Muriqan

NĂ« kufirin Sukobin – Muriqan, sekuestrohen 20 kg drogĂ«
ËshtĂ« sekuestruar 20 kg drogĂ« dhe janĂ« arrestuar 2 persona nĂ« pikĂ«n kufitare tĂ« Muriqanit. Burimet thanĂ« pĂ«r alb-observer.com se polica ka vĂ«nĂ« nĂ« pranga dy personat qĂ« po bĂ«nin trafikimin e lĂ«ndĂ«s narkotike. Ngjarja nĂ« fjalĂ« ka ndodhur mbrĂ«mjen e djeshme rreth orĂ«s 23:00 kur edhe u arrestuan shtetasit Maliq Hysenbelliu dhe Sonila Myftari nga Çorovoda. Sipas policisĂ« lĂ«nda narkotike  u gjet e fshehur nĂ« automjetin tip “Peugeot” me tĂ« cilin udhĂ«tonin dy tĂ« arrestuarit dhe ishte ndarĂ«  nĂ« 40 pako.  Vazhdo

December 13, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on NĂ« kufirin Sukobin – Muriqan, sekuestrohen 20 kg drogĂ«
Tags: , , , ,

Sekuestrohet drogĂ« nĂ« kufi Sukobin – Muriqan

November 12, 2012  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Sekuestrohet drogĂ« nĂ« kufi Sukobin – Muriqan
Tags: , ,

Sekuestrohen 20 kg drogĂ« nĂ« kufirin Muriqan – Sukobin
Sekuestrohen rreth 20 kg, lende narkotike e llojit kanabis sativa nĂ« pikĂ«n kufitare tĂ« Muriqanit, arrestohet poseduesi i drogĂ«s. Rreth ores 23:50 tĂ« mbrĂ«mjes sĂ« tĂ« premtes ne Piken e Perbashket te Kontrollit Kufitar Muriqan-Sukobine, ne dalje te Republikes se Shqiperise, nga ana e policise kufitare shqiptare eshte ndaluar per kontroll te detajuar, shtetasi Ervis Deti, 25 vjec lindur e banues ne Durres. 25 vjecari udhetonte me mjetin Peugeot 307 me targe shqiptare AA322EN. Gjate kontrollit te perbashket me policine dhe doganen malazeze... Vazhdo

September 17, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Sekuestrohen 20 kg drogĂ« nĂ« kufirin Muriqan – Sukobin
Tags: , , , , ,

Në kufirin Muriqan-Sukobin sekuestrohen 5 kg heroinë
Policia e ShkodrĂ«s sekuestroi 5 kilogram drogĂ« tĂ« llojit heroinĂ« nĂ« pikĂ«n e kalimit kufitar tĂ« Muriqanit. Sipas informacioneve tĂ« para, droga ishte e paketuar dhe e fshehur nĂ« njĂ« automjet dhe po pĂ«rpiqej tĂ« trafikohej matanĂ« kufirit, me dyshime pĂ«r nĂ« tregun europian. Sipas policisĂ« sĂ« ShkodrĂ«s, droga u gjet nĂ« mjetin e Agustin Klosit. Klosi po tentonte tĂ« trafikonte lĂ«ndĂ«n narkotike drejt territorit tĂ« Malit tĂ« Zi. Policia ka nisur procedurat pĂ«rkatĂ«se pĂ«r ngritjen e akuzave ndaj tij. NdĂ«rkohĂ«, nĂ« tre operacione... Vazhdo

September 2, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on NĂ« kufirin Muriqan-Sukobin sekuestrohen 5 kg heroinĂ«
Tags: , , ,

Nis asfaltimi 5 km rrugë nga Muriqani në drejtim të Ulqinit
Stina e ngrohtĂ« dhe hapja thuajse zyrtare nĂ« gjithĂ« rajonin e sezonit turistik ka detyruar dy policitĂ« kufitare asaj tĂ« Malit tĂ« Zi dhe tĂ« ShqipĂ«risĂ« qĂ« tĂ« thjeshtojnĂ« procedurat e pĂ«rpunimit tĂ« dokumentacionit nĂ« pikat e kalimit kufitar nĂ« mes dy vendeve. Sipas burimeve pranĂ« dy policive Ă«shtĂ« arritur marrveshja mes palĂ«ve qĂ« gjatĂ« sezonit turistik tĂ« ri pĂ«rpunimi i dokumentacioneve do bĂ«hĂ«t vetĂ«m nĂ« njĂ« pikĂ« kontrolli sic Ă«shtĂ« rasti mes ShqipĂ«risĂ« dhe KosovĂ«s ashtu edhe mes Malit tĂ« Zi dhe ShqipĂ«risĂ«.... Vazhdo

June 14, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija, Ngjarjet - Events :: Comments Off on Nis asfaltimi 5 km rrugĂ« nga Muriqani nĂ« drejtim tĂ« Ulqinit
Tags: , , , , ,

