Nazif Cungu

Potencialet prodhuese nga Ana Malit dhe Kosova promovohen në Katërkollë të Ulqinit
Foto: Ana E Malit Tradita Facebook Manifestimi  ”Dita e shegës” i organizuar ditën e enjte në Katërkollë tejkaloi të gjitha parashikimet edhe të vet organizatoreve. Nuk mbahet mend një manifestim i këtij lloji të jetë mbajtur në këto anë dhe interesim të tillë nga prodhuesit vendor për ekspozimin e prodhimeve të veta. Në manifestimin Dita e Shegës” në Katërkollë të Ulqinit, u ekspozuan edhe potencialet e Kosovës nga Aleanca Kosovare e Bizneseve. Nazif Cungu, kryetar i Komunës së Ulqinit, tha... Vazhdo

November 16, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija, Lajmet / Vijesti :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cungu se sastao sa novoimenovanim konzulom Crne Gore u Njujorku Zoranom Jankovićem
Predsjednik Cungu sastao se sa novoimenovanim konzulom Crne Gore u Njujorku Zoranom Jankovićem Danas se Predsjednik Opštine Ulcinj sastao sa novoimenovanim konzulom Crne Gore u Njujorku Zoranom Jankovićem. U cilju bolje saradnje i bolje komunikacije Generalnog konzulata Crne Gore u Njujorku sa tamošnjim iseljenicima, g-din. Janković je inicirao posjete u Opštini Ulcinj, Opštini Plav i Opštini Rožaje. On je naveo njegove planove i projekte u poziciji konzula, naglasivši da u ovom trenutku u prioritete spada, kupljenje dodatne... Vazhdo

November 15, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Cungu se sastao sa novoimenovanim konzulom Crne Gore u Njujorku Zoranom Jankovićem
Tags: ,

Cungu se sastao sa Dejanom Lukovcem,predstavnikom Zelenih Crne Gore
Predsjednik Cungu se sastao sa Dejanom Lukovcem u cilju osnivanja Opštinskog savjeta za održivi razvoj u Opštini Ulcinj Danas se Predsjednik Opštine Ulcinj Nazif Cungu sastao sa g-dinom. Dejanom Lukovcem, predstavnikom Zelenih Crne Gore. Cilj ovog sastanka je formiranje Opštinskog savjeta za održivi razvoj u Opštini Ulcinj. G-din. Lukovac je prisutne upoznao sa prcesom i ciljem osnivanja Nacionalnog Savjeta za održivi razvoj u Crnoj Gori koji je osnivan 1992, kao početak stvaranja organizacionih pretpostavki i kapaciteta Crne... Vazhdo

November 15, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Cungu se sastao sa Dejanom Lukovcem,predstavnikom Zelenih Crne Gore
Tags: , , ,

“Kalendari” – Shqiptarët në Mal të Zi në 100 vite
“Kalendari” – Shqiptarët në Mal të Zi në 100 vite “Kalendari” përfshin tri pjesë,duke vënë në qendër të vëmendjes një epizodë të jetës së ulqinakëve dhe shqiptarëve në trevat tjera në Malin e Zi në 100 vite. Kundërshtitë : pesimizëm – optimizëm,bashkim-ndarje,lumturi-vuajtje,gëzim-trishtim,përbëjn një gërshetim të veçantë të shënuar në kalendar. Persiatja e shqiptarëve në Malin e Zi ndër vite,për të hapur kufirin me shtetin Amë,shënonte një ngjarje rrëqenthëse dhe atdhetare,si... Vazhdo
Vuajnoviq i filloi bisedimet për mandatorin me Gjekën – Video
Presidenti i Malit të Zi Filip Vujanoviq i filloi sot bisedimet me kryetarë të partive parlamentare në lidhje me propozimin e mandatarit për përbërjen e Qeverisë së re. Sipas kushtetutë së Malit të Zi, Vujanoviq është i obliguar që ta propozojë mandatarin në afat prej 30 ditësh nga konstituimi i përbërjes së re të parlamentit. Vujanoviq sot u takua me kryetarët e Partisë Demokratike, Partisë Boshnjake, Forcës, Iniciativës Qytetare Kroate dhe Malit të Zi Pozitiv, Fatmir Gjeka, Rafet Husoviq, Nazif Cungu, Marija... Vazhdo

