Nikollë Gegaj

Nikollë Gegaj kritikon deklaratat e disa liderëve të partive opozitare lidhur me shqiptarët në Mal të Zi
Deklarata tendencioze dhe qëllimkëqija Podgoricë – Anëtari i Këshillit Qendror të PDS-së së Malit të Zi, Nikollë Gegaj, i ka cilësuar deklaratat e disa liderëve të veçantë të partive opozitare ndaj popujve pakicë, sidomos ndaj shqiptarëve në Mal të Zi, si qëllimkëqija dhe tendencioze. “Ata duhet ta dinë se shqiptarët në Mal të Zi së bashku me malazezët dhe popujt e tjerë e respektojnë dhe janë lojalë ndaj Malit të Zi, kurse qytetarët e Malit të Zi i kosiderojnë si fqinj, kumbarë dhe miq... Vazhdo

November 3, 2008  :: Politika :: Comments Off on Nikollë Gegaj kritikon deklaratat e disa liderëve të partive opozitare lidhur me shqiptarët në Mal të Zi
Tags: ,

Sinishtaj e Gegaj u takuan me Jozefina Topallin
Një delegacion nga mali i zi vizitoi shqipërinë Një delegacion nga Mali i Zi, i kryesuar nga përfaqësuesit e partive politike, midis tyre edhe Vasel Sinishtaj, deputet në Parlamentin e Malit të Zi dhe Nikollë Gegaj, funksionar i PDS-së, qëndroi për vizitë zyrtare në Shqipëri, me ç`rast u takuan me kryeparlementaren, Jozefina Topalli, me kryebashkiakun e Tiranës dhe kryetarin e PS, Edi Ramën dhe me kryetarin e LSI-së, Ilir Metën. Gjatë këtij takimi, z. Topalli, Rama dhe Meta e konsideruan Malin e Zi si shtet mik me... Vazhdo

June 4, 2008  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Sinishtaj e Gegaj u takuan me Jozefina Topallin
Tags: , , ,

Lideri i LSI, z.Ilir Meta pret një grup deputetësh të Malit të Zi,Vasel Sinishtaj dhe Nikollë Gegaj
Lideri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z.Ilir Meta priti sot pasdite në selinë e LSI në një takim një grup deputetësh të parlamentit të Malit të Zi. Ky takim, ku merrnin pjesë deputetë të forcave të ndryshme politike në Mal të Zi, u organizua nga Lëvizja Europiane e Shqipërisë në bashkëpunim me Lëvizjen Europiane të Malit të Zi. Takimi zhvillohej në kuadër të shkëmbimit të eksperiencës pwr zhvillimet politike dhe parlamentare midis dy vendeve. Gjatë bisedës u diskutua në mënyrë të veçantë për... Vazhdo

June 4, 2008  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Lideri i LSI, z.Ilir Meta pret një grup deputetësh të Malit të Zi,Vasel Sinishtaj dhe Nikollë Gegaj
Tags: , ,