Orinda Huta

Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Vera për këngëtarët është e mirë edhe për diçka tjetër. E tillë sepse i sjell jo pak të ardhura estradës kosovare. Tashmë shumica prej këngëtarëve kanë bërë kontrata me diskoteka dhe klube e kafe nëpër Ulqin, Durrës, Velipojë dhe vende të tjera bregdetare shqiptare, ku edhe do ta kallin me këngën e tyre, qoftë popullore e ndonjë ritëm tallava pas rakisë. Tashmë mësohet se këngëtari Mehedin Përgjegjaj – Meda është i rezervuar për të kënduar në Ulqin,në restaurantin Royal. Ja pra edhe nje pjese... Vazhdo

June 21, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Muzika Shqiptare – gjithë verën në restaurantin “Royal” Ulqin
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Orinda Huta dhe Turi, dashuria tashme publike
Kanë mëse një vit që jetojnë një lidhje dashurie, të përfolur mes miqsh, por hermetike në sytë e publikut. Madje kanë bërë çmos që pikërisht marrëdhënia e tyre të ruhej nga sytë e njerëzve. Por ja që nuk kanë vazhduar dot më me fshehtësi. Për herë të parë këngëtarja Orinda Huta dhe këngëtari i “Produkt 28? janë kapur nga paparci i “Bluetooth” dhe ja prova është tashmë përpara jush. Lidhja Ambienti i muzikës i ka afruar. Bashkëpunimi i Orinda Hutës me Albanin, një prej djemve të grupit “Produkt... Vazhdo

June 16, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Orinda Huta dhe Turi, dashuria tashme publike
Tags:

Orinda Huta: Kam gjetur dashurine e vertete, jam e lumtur
Një kontrast bardh e blu, që e fut në brendës inë e një pafundësie që në tërësi përmban një oqean ndjenje. Jo më larg se dje kemi ndjekur të gjithë performancën e Orinda Hutës në Pallatin e Kongreseve, e veshur e gjitha në të bardha. Këngëtarja simpatike, veç rrëfimit në këtë intervistë për ‘Bluetooth’ për këngën e saj më të fundit konkurruese në ‘Kënga Magjike’, na tregon dhe se është shumë e dashuruar. Një dashuri që dëshiron ta mbajë vetëm të sajën, duke mos dashur të tregojë... Vazhdo

December 4, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Orinda Huta: Kam gjetur dashurine e vertete, jam e lumtur
Tags:

Orinda: Nuk më pëlqen të flas për lidhjen time
Nuk është më ajo që ishim mësuar të shihnim, një vajzë çapkëne për të cilën befasitë nuk kishin asnjëherë fund. Tashmë imazhi i saj është tjetërsuar. Ka kaluar në një seriozitet që nuk do të mendohej se do i ndodhte, por që në fakt po i bën mirë. Ndihet e lumtur dhe e kompletuar në atë çka ka arritur të krijojë. Kjo është gjendja aktuale e Orinda Hutës. Këngëtarja prej disa kohësh është shkëputur nga media duke mos iu përgjigjur interesimit të gazetarëve ku siç thotë dhe vetë ajo, duhej një... Vazhdo

December 14, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Orinda: Nuk më pëlqen të flas për lidhjen time
Tags:

Orinda Huta e dashuruar, të një kënge dhe videoklipi të ri
Krahas kohës që është duke i kushtuar shkollimit, këngëtarja nga Shqipëria, Orinda Huta, është duke punuar edhe rreth realizimit të një kënge dhe videoklipi të ri. Këtë Orinda e ka bërë të ditur në një intervistë dhënë këtyre ditëve për shtojcën “Bluetooth” të “Gazetës Shqiptare”. Këngëtarja ka bërë të ditur se këtë videoprojekt muzikor, për të cilin ka thënë se ka nevojë publiku, pret ta publikojë shumë shpejt. “Bëhet fjalë për një këngë të ngrohtë, gjë për të cilën ka nevojë... Vazhdo

December 7, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Orinda Huta e dashuruar, të një kënge dhe videoklipi të ri
Tags:

E dashuruar dhe e lumtur me atë që kam në krah
Nuk është më ajo që ishim më suar të shihnim, një vajzë çapkëne suprizat për të cilën nuk kishin asnjëherë fund. Tashmë imazhi i saj është tjetërsuar. Ka kaluar në një seriozitet që nuk do të mendohej se do i ndodhte, por që në fakt po i bën mirë. Ndihet e lumtur dhe e kompletuar në atë çka ka arritur të krijojë. Kjo është gjëndja aktuale e Orinda Hutës. Këngëtarja prej disa kohësh është shkëputur nga media duke mos iu përgjigjur ineteresimit të gazetarëve ku siç thotë dhe vetë ajo, duhej... Vazhdo

November 26, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Komente (1)
Tags:

Orinda, së shpejti me këngë të re
Këngëtarja e njohur shqiptare Orinda Huta ka thënë se nuk i pëlqen të flasë shumë për lidhjen e saj. “Më pëlqen ta kem vetëm për veten time. Të vetmen gjë që mund të pohoj është se jam e lumtur që e kam në krah”, tha Orinda në një intervistë për “Blutooth”. Po ashtu, Orinda tregoi që është duke u marrë me një këngë të re dhe klipin e saj, të cilat shumë shpejt pret t’i publikojë. Bëhet fjalë për një këngë të ngrohtë, gjë për të cilën ka nevojë publiku tani, meqenëse po afrohet... Vazhdo

November 24, 2008  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Orinda, së shpejti me këngë të re
Tags: