Olta Boka

Sa harxhuan dhe sa fituan këngëtarët shqiptarë gjatë vitit 2011
Kanë bërë dasma deri në 100 mijë euro, kanë blerë vila 1 milion euro, por kanë fituar gjithashtu disa miliona. Në listën e më të shtrenjtëve futen Elvana, Adelina Ismajli, Ermali, Tuna, Genta, Nora, Flori, Çiljeta, Zanfina, Dafina, Zajmina, Gjyste Vulaj.. Make up nga 100 deri në 500 euro, videoklipet nga 1000 deri në 10.000 euro, fustanet jo më lirë se 1000 euro, dasmat deri në 100.000 euro, kurse vilat maksimumi 1 milion euro. Viti i kaluar ka qenë një nga vitet me më shumë aktivitete që ka përjetuar bota shqiptare... Vazhdo
Olta Boka: E vërteta e miqësisë sime me izraelitin, që më vodhi këngën
Në Eurosong 2008, Olta Boka nga Shqipëria dhe Noaz Mauda nga Izraeli konkurronin njëri-tjetrin. Ai është këngëtari i momentit në Izrael dhe sapo ka publikuar një album të ri, ku një nga këngët e përfshira në të është pikërisht “Zemrën lamë peng”, që përfaqësoi Shqipërinë po atë vit. Pas supozimeve se Olta ia kishte dhuruar vetë këngën 22-vjeçarit, këngëtarja tregon në këtë intervistë të vërtetën e saj: Si është e vërteta në lidhje me huazimin që i ka bërë këngës tënde “Zemrën lamë... Vazhdo

August 22, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Olta Boka: E vërteta e miqësisë sime me izraelitin, që më vodhi këngën
Tags: ,

Olta Boka:Jo Festivalit të RTSHsë, por së shpejti me klip të ri
Ndërsa të gjithë këngëtarët po presin për kualifikim ose je në Festivalin e Këngës në RTSH, fituesja e edicionit të kaluar me këngën “Zemrën lamë peng”, Olta Boka, këtë vit ka vendosur të mos marrë pjesë. Ajo shumë shpejt do të publikojë një singëll, për të cilën po punon intensivisht edhe pse është në shkollë, dhe i duhet të ndjekë paralelisht edhe studimet në gjimnazin “Sami Frashëri”. “Do ta vazhdoj këtë rrugë, do të kem një këngë të re së shpejti, për të cilën po punoj me... Vazhdo

November 8, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Olta Boka:Jo Festivalit të RTSHsë, por së shpejti me klip të ri
Tags:

Olta dërgon Shqipërinë në finale të Eurosong-ut
Përfaqësuesja nga Shqipëria, Olta Boka, ka arritur të kualifikohet në finale të festivalit të këngës “Eurosong”, i cili është duke u mbajtur në kryeqytetin e Serbisë, Beograd. Tingujt e këngës shqiptare “Zemrën lamë peng”, të interpretuar nga Boka, pushtuan të enjten Arenën e Beogradit, ku dhjetëra mijëra adhurues të muzikës evropiane po e ndjekin festivalin “Eurovision”. Ekspertët kishin parashikuar se Olta është një konkurrente e denjë për finale. Dhe, parashikimet e tyre... Vazhdo

May 23, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Olta dërgon Shqipërinë në finale të Eurosong-ut
Tags: , ,