nail rexha

Zgjedhët këshilli komunal i PDS-së Ulqin
Luigj Shkreli, deputet i PDS në parlamentin e Malit të Zi, në Konferencën e gjashtë zgjedhore komunale, të mbajtur mbrëmë në Ulqin, i tha kryetarit dhe deputetit të Partisë Demokratike të Socialistëve /PDS/ Milo Gjukanoviqit se “publikisht i themi qytetarëve të Ulqinit se pa PDS nuk ka zhvillim as përparim të qytetit as të Komunës së Ulqinit në përgjithësi”, njofton KosovaLive. Partia Demokratike e Socialistëve zgjodhi këshillin komunal të ri të kësaj partie për qytetin e Ulqinit. Këshilli përbëhet prej... Vazhdo
Luigj Shkrela – Bartësi i listës së Partis Demokratike e Socialisteve (DPS)
Pse duhet votuar per Partin Demokratike e Socialisteve (DPS) Per Partin Demokratike te Socialisteve,duhet pa tjeter votua per shume aresuera…njera nga ata se asht subjekti ma stabil dhe ma me autoritet dhe bindes ne realizimin e programit partiak..dhe subjekt qe ma se miri din me artikuluar interesat e pergjithshme te te gjithe qytetareve….PDS-ja me listen e saj zgjedhore deshmon qarte orientimin e padiskutueshem ne zhvillimin e vlerave multietnike,multikulturore,dhe multikonfesionale,,si themel i bashkejetese dhe tolerances,,qe... Vazhdo
Taekwondo Ulqini merr 4 çmime nga Komuna e Ulqinit
Të premtem me datë 25.12.2009 në shtëpin e kulturës nën organizimin e komunës së Ulqinit u bë ndarja e çmimeve për sportistët e qytetit tonë. Në mesin e shumë klubeve sportive ishte edhe klubi i Taekwondo-së Ulqini i cili merr 4 çmime. Nga klubi i Taekwondo-së Ulqni garuesi Mersudin Kurti vlerësohen si sportisti më me perspektiv, ndërsa Besnik Shata garuesi më i mirë. Klubi i Taekwondo Ulqini fiton çmimin si klubi më me perspektiv i qytetit tonë, dhe kryetrajneri Fikret Dushku shpërblehet poashtu më një mirënjohje... Vazhdo

December 26, 2009  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Taekwondo Ulqini merr 4 çmime nga Komuna e Ulqinit
Tags: , , , , ,

Informim zyrtar për punën dy  vjeçare te komunes te Ulqinit nga Kryetari Gëzim Hajdinaga
Të nderuar qytetarë, Përfaqësues të medijave, Zonja dhe zotërinj, Është nder, përgjegjësi dhe kënaqësi që në emër të ekzekutivit vij sot para jush për të bërë këtë informim zyrtar për punën tonë dy  vjeçare. Para dy vitesh me dëshirën e shumicës së qytetarëve të Ulqinit në zgjedhjet e lira dhe demokratike mua dhe stafit tim na u besua  menaxhimi i komunës. Në rradhë të parë ky ishte një nder i madh  që na bëhej e kjo na jepte forcë për angazhim dhe përkushtim të palëkundur, për t’u ... Vazhdo