ne ulqin

Genta pas një pushimi relaksues në Ulqin me album te ri
Genta e fokusuar në albumin e ri Pas një pushimi relaksues në Ulqin, Genta Ismajli është në valën e punëve për albumin e saj të ardhshëm. Këngëtarja ka zbuluar për Telegrafi.com se projekti i saj i ardhshëm në të vërtetë do të jetë një koleksion i këngëve të saj të mëhershme. Genta, e cila është aktuale me videoklipin “Shkune Tune”, e ka vlerësuar këtë klip si më të suksesshmin të saj deri tani. Këngëtarja po ashtu ka thënë se ende nuk ka vendosur nëse do të jetë pjese e ndonjë festivali këtë... Vazhdo

September 7, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genta pas një pushimi relaksues në Ulqin me album te ri
Tags: , ,

Në bredgetin e Ulqinit pushojnë mbi 25 mijë pushues
Ulqin, 12 korrik – Fundjava në Ulqin solli mijëra turistë, të cilët kanë përzgjedhur këtë qytet të mirënjohur për plazhet, çmimet e volitshme dhe jetën e gjallë të natës, njofton KosovaLive. Në Organizatën turistike të Ulqinit (OUT) vlerësojnë se në saje të promovimit të ofertës turistike në vendet ballkanike, por edhe në ato evropiane, stina turistike këtu është mbi nivelin e vitit të kaluar. Sipas të dhënave statistikore, në këtë bregdet janë të regjistruar rreth 8 mijë e gjysmë turistë. “Mirëpo,... Vazhdo
Ulqin: Ofrojnë vendosje në objekte legale
Ulqin, 7 korrik – Turistët që arrijnë në Ulqin për të pushuar edhe sivjet po ballafaqohen me dukurinë e ofrimin individual të vendosjes dhe akomodimit, gjë që e karakterizon tërë bregdetin malazias, por në Ulqin i kalon caqet e një mirëpritjeje të turistëve, mbase për shkak se këtu oferta bëjnë edhe dilerët mashtrues. Numrin e dilerëve të tillë sivjet e kanë shtuar edhe disa dilerë, të cilët ag e terr ndjekin çdo makinë që vjen nga Shkodra apo Tivari, e të mos flasim për invadimin e tyre në Stacionin... Vazhdo

July 7, 2010  :: Lajmet / Vijesti :: Comments Off on Ulqin: Ofrojnë vendosje në objekte legale
Tags: , , ,

Promovimi i librit “Flamuri Shqiptar” në Ulqin
Në organizim të Bashkimit të krijuesve shqiptarë , Qendrës për kultur të Ulqinit, Shoqatës të ish burgosurve politikë dhe disa organizatave tjera joqeveritare, me 25 të këtij muaji në Ulqin do të promovohet vepra “Flamuri Shqiptar” të studiuesit nga Tirana Jaho Braho. Në përurimin e këtij libri, i cili organizohet në kuadër të kremtimt të 28 nëntorit Festës së flamurit kombëtarë do të flasin studiues nga Shqipëria dhe Mali i zi. Dr. Bahri Brisku , duke iu referuar librit “Flamuri Shqiptar”... Vazhdo
Pushime verore ne Ulqin vetëm prej 7€
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Dhomat gjinden në plazhen më atraktive me gjatsi prej 14 km,e mbuluar më ranë shëruese,unikate në tërë detin adriatik,buzë qytetit të Ulqinit më kultur dhe histori të lashtë. Posedojm dhoma të paisura me mini kuzhin,banjo,dhe teracën.Të gjitha dhomat kan shtrat franqez,e disa 2+1.Ne afërsi gjindet pllazhi nudistik Ada Bojana me uji të njelmët dhe të ëmbel si dhe me plazhet më cilsore në bregdetin malazias Copacabana,Tropikana,Safari dhe Bukurija e Ulqinit. gjendet... Vazhdo

Page 2 of 212