November 8, 2012  :: Politika :: Comments Off on Vuajnoviq i filloi bisedimet për mandatorin me Gjekën – Video
Tags: ,

Vujanović počeo konsultacije o mandataru – Video
Crnogorski predsjednik Filip Vujanović počeo je razgovore sa predsjednicima parlamentarnih partija u vezi predlaganja mandatara za sastav Vlade. 11.45 Nazif Cungu je rekao da sa Vujanovićem nije razgovarao o imenu mandatara. “Za FORCU će biti prihvatljivo svako rješenje koje predloži DPS”, rekao je Cungu novinarima nakon razgovora sa Vujanovićem. Prema njegovim riječima on i predsjednik države nisu razgovarali ni o učešću FORCE u novoj Vladi. “O tome ćemo razgovarati sa novim premijerom”, najavio je... Vazhdo

November 8, 2012  :: news :: Comments Off on Vujanović počeo konsultacije o mandataru – Video
Tags: , , ,

Shqiptarët në Mal të Zi koalicion me pushtetin
Kuvendi i Malit të Zi zhvillon mbledhjen konstituive të tij. Shqiptarët në këtë kuvend do përfaqësohen me vetëm dy parti FORCA dhe Partia Demokratike. Lideri historik i Malit të Zi Millo Gjukanoviq ka nënshkruar marrëveshje edhe me forcat shqiptare të cilat do jenë pjesë e qeverisjes së ardhshme. Mali i Zi edhe për një mandate katër vjecar do udhëhiqet nga partia Demokratike e Socialistëve e Millo Gjukanoviqit, e cila që në vitin 1989 është në pushtet në Mal të Zi. Mësohet se gjatë mbledhjes konstuituive të... Vazhdo

November 8, 2012  :: Politika, Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Shqiptarët në Mal të Zi koalicion me pushtetin
Tags: , , , , , , , ,

Cungu: Maslinjaci da se vrate vlasnicima
Lider Force najavio da će nastaviti da se bori za deeksproprijaciju imovine u Valdanosu ULCINj – Ukoliko Nova demokratska snaga Forca bude dio vlasti na državnom nivou, nastaviće da se zalaže da se imovina oduzeta u Valdanosu vrati bivšim vlasnicima, izjavio je „Danu” lider te partije Nazif Cungu. – Pitanje povraćaja imovine za nas nije riješeno pitanje pa smo i u zajedničkoj platformi za pregovore sa Koalicijom „Evropska Crna Gora”, koju smo potpisali sa HGI i Bošnjačkom strankom, dogovorili da jedan od zahtjeva... Vazhdo

November 7, 2012  :: news :: Komente (1)
Tags: ,

BKA organizon manifestimin “Dita e Shegës” 15 nëntor 2012
BKA organizon manifestimin “Dita e Shegës” 15 nëntor 2012, e enjte ora 11.00h në Katërkollë. JENI TË MIRËSEARDHUR BIZNIS KLUB ANAMALIT Kontakt tel:  069/964-461                        biznisanamalit@gmail.com FTESË Biznis Klub Anamalit në bashkëpunim me komunën e Ulqinit dhe ndërmarrjen „Agro-Vita” organizojne manifestimin „Dita e Shegës” E enjte, 15 nëntor 2012, ora 11.oo – në Katërkollë. • Marrin pjesë: prodhues të shegës dhe prodhimeve të tjera nga... Vazhdo
Cungu takon përfaqësues nga Shqipëria,lidhur me projektin”Bashkë për një mjedis më të mirë”
Kryetari Cungu priti në takim përfaqësues nga Shqipëria lidhur me mundësinë e bashkëpunimit në projektin “Bashkë për një mjedis më të mirë” Sot Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu me bashkëpunëtor priti në takim, deputetin në Parlamentin e Shqipëris Gjekë Uldedaj, Kryetarin e Komunës së Bushatit Zef Hila, kordinatoren në projekte nga COSPE Rozeta Gradeci dhe Kryetarin e Bashkisë së Vau Dejes Gjon Marku. Në takim u bisedua për mundësinë e bashkëpunimit të dy vendeve në projektin “Bashkë... Vazhdo

November 5, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Comments Off on Cungu takon përfaqësues nga Shqipëria,lidhur me projektin”Bashkë për një mjedis më të mirë”
Tags: ,

Page 10 of 39« First...89101112...2030...Last »