Partia Demokratike e Socialistëve

Kovaçevic – Cungut: S’ ka nevojë Forca të hyjë menjëherë në qeveri
Partia Demokratike e Socialistëve /PDS/ nëpërmjet zëdhënësit të saj, Rajko Kovaçevic, ditën e mërkurë është përgjigjur se është e disponuar për bashkëpunim me partitë tjera dhe se aleancat nuk do të thotë të krijohen vetëm në nivelin shtetëror. KosovaLive Kreu i Forcës së Re Demokratike dhe kryetari aktual i komunës së Ulqinit Nazif Cungu I tha dje të përditshmes Vijesti se partia e tij është e gatshme që të futet në koalicionin qeverisës me PDS-në, partia më e madhe qeveritare,  në nivel shtetëror... Vazhdo
Luigj Shkrela – Bartësi i listës së Partis Demokratike e Socialisteve (DPS)
Pse duhet votuar per Partin Demokratike e Socialisteve (DPS) Per Partin Demokratike te Socialisteve,duhet pa tjeter votua per shume aresuera…njera nga ata se asht subjekti ma stabil dhe ma me autoritet dhe bindes ne realizimin e programit partiak..dhe subjekt qe ma se miri din me artikuluar interesat e pergjithshme te te gjithe qytetareve….PDS-ja me listen e saj zgjedhore deshmon qarte orientimin e padiskutueshem ne zhvillimin e vlerave multietnike,multikulturore,dhe multikonfesionale,,si themel i bashkejetese dhe tolerances,,qe... Vazhdo
Shkreli: Pushteti në Ulqin vetëm në bashkëqeverisje
Ulqin, 16 shtator – Partitë politike relevante në Ulqin, të cilat pretendojnë të marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme lokale më 17 tetor, pohojnë se në këto zgjedhje asnjë parti nuk do të arrijë të marrë vetëm pushtetin vendor. Kryetari i Këshillit Komunal të Partisë Demokratike të Socialistëve (PDS) në pushtet, Luigj Shkreli pranon se as partia e tij nuk mund të marrë pushtetin absolut në Ulqin pa hyrë në koalicion, raporton KosovaLive. “Ne në nivelin lokal tash disa vjet jemi partnerë me Unionin... Vazhdo

September 16, 2010  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Shkreli: Pushteti në Ulqin vetëm në bashkëqeverisje
Tags: , , , ,