pavlini

Nusja e Qetsorit : S’jam xheloze, ia njoh shijet
Liljana është 29 vjeç. Dje, pra më 1 maj, ishte datëlindja e saj. Punon kontrollore në paraburgimin e Vlorës. Të birit dy vjeç, i kanë vendosur emrin e babait të Qetësorit (që nuk jeton më), ndërsa pret një vajzë dhe është në muajin e katërt të shtatzënisë. Në paraburgimin e Vlorës, sapo pyet përmes portës prej hekuri për të, e identifikojnë menjëherë, duke përdorur emrin e Qetësorit. “Ah, kërkoni të shoqen e Qetësorit? Por, a do të fitojë ai? Pyetja kthehet nëdebat ndërmjet bluve roje, ndërsa... Vazhdo
Aida komenton Big Brother Albania 2
“Sori, një luftarak i denjë”, “Tema e familjes sime është përfolur shumë, s’do ta lejoj më këtë” BIKA Gjërat pozitive – Idealiste. Gjërat negative – S’mundohet të njohë njerëzit. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Si thua për pendët? Kujt i ranë? ADELAJDA Gjërat pozitive – ??? Kompromisi me ambientin. Gjërat negative – Manipuluese. Po ta kishe sot përballë çfarë do t’i thoshe? – Kur do të vish ta pimë një kafe në Tiranë. ZHULJETA Gjërat... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Dita 29 – Interviste me Pavlinin
http://www.dailymotion.com/video/x8llbk  Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Dita 29 – Videomesazhi per Pavlinin
Për 1 ditë, mbushet 1 muaj | Big Brother Albania 2
06/03/09 03:00 Të mbledhur në zonën e ndenjies, dritani, Pavlini, Qetsori, Bjordi dhe Lirita, kanë vënë në dukje se për një ditë mbushej plot një muaj qëndrimi në shtëpinë e Big Brother. Pavlini u shpreh se i dukej sikur koha kishte ndaluar në vend dhe të të njëjtit mendim ishin edhe të tjerët. Ata folën për faktin se nuk dinë asgjë nga ato që ndodhin jashtë dhe kur të dilnin nga shtëpia do të ishin si të hutuar, madje, për inerci të saj që bënin në shtëpi, do të fillonin të debatonin edhe me njerëzit... Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Vazhdimi i provës
06/03/09 22:30 Kjo është nata e tretë në të cilën banorët përgatiten për provën e javës së katërt, “Ti vlen!”. Juria e kësaj radhe do të përbëhet nga Mesida, Adi, Mimoza dhe Arjoni. Mesida dhe Adi kanë nga një votë kurse, Mimoza dhe Arjoni nga gjysmë vote. Prezantuesja sërish është Adelajda. Konkurentët e radhës janë Zhuljeta, Bjordi Qetsori, Lirita, Aida, Republika, Dritani dhe Pavlini të cilët do të performojnë para jurisë sipas kësaj radhe. Nga tetë konkurentët, do të përzgjidhen katër të cilët... Vazhdo
Big Brother Albania 2 : Loja me jastëk!
  03/03/09 20:17 Banorët vendosin që të zhvillojnë ndonjë lojë brenda në shtëpi për t`u argëtuar ndopak. Ideatori i lojës është Pavlini i cili mendon të bëhet një lojë me jastëk. Loja konsiston në fshehjen e një zari poshtë disa jastëqeve dhe se personat duhet ta gjejnë vendodhjen e tij me tre mundësi. Ai sqaron se kjo lojë shoqërohet me këngë për arsye që ta hutoj kundërshtarin. Banorët janë entuziastë dhe mundohen të angazhohen të gjithë në këtë lojë. E gjithë loja zhvillohet mes batutash të... Vazhdo
Pavlini, Mesida, Lirita : Komplimenti më ka cuar në nominim
02/03/09 12:15 Pavlini, Mesida dhe Lirita diskutojnë për tipat e banorëve dhe se si reagojnë në momente të ndryshme. Pavlini thotë se i pëlqen që t’i njohë banorët se cfarë tipash kanë dhe këtë mund ta bëjnë duke folur për njeri-tjetrin e duke qenë të sinqertë në ato që thonë. Edhe Mesida mendon se duke treguar dicka nga vetja, ata do arrijnë ta kuptojnë më mirë njeri-tjetrin dhe thotë se cdokush tregon aq sa do që të mund të ndihet mirë me veten. Lirita thotë se ka qenë e sinqertë në gjithcka. Pavlini... Vazhdo

March 5, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Pavlini, Mesida, Lirita : Komplimenti më ka cuar në nominim
Tags: , , , , , , , , , ,

Djemtë protestojnë!
02/03/09 11:45 Qetsori, që në mëngjes, ka filluar të thotë se djemtë në shtëpi janë të persekutuar. Sipas tij, ata po i bëjnë të gjitha punët, po lajnë enët, po lajnë shtëpinë, po gatuajnë. Sipas tij, ata po paragjykohen nga miqtë apo njerëzit jashtë shtëpisë, sepse, gjithmonë sipas tij, ata jetojnë në shoqërinë shqiptare, ku punët i bëjnë femrat dhe jo meshkujt. Ndërsa këtu ata po bëjnë gjithcka e vajzat asgjë. Edhe Pavlini e Arjoni janë bashkuar me të. “S’po merret vesh kush janë femrat e... Vazhdo
Nuk jam tip për të qenë VIP!
19/02/09 03:00 Bjordi, Pavlini, Adelajda dhe Mimoza duke diskutuar rreth hyrjes në Big Brother dhe famës që të sjellë kjo, kanë kujtuar banorët e vjetshëm të shtëpisë. Mimoza ka thënë se ata janë bërë shumë të famshëm, sidomos në Kosovë. “Më lini rehat me këto biseda, – ka thënë Adelajda, – unë nuk jam tip për të qenë VIP, për t’u bërë e famshme, vihem shumë në siklet. -“Po si do t’ja bësh kur njerëzit të të kërkojnë të bëjnë fotografi me ty?!”- e ka ngacmar Pavlini. “Unë... Vazhdo

Page 1 of 212