ne ulqin

Perurimi i librit “Ulqini në perandorinë osmane” Mustaf Canka
Ju ftojme te merrni pjese ne perurimin e librit « Ulqini në perandorinë osmane « te autorit nga Ulqini z.Mustaf Canka. Perurimi do te mbahet ditën e ejte me 7 qershor 2012, ne terasen e lokalit Restaurant – Pizeria Holegro në Ranë – Ulqin, me fillim ne ora 21 :00 Prania juaj nderon autorin dhe organizatoret Mirë se vini…. ! Lajme nga Ulqini Përshkrim të librit nga Ismet Karamanaga Period vladavine Otomanske imperije na ovim prostorima, od skoro 500 g. ostavio je duboke tragove. Donijeli su Islam, ali i običaje i način... Vazhdo
Ulqini Eldorado i Shkodranëve,pagat si ne Zvicër
Shkodranët gjejnë punë në Ulqin: Paguhemi dyfish Pagat më të larta dhe kushtet më të mira të punës kanë detyruar krahun e punës shkodran të orientohet drejt Ulqinit. Punësimi i tyre bëhet kryesisht në sektorin e shërbimit dhe prodhimit, si prodhim mobilie, rrobaqepësi apo dhe prodhim këpucësh. Prej kohësh në qytetin e Shkodrës apo në mediat lokale shikon njoftime punësimi për në Ulqin. Si për ironi të fatit, për të njëjtin vend pune shkodranët preferojnë të punojnë në Ulqin, duke lënë vendet e punës... Vazhdo
Ulqini destinacion i martesave në Villa Eneida + Foto
Jane te shumta vendet ku zhvillohen ceremonite martesore te cilat na bejne te enderrojme. Te martohesh ne plazh eshte me te vertet bukur. E kemi pare shume ta bejne kete lloj ceremonia ne per filma apo edhe tek Vip-at e Hollywood-t, apo ne ndonje ishull ekzotik per nje ceremoni intime. Nuk eshte detyrimi te shkosh jashte shtetit, edhe ketu ne Ulqin ka vende shume te bukura per te organizuar njue dasem te bukur. Tashme Ulqini mund tju vene ne dispozicion paketa martesore ku mund te perfshihet edhe muaji i mjaltit. Nje martese ne plazh,... Vazhdo

May 21, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Ulqini destinacion i martesave në Villa Eneida + Foto
Tags: , , ,

Aksident rrugor në Ulqin,vdes Gani Zeneli
Një aksident fatal ka ndodhur pasditen e së shtunës në komunë të Ulqinit, ku humbi jetën  64 vjeçari, Gani Zeneli. Ngjarja tragjike ka ndodhur në rrugën Nëna Terezë në ora 17:30,mu para furrës së bukës Jadran, si pasojë e së ciles ka humbur jetën kalimtari kur Gani Zeneli duke kaluar rrugën,si pasojë e përplasjes ishte automjeti I tipit Golf 3,ku autori i aksidentit eshtë nga Ulqini M.L.(33). Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.  Vazhdo

May 20, 2012  :: Anketë / Anketa :: Comments Off on Aksident rrugor në Ulqin,vdes Gani Zeneli
Tags: , , , ,

Opozita kunder rrenimit te objekteve ne komun te Ulqinit
Nënkryetari i komunës së Ulqinit,Xhaudet Cakuli para disa ditëve tha për portalin Antene M,se “Plani hapësinor i Ulqinit i cili kanë qenë një problem për vete komunën, duhet të miratohet brenda 2 muajve. Në anen tjeter Cakuli tha se nuk  dihet numri i saktë i objekteve që janë ndërtuar në mënyrë të paligjshme në komun të Ulqinit,dhe  të cilët pas miratimit planit urbanistik do të shemben,duke cekur se ka shumë . Nënkryetari I komunës së Ulqinit ceku gjithasht se ky problem do të zgjidhet deri në fund... Vazhdo
Muaji i Ramazanit nuk  ndikoi në zvoglimin e numrit të turistëve në Rivierën e Ulqinit
Muaji i Ramazanit nuk  ndikoi në zvoglimin e numrit të turistëve në Rivierën e Ulqinit Edhe pse kemi shkelur në ditët e fundit të muajit gusht Ulqini ende vlon nga turistët që këto ditë janë duke pushuar në Rivierën tonë. Nëse bëmë një xhiro nëpër plazhe, shumë pak mund të vërejmë se kemi të bëjmë me ditët e numëruara të turizmit. Me të drejtë njohësit e mirë të fushës së turizmit thonë se kjo sezonë do të mbahet mend për ulqinakët si një ndër sezonat më të sukseshme në disa vitet e fundit,... Vazhdo

