Nazif Cungu

Savez u Ulcinju dogovarali u Albaniji
Bardhi, FORCA i Holaj uskoro u savezu – Cungu ističe da organizatori sastanka nijesu albanski zvaničnici. Lideri albanskih opozicionih partija sastali su se prije nekoliko dana u Skadru kako bi se dogovarali oko zajedničkog nastupa na lokalnim ulcinjskim izborima u oktobru. Sastanak u Albaniji nije bio zvanično najavljen, a kako su nam prenijeli učesnici nije rezultirao ni konkretnim dogovorom, iako je izgledno da će FORCA, savez “Perspektiva”, a i Demokratski savez u Crnoj Gori Mehmeta Bardhija formirati savez. Predstavnik... Vazhdo
Letër e hapur , Kryetarëve të pesë subjekteve politike shqiptare në Komunën e Ulqinit
Z. Ali Rexha (PPD), Z.Ali Doda (BDSH) , Z. Amir Hollaj ( LQ “Perspektiva”) Z.. Mehmet  Bardhi (LDMZ) , dhe Z. Nazif Cungu (FD): Të nderuar zotërinj Kryetar, Fillimisht, n’a vjen keq që zgjedhjet e muajit Maj të këtij viti nuk u kurorëzuan më një kualicion të  partive shqiptare për formimin e pushtetit lokal, por megjithate,  me caktimin e zgjedhjeve te reja lokale në Komunën e Ulqinit,me 17 tetor 2010, paraqitet  mundësi e re e formimit të një koalicioni parazgjedhor të partive politike shqiptare të... Vazhdo
Ferhat Dinoša i dalje vjeruje u saradnju sa DPS-om u Ulcinju
Pregovori još nijesu završeni Ulcinj – Lideri Demokratske unije Albanaca (DUA) i Force, Ferhat Dinoša i Nazif Cungu različito su juče komentarisali vijest o sve izvjesnijem samostalnom nastupu DPS na predstojećim izborima 17. oktobra u Ulcinju. Dok Dinoša tvrdi da pregovori sa Demokratskom partijom socijalista (DPS) još nijesu okončani, u Forci tvrde da je rano govoriti o koalicijama. Iz DPS-a ranije je nagoviješteno da bi ta stranka mogla nastupiti samostalno na izborima zakazanim za 17. oktobar u Ulcinju. “DUA traga... Vazhdo

September 3, 2010  :: news :: Comments Off on Ferhat Dinoša i dalje vjeruje u saradnju sa DPS-om u Ulcinju
Tags: , , , ,

Si do të duket skena e ardhshme politike në Ulqin?!
E panjohura krijon frikë Reagim ndaj vlerësimeve në konferencën për shtyp të Forcës së Re Demokratike lidhur me zgjedhjet e reja lokale në Ulqin, të numrit të fundit të “Kohës javore” me titull “Forca e sigurt në fitore”. Po të përjashtojmë në reagim konstatimin se Forca e përshëndet vendimin e Presidentit të Malit të Zi për të dalë në zgjedhje i cili si konstatim është një dyftyrësi, por jo vetëm e këtij subjekti, por edhe e të gjitha subjekteve të tjera… ngase shkuarja në zgjedhje... Vazhdo
Cungu fton Hajdinagën të lë postin e kryetarit të Ulqinit
Ulqin, 26 gusht – Ndonëse është ende herët, fushatën e deritashme paraelektorale të zgjedhjeve lokale të shpallura më datën 17 tetor për Kuvendin e Ulqinit, e karakterizojnë tone të lehta të “mesazheve” të partive politike. Në këtë frymë, sipas KosovaLive, lideri i partisë më të madhe në Ulqin, që aktualisht është opozitë, Nazif Cungu, kryetar i Focës së Re Demokratike, në një konferencë me gazetarë i rekomandoi kryetarit të tashëm të Komunës së Ulqinit, Gëzim Hajdinaga “dalëngadalë mblidhi... Vazhdo

