Noizy

Policia e Curihut nuk konfirmon rahjen e BabaStars dhe Noizy
Shkaku i kësaj përleshje nuk është bërë i ditur në  Kantonspolizei Zürich, ndërsa incidentin nuk e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë në Zurich, i cili ka thënë se policia nuk është në ndjekje të personave pjesëmarrës të këtij incidenti. Lajme nga Ulqini Sot në orët e para të mëngjesit anëtarët e labelit “BABA STARS” kanë rrahur reperin, Noizy, dhe një anëtar tjetër të grupit OTR. E gjithë ngjarja ka ndodhur sot në mëngjes në aeroportin e Zurich-ut. Sipas burimeve, Noizy ka pësuar lëndime... Vazhdo

April 27, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags: ,

Edita Abazi: Si e abortova foshnjen e Noizy-t,me braktisi per Tunen
Shpesh, në perceptimin tonë, një personazh VIP është imazhi i një njeriu perfekt, i cili ka lindur për të qenë i adhuruar nga njerëzit. Prandaj dhe jeta e tyre, përtej karrierës, është një kuriozitet më vete. Ne presim të mësojmë dimensionin përrallor të jetës së dikujt që ka fansa pa fund, presim të njohim botën shpirtërore të një artisti, e cila sipas logjikës së njeriut të zakonshëm, duhet të jetë shumë interesante, por mbase kur mësojmë disa të vërteta të hidhura, zhgënjehemi pak. Ashtu u ndjemë... Vazhdo

December 12, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Edita Abazi: Si e abortova foshnjen e Noizy-t,me braktisi per Tunen
Tags: ,

Noizy qellohet me shishe, nderhyn policia
Lufta e fansave mes grupeve muzikore “rep” në Shqipëri duket se po kthehet në shqetësim për policinë, ku veç plagosjeve me armë, tashmë agresiviteti po kthehet edhe në skena publike. I njohuri i muzikës ‘rep’, Noizy është qëlluar me bidonë në skenë, duke detyruar policinë që ta fusë në makinë e ta largojë nga turma. Kështu, Noizy u bë edhe një herë protagonist i radhës i incidenteve të vazhdueshme ku përfshihet, sidomos në konfliktet që ka me “Stressin”. Repisti ka qenë dy net më parë duke... Vazhdo

December 2, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Barbie Girl – Tuna
Tuna dhe Noizy, sjellin një përpunim të këngës së famshme të viteve të 90 Barbie Girl e interpretuar nga Aqua. Tuna në paraqitjen e saj duket taman si një Barbie, dhe përveq dukjes fantastike ajo edhe e interpreton shumë mirë këngën. Noizy ishte ai i cili e kompletoi këngën, dhe në fund doli një duet i mrekullueshëm. /rtvfan.net/ Për më shumë shikoni videon .  Vazhdo

November 17, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Barbie Girl – Tuna
Tags: , ,

Noizy: Rozanën e kam vetëm fiksim shoqëror
Në qendër të vëmendjes është më shumë marrëdhënia me femrat se sa karriera e tij muzikore. Reperi i njohur 24-vjeçar, Noizy, këto ditë është përfolur shumë në lidhje me marrëdhëniet intime që sipas disa mediave ka pasur me kolege, siç janë Genta Ismajli dhe Rozana Radi, me të cilën ka realizuar dy këngë, “Fly” dhe “Mr. Yesterday”. Por, Genta Ismajli mohoi të ketë pasur diçka mes saj dhe Noizy-t, duke bërë madje ironi me fjalët: “Po, jemi të lidhur dhe mezi presim të martohemi”, në qendër... Vazhdo

May 28, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noizy: Rozanën e kam vetëm fiksim shoqëror
Tags: ,

Noizy ha me dy lugë, edhe Çiljetën, edhe Eni Koçin
Një nga reperët më të njohur dhe më të diskutuar në Shqipëri, Noizy, duket se i paska pikë të dobët bashkëpunimet dhe po i “shfrytëzon” shumë mirë njohjet në muzikë. Ai e ka kuptuar që vetëm me hip-hop vështirë të bësh për vete fansat e të gjitha gjinive, ndaj me duetet godet më mirë në shenjë, aq më tepër kur bëhet fjalë për këngëtare seksi që tërheqin audiencën. Strategjia e tij duket mjaft efikase… Ai e nisi mbarë me Rozana Radin, e cila në një farë mënyre e promovoi, më pas u tha për... Vazhdo

March 11, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Noizy ha me dy lugë, edhe Çiljetën, edhe Eni Koçin
Tags:

10 momentet e 2010-ës në muzikë
Dasmat shtatzëna Dasmat dhe shtatzënia këtë vit duket se ishin në modë. Të gjithë u martuan e të gjithë mbetën shtatzënë. Fillimisht, gjithçka duket se nisi me Tunën, e cila u martua në Kosovë, e më pas Blero lajmëroi për lindjen e vajzës së tij, Mihrije Braha foli për adoptim, Gerta Heta është shtatzënë e u martua, Dafina Zeqiri u fejua, po ashtu dhe Teuta Kurti, Elsa Lila është pesë muajsh, Arta Bajrami lindi, ndërsa Ledina Çelo pas një sesioni fotografik superhot tregoi se pret fëmijë. Urime dhe jetë... Vazhdo
Gjykata zbardh përplasjet Noizy – Stresi
Dëshmia e Rigels Rajkut gjatë hetimit: Futa këmbë karrigesh e thika në makinë për vetëmbrojtje Vendimi: Dy rreperat kanë mobilizuar fansat kundër njëri-tjetrit Për këtë shkak, Rajku, ndonëse po shkonte të këndonte në skenën e Pallatit të Kongreseve, kishte marrë në makinën e tij dy këmbë karrikeje dhe dy thika. Detaje të episodeve të dhunshme mes dy grupimeve të muzikës hip-hop, “OTR” dhe “TBA”, janë sqaruar në vendimin e Gjykatës së Tiranës, mbi ngjarjen e ndodhur në maj 2010, ku pak para fillimit... Vazhdo
Rozana Radi, puthja e parë në publik me të dashurin britanik
Një javë më parë, në skenën e të “Dielës shqiptare” kërceu “Valsin e tradhtisë” e veshur si nuse, në duet me këngëtarin e mrekullueshëm kosovar, Ramadan Krasniqi. E ndërsa në këngë ajo interpretonte një vuajtje dashurie, paçka se shkëlqente me veshje nuseje, në të vërtetë, Rozanën, tjetër kërcim e priste në darkë. Ai do të ishte kërcimi i dashurisë, jo i tradhtisë. Pasi mori të gjitha duartrokitjet e publikut për një këngë shumë të bukur të kompozuar nga Adrian Hila, Rozana kishte planifikuar... Vazhdo
2 Po 2 lanson diss për Noizyn
Reperi kosovar, 2 Po 2, i cili së fundmi ka goditur toplistat kosovare me bashkëpunimet e tij me disa prej këngëtareve më seksi të estradës, tashmë i është kthyer rrjedhës së zakonshme dhe është marrë me repin e reperët në përgjithësi. Nën snajperin e 2 Po 2 tani ka rënë një prej reperëve më të njohur dhe më të respektuar në qarqet e industrisë muzikore shqiptare, Noizy, të cilin e ka fyer dhe e ka demaskuar në këngën drejtuar kundër tij, apo siç quhet ndryshe në zhargonin e repit në këngën diss,... Vazhdo

October 17, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on 2 Po 2 lanson diss për Noizyn
Tags: , , , , , , , ,

Page 1 of 212