August 29, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Muaji i Ramazanit nuk ndikoi në zvoglimin e numrit të turistëve në Rivierën e Ulqinit
Tags: , , , ,

Seksi Adelina për verën ulqinake
Prishtinë, 10 korrik – Stina e verës është ajo e koncerteve për këngëtarët tanë. Seks bomba, Adelina Ismajli vitet e fundit e ka zhvilluar karrierën e saj më së shumti në Zvicër. Pa lënë pas koncerte të ndryshme, që ka pasur edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Vera që ka mbërritur do ta sjellë atë në Malin e Zi dhe pikërisht në qytetin e populluar me shqiptarë, Ulqin. Për t’i paraprirë këtij sezoni, ajo ka publikuar jo vetëm datat e koncertit, por edhe këto foto të reja që e shfaqin mjaft... Vazhdo
Show Bizzi i Shukit në Ulqin
Shuki pas reality show,”VIP shpia” i pari në këtë stil në boten shqiptare me të cilën ka zgjuar kërshëri tek shumë adhurues në Kosovë dhe gjetiu, ka vendosur që me gjithë pushimet e t’ia tashmë tradicionale për këtë show-man në Ulqin, ka vendosur që gjatë gjithë sezonit turistik të vazhdoi me show biznes në Ulqin. Ai tani ka marr me qera terasën më të madhe “Holegro” në plazh të vogël të Ulqinit me kapacitet prej 500 ulëseve, me pretendimin që do të ketë sukses dhe do të jetë krejt diçka ndryshe... Vazhdo

July 3, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Show Bizzi i Shukit në Ulqin
Tags: , , ,

Njoftim: Teatri Aleksandër Moisiu më 4 shkurt në Ulqin
Në kuadër të protokol marrëveshjes së bashkëpunimit ndërmjet qytetit tone dhe atij të Durrësit, me 4 shkurt në Ulqin mbërrin për të dhënë shaqe trupa profesioniste ’’Aleksandër Moisiu’’. Mysafirë do të jetë kryetari i Bashkisë së Durrësit z. Vangjush Dako dhe një grup i durrësakve me origjinë ulqinake. Për mysafirër nga Durrësi është përgatitur një program i veçantë. Kryetari i Ulqinit z. Gëzim Hajdinaga është shpallur qytetar nderi i qytetit të Durrësit. Municipality of Ulcinj / Ulqin Arsllan... Vazhdo

January 28, 2011  :: Kulturë / Kultura :: Comments Off on Njoftim: Teatri Aleksandër Moisiu më 4 shkurt në Ulqin
Tags: ,

Koalicioni Bardhi,Cungu & Holli në Ulqin,bisedimet në Shkoder
Ulqini më 17 tetor do të dalë në votime për parlamentin e ardhshëm vendor Këshilli Qendror i Forcës së Re Demokratike – Forca në mbledhjen e mbajtur  fundjavën që lamë pas  ka vendosur që ky subjekt politik të dalë me listë të përbashkët (Forca, Lidhja Demokratike dhe Perspektiva )në zgjedhjet lokale në Ulqin ku ende nuk ka vendim përfundimtar nga asnjëra parti shqiptare. Liderët e partive opozitare shqiptare janë takuar në Shkodër për të biseduar rreth mundësisë së krijimit të një koalicioni... Vazhdo

Page 1 of 212