August 26, 2010  :: Politika :: Comments Off on Cungu fton Hajdinagën të lë postin e kryetarit të Ulqinit
Tags: , , , ,

Forca: Konferencë për shtyp
KONFERENCË PËR MEDIA Ulqin 17.08.2010 Nr.127/10 Të nderuar qytetarë, Forca edhe më heret ka konstatuar se rruga më e mire për zgjidhjen e situates politike në Ulqin është kthimi i mandatit votuesëve, prandaj e përshëndesim vendimin e fundit për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme në Komunën e Ulqinit. Sikurse jemi të gjithë dëshmitar, qeverisja në Komunë ka ardhur vetëm duke u keqësuar dhe duke e zhytur buxhetin e komunës në miliona euro borxhe, shërbimet publike kanë arritur një nivel  kritik,  kuvendi... Vazhdo
Forca: Fitorja është e sigurt nëse do të jenë zgjedhjet e rregullta
Forca e re demokratike FORCA shpreson në fitore të sigurt në zgjedhjet lokale në Ulqin me 17 tetor, nëse fushata dhe procesi zgjedhor do të jenë të rregullta, deklaroi sot kryetari i Partisë Nazif Cungu. Sipas fjalëve të tij, rezultatet e dobëta të cilat i përjetoi pushteti në Ulqin në zgjedhjet e majit tregojnë se e kanë humbur besimin e popullit dhe se kjo mund ti shtyjë që ti rrisin përpjekjet për të manipuluar rrjedhën e fushatës dhe procesin zgjedhor. Ai u bëri ftesë banorëve të Ulqinit që, siç theksoi,... Vazhdo

August 17, 2010  :: Politika :: Comments Off on Forca: Fitorja është e sigurt nëse do të jenë zgjedhjet e rregullta
Tags: ,

Leter e derguar KK te SDP-se
PARTIA SOCIAL DEMOKRATIKE – KËSHILLI KOMUNAL – ULQIN Ulqin, më 16.07.2010 Nr: 104 / 10 Lënda: Urgjencë për përgjigje në ofertë për formimin e shumicës parlamentare të KK të Ulqinit Attn.: Kryetarit, z. Selim Resulbegoviq I nderuari z. Resulbegoviq, Bazuar në kërkesën tuaj, me datë 26 maj të këtij viti Forca e Re Demokratike ju ka dorëzuar  një marrëveshje të nënshkruar dhe të protokuluar nga Forca dhe nga tre subjekte tjerë politik që në zgjedhjet lokale të 23 majit kemi siguruar 15 mandate. Dy mandatet... Vazhdo
“Forca”: Zgjedhje të reja lokale “për të shpëtuar kaosin në Ulqin”
Ulqin, 13 korrik – Kanë kaluar më shumë se dy muaj e gjsmë nga zgjedhjet lokale të 23 majit, në Ulqin ende nuk është themeluar qeverisja vendore. Për këtë çështje, “Forca e Re Demokratike – Forca” ka fajësuar Koalicionin “Për Ulqinin evropian”. Në një konferencë me gazetarë, të martën, lideri i “Forca”, partisë më të madhe shqiptare në këtë qytet bregdetar, në Malin e Zi, Nazif Cungu ka tërhequr vëmendjen për situatën dramatike që po zotëron në Komunën e Ulqinit, duke bërë thirrje... Vazhdo
Letër e hapur kryetarëve të partive politike shqiptare në Mal të Zi
Shaban Peraj: Populli kërkon rezultate Se si më sillen vërdallë në kokë vitet e para të pluralizmit, tentativat për një jetë më të mirë, angazhimi për përgjegjësi, maturi e tolerancë që ishte për çdo lakmi në ato vite. Po, papë sot më sillen në kokë përçarjet, mostoleranca, acarimet, gjë që e bën të papërfillshëm kërkesën tonë për të kërkuar unitet, demokraci, apo realizimin e besimit të marrë nga populli pas zgjedhjeve të fundit. Kaluam 20 vjet në pluralizëm, të gjithë ishim të bindur se... Vazhdo

Page 31 of 39« First...1020...2930313233...Last »