muzik

Koncert në Katërkollë për nder të 100 fëmijëve nga Kosova,100 fëmi për të festuar 100 vite pamvarësi
Koncert në Katërkollë për nder të 100 fëmijëve nga Kosova, 100 fëmi për të festuar 100 vite pamvarësi Për të gjashtin vit organizohet ardhja e fëmijëve nga Kosova, nga shoqata “Grupi veteranët e arsimit”me kryetare zonjën Naxhije Buçinca në bashkëpunim me shoqatën “Anima”dhe grupin e grave intelektuale nga Ulqini dhe Ana e Malit. 100 fëmi, një simbolik mjaft e qëlluar me një përvjetor të rëndësishem të historisë sonë 100 vjetorin e pamvarësisë.Është kjo nji mundësi shumë e mirë... Vazhdo
Cani Lazoja me klip të ri “Insomnia”- Video
Dj Jaz feat. Cani & Gjovani – Insomnia Cani Lazoja nuk mund të vinte kurrsesi ndryshe edhe këtë herë këngëtari I shquar ulqinak vjen me vidio klip të ri. Mega Hiti posa që doli ka pushtuar qytetin e Ulqinit.Ajë me videoklipin dhe singëllin e tijë më të ri me titull “Insomnia”,“DeeJay Jaz (ch) feat.Gjovani & Cani Lazoja”. Promovimi i këtij klipi pritet të bëhet së shpejti dhe sipas një burimi, aji do ta bëjë këtë jo vetëm në Ulqin,por edhe nëpër qytetet e ndryshme të Kosovës,Shqipëris,... Vazhdo
Intervistë me këngëtaren e mirënjohur Rita Lulgjuraj
Lajme nga Ulqini : Kush është Rita Lulgjuraj ? Rita : Rita Lulgjuraj është një gjimnaziste e vitit të katërt “Vëllazërim Bashkim” Ulqin……. Lajme nga Ulqini : Qysh kur ka filluar Rita të merret me muzikë dhe kur është formuar grupi , na flisni diçka edhe për antarët e grupit,dhe kush jan ato? Rita : Kam filluar të merrem me muzikë që nga mosha 9 vjeçare ku regjistrova shkollën e ultë të muzikës-piano.Ishte iniciativë rinore e propozuar nga shokët e mi Arian Zati dhe Gazmir Truma të cilët punuan muzikën... Vazhdo
Suad Mehmeti me klip te ri M..i Barrdh
Çka e ka inspiru Suad Mehmetin per kete kenge Suad Mehmeti :Cila? nje degjenerim i rinise duke konsumuar drogen pa mas.Neve nuk duhet te rrijme duar kryq dhe te shikojme nje gje te tille.Kjo ështe inspirimi i im nëpermes këtij klipi.Ky fundvit është i mbushur me shumë angazhime për të gjithë këngëtarët e estradës nga Ulqini. E veçanërisht për disa, angazhimet profesionale nuk kanë të ndalur. E tillë është agjenda aktuale e këngëtarit Suad Mehmetit. Përveç angazhimit të tijë nëpër programe festive ndoshta do... Vazhdo

December 18, 2010  :: Intervista / Intervju, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Suad Mehmeti me klip te ri M..i Barrdh
Tags: , , , , , , ,