjedhore e Koalicionit Shqiptar “Koalicioni Shqiptar – Lidhja Demokratike në Mal të Zi, Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare“ Fatmir Gjeka, Mehmet Bardhi, Gjergj Camaj, Saubih Mehmeti, Zylfije Duraku, Marash Dedvukaj, Nik Gjeloshaj, Feim... Vazhdo

September 23, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Reportazh / Reportaža :: Komente (20)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Edhe një parti e re shqiptare në Malin e Zi?
Ulqin, 22 gusht – Në skenën politike në Mal të Zi flitet se në themelim e sipër është edhe një parti e re politike shqiptare, e cila do të quhet Partia Demokratike, bën të ditur KosovaLive. Këtë ide e nuk e ka konfirmuar, por as mohuar njeri prej zyrtarëve të lartë të Partisë së Prosperitetit Demokratik /PPD/, Muhamet Nika, partner i koalicionit aktual që drejton aktualisht Ulqinin. Sipas tij, gjendja e re ka gjeneruar, sidomos nga përgatitja për të rizgjedhur kryetarin aktual të Komunës së Ulqinit, Gëzim... Vazhdo
Gëzim Hajdinaga,bartës i listës së koalicionit UDSH-PPD
Përse duhet të votojnë qytetarët koalicioni e përbashkët me UDSH-në? Sepse: 1.Komuna e qytetit të Ulqinit e drejtuar nga z. Hajdinaga ka shumë tregues pozitiv në ushtrimin e pushtetit. Investime publike, rrugë, hapësira të gjelbërta, ambjent të pastër, ndricim, trotuare, ura, zhvillim të hovshëm të turizmit, investime në kanalizime, restaurim i kulteve fetare,  rritje pagash për punonjësit, stimulim dhe mbeshtetje financiare për nxenës, studentë dhe sportistë të dalluar, shndërrimin e Ulqinit në ozazë të... Vazhdo
Mungesa e meritokracisë
Pozita e medias dhe politikes shume here per te mos thene gjithehere ka qene ne hasmeri te vazhdueshme, duke krijuar paralelizem madje te pakuptimte. Kjo megjithate eshte plotesisht e kuptueshme ngase po te ndodhte ndryshe do te dhunohej ligji i fizikes aksion-reaksion. Mendojme qe mediat gabojne kur deshirojne te formojne opinione per politikane. Praktika ka deshmuar qe politikanet e njemendte nuk shqetesohen per opinionet e mases sepse ata vete jane kuader te formojne opinione. Ndryshe mund te thuhet qe gazetaret, ose ata qe... Vazhdo

October 11, 2010  :: Opinione :: Komente (2)
Tags: , ,

Muhamet Nika: Kriza politike në Ulqin
Dilemat shqetësuese Sipas mendimit tonë dhe ligjit përpara se të bihet vendimi për zgjedhje të reja është dashur të merret vendimi për shpërndarjen e kuvendit meqenëse është verifikuar mandati, por në kuvend nuk shkohet nëse nuk kemi marrëveshje për konstituimin e tij. Adresa e këtyre dilemave për subjekte serioze do të duhej të ishte nxjerrësi i vendimit ose Gjyqi kushtetues. Kryetari Vujanoviq nuk është informuar institucionalisht se ai nuk është në gjendje të mblidhet dhe mandati nuk është i partive politike,... Vazhdo

September 6, 2010  :: Intervista / Intervju :: Komente (6)
Tags: , ,

Si do të duket skena e ardhshme politike në Ulqin?!
E panjohura krijon frikë Reagim ndaj vlerësimeve në konferencën për shtyp të Forcës së Re Demokratike lidhur me zgjedhjet e reja lokale në Ulqin, të numrit të fundit të “Kohës javore” me titull “Forca e sigurt në fitore”. Po të përjashtojmë në reagim konstatimin se Forca e përshëndet vendimin e Presidentit të Malit të Zi për të dalë në zgjedhje i cili si konstatim është një dyftyrësi, por jo vetëm e këtij subjekti, por edhe e të gjitha subjekteve të tjera… ngase shkuarja në zgjedhje... Vazhdo
PPD garon e vetme në zgjedhjet lokale në Mal të Zi – Video
Partia e Prosperitetit Demokratik (PPD) me seli në Ulqin konfirmoi të mërkurën se do të dalë vetëm në zgjedhjet e ardhshme lokale që janë shpallur për datën 23 maj të këtij viti, ndërkaq nga gjashtë partitë, ky është subjekti i dytë politik shqiptar në Ulqin që kumton publikisht mënyrën e pjesëmarrjes në garën e ardhme për qeverisjen vendore. Partia e Prosperitetit Demokratik në vitin 2007, me 3 këshilltarët e saj, sa e kishte përkrahjen e votuesve në komunën e Ulqinit, u shkëput nga Koalicioni i partive... Vazhdo

Page 1 of 41234