Vizita e Sali Berishes ne Mal tĂ« Zi dhe Ulqin – Foto – Video
Sot ne ora 9:00 ne kalimin kufitar te SukobinĂ«s arriti Kryeministri i ShqipĂ«risĂ« zotĂ«ri Sali Berisha. NĂ« kufi e pritĂ«n Kryetari i Kuvendit Milazim Mustafa dhe nenkryetari i komunĂ«s sĂ« Ulqinit Xhaudet Cakuli. Kryeministri Berisha u nis sot pĂ«r njĂ« vizitĂ« zyrtare njĂ«ditore nĂ« Mal tĂ« Zi, me ftesĂ« tĂ« Kryeministrit malazez z.Igor LukĆĄić. Kryeministri Berisha do tĂ« pritet nga Kryeministri i Malit tĂ« Zi z. Igor LukĆĄić me tĂ« cilin do tĂ« zhvillojĂ« njĂ« takim tĂȘte-a-tĂȘte qĂ« do tĂ« pasohet nga takimi i delegacioneve respektive.... Vazhdo
Bashkëpunim i mirë mes policisë shqiptare dhe asaj malazeze
PodgoricĂ«, 17 gusht –  NjĂ« delegacion i PolicisĂ« sĂ« RepublikĂ«s sĂ« ShqipĂ«risĂ«, me nĂ« krye zv/drejtorin e pĂ«rgjithshĂ«m tĂ« saj, Rasim Boriqi, komandanti i RENEA-s, ka vizituar organizatĂ«n homologe tĂ« Malit tĂ« Zi edhe ka biseduar me zyrtarĂ«t e saj, duke fokusuar thellimin e bashkĂ«punimit nĂ« periudhĂ«n e ardhshme. ZĂ«dhĂ«nĂ«sja e DrejtorisĂ« sĂ« Malit tĂ« Zi, Tamara Ralevic thotĂ« se Ă«shtĂ« konstatim i pĂ«rbashkĂ«t se bashkĂ«punimi i policisĂ« malazeze me atĂ« shqiptare, ka qenĂ« i sukseshĂ«m, e sidomos nĂ« sektorin... Vazhdo

August 17, 2011  :: Reportazh / ReportaĆŸa :: Comments Off on BashkĂ«punim i mirĂ« mes policisĂ« shqiptare dhe asaj malazeze
Tags: , ,

Fluks turistik në dogana, radhë të gjata në kufi
Qe nga data 15 korrik, qe shenon dhe fillimin e pikut te sezonit nĂ« Ulqin, persa i perket fluksit te hyrjeve, ne kufirin kryesor Debeli Brjeg eshte rritur ndjeshem numri i emigranteve nga diaspora qe mberrijne ne vend per te kaluar pushimet prane familjeve te tyre. Jane te shumte dhe emigrantet kosovare qe pasi mberrijne ne vend, zhvendosen pak dite qendrimi ne trojet e tyre, drejt plazheve tĂ« Ulqinit dhe atyre shqiptare per te pushuar. Duke pritur nĂ« kufi tĂ« kroacisĂ« pahet rijeshti i automjeteve qĂ« nuk mbaron kurrĂ«.NĂ« pritje jan... Vazhdo

July 15, 2011  :: Reportazh / ReportaĆŸa :: Comments Off on Fluks turistik nĂ« dogana, radhĂ« tĂ« gjata nĂ« kufi
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Rruga Ulqin – Sukubin premtim i GĂ«zim HajdinagĂ«s
Kryetari i komunĂ«s sĂ« Ulqinit para kryeministrit tĂ« Malit tĂ« Zi,z.Igor Lukshiq vlerĂ«soi shumĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme lidhjen e  segmentit rrugor Ulqin – Sukubin me rrugĂ«n e kufirit me ShqipĂ«rin,Muriqan  pĂ«r zhvillimin e kĂ«saj zone, duke theksuar se ndĂ«rtimi i kĂ«tij segmenti Ă«shtĂ« njĂ« premtim i mbajtur i qeverisĂ«. Kryetari Hajdinaga u shpreh se rruga Ulqin – Sukubin – Muriqan shumĂ«fishon marrĂ«dhĂ«niet tregtare,turistike dhe marrĂ«dhĂ«niet e gjithanshme me Shqiperin,KosovĂ«n dhe MaqedoninĂ«.“Rruga Ulqin... Vazhdo
Së shpejti kalimi i kufirit me letërnjoftim
PĂ«rfaqĂ«suesit e ministrive tĂ« PunĂ«ve tĂ« Jashtme tĂ« Malit tĂ« Zi dhe ShqipĂ«risĂ« diskutuan nĂ« TiranĂ« pĂ«r lehtĂ«simin e procedurĂ«s sĂ« qarkullimit tĂ« kufirit ndĂ«rmjet dy vendeve Mbeten pĂ«r t’u zgjidhur çështjet teknike pĂ«r zyrtarizimin e kĂ«saj nisme deri nĂ« fillim tĂ« sezonit turistik, meqĂ« tĂ« dy shtetet turizmin e kanĂ« degĂ« prioritare tĂ« ekonomisĂ« sĂ« tyre. NĂ« kĂ«tĂ« drejtim, pala shqiptare zyrtarisht do t’ia dorĂ«zojĂ« kĂ«tĂ« iniciativĂ« brenda dhjetĂ« ditĂ«sh palĂ«s malazeze, e cila do t’ia drejtojĂ« mĂ«... Vazhdo

Page 1 of 212