Peja

Për nder të 100 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë nga Flutur Mustafa
‘Rrefim i nje biri’ Nga Flutur Mostafa MirĂ«mbrĂ«ma nĂ«nĂ« … kerkoj ndjesĂ« qĂ« po tĂ« shqetĂ«soj kaq vonĂ« , por ti gjithmonĂ« mĂ« ke thĂ«nĂ« se kur tĂ« mĂ« shterojnĂ« fuqitĂ« te trokas ne derĂ«n tĂ«nde e ti do mĂ« degjosh . . . MĂ« di kush jam ? MĂ« njeh ? NĂ«nĂ« , jam Ulqini yt. Jam Ulqini 2000 vjecar , krenar qĂ« jam i biri i ShqipĂ«risĂ«. NĂ« Berlin me larguan nga gjiri yt , sa kisha mesuar te hidhja hapat e parĂ«. Shkela ne dĂ«rrasĂ« te kalbur , kisha pas lindĂ« nĂ« orĂ« te ligĂ«. NĂ«nĂ« , hapma deren, e di se po... Vazhdo

November 21, 2012  :: Intervista / Intervju :: Komente (25)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kongresi i VI Mbarekombetare i Gruas Shqiptare në Ulqin me 21-22 Nëntor 2012
Gruaja Shqiptare per Zhvillim Ekonomik, Paqe dhe Prosperitet! Rrjeti Global i Gruas Shqiptare, nё vazhdimёsi tё nismёs madhore dhe kombёtare historike te ndermarre per fuqizimin e gruas Shqiptare, po mban Kongresin e Gjashte MbarekombĂ«tare tĂ« Gruas Shqiptare nё Ulqin me 21-22 NĂ«ntor 2012. Do ishte nder tĂ« kishim prezencĂ«n tuaj. Qellimet kryesore te Kongresit jane: Fuqizimi i Gruas Shqiptare dhe fuqizimi i bashkĂ«punimit mbarĂ«kombĂ«tare dhe nder-rajonal, ketu pĂ«rfshire dhe DiasporĂ«n Shqiptare, pĂ«r zhvillim ekonomik, integrim,... Vazhdo

November 20, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Komente (4)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Telegram ngushellimit me rastin e tragjedise në fshatin Rastelicë të Kosovës
Me rastin e tragjedise ne fshatin RastelicĂ« kryetari i KomunĂ«s sĂ« Ulqinit dĂ«rgoi telegram ngushĂ«llimi Presidentes sĂ« KosovĂ«s Atifete Jahjaga, Kryeministrit Hashim Thaçi dhe Kryetarit tĂ« komunĂ«s sĂ« Sharrit,Selim Jenuzit. Me rastin e tragjedise ne fshatin RastelicĂ«, ne emer te qytetarĂ«ve tĂ« komunĂ«s sĂ« Ulqinit dhe nĂ« emrin tim personal ju dĂ«rojmĂ« ngushĂ«llimet tona mĂ« tĂ« thella dhe nepĂ«rmes jush familjeve qĂ« kanĂ« humbur mĂ« tĂ« dashurit e tyre pĂ«rcillni ngushĂ«llimet tona.   Kryetari i komunĂ«s se Ulqinit Nazif... Vazhdo

February 12, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Telegram ngushellimit me rastin e tragjedise nĂ« fshatin RastelicĂ« tĂ« KosovĂ«s
Tags: , , , , , ,

Sonica Festival paralajmëron një festival që do të mbahet mend ne Ulqin
Sonica Festival , i Pesti me rradhĂ«, qĂ« organizohet nĂ« Plazhin e madhĂ« ”Copacabana ”, sivjet do tĂ« mbahet nĂ« Ulqin, mĂ« 12 deri me 15 gushtĂ«,nĂ« vendin e bukur qĂ« gjendet vetĂ«m 500 metra ngĂ« uji kristalor dhe i kaltĂ«rt tĂ« detit Adriatik. Festivali Sonica i kĂ«tij viti ndĂ«rron vend, nga Italia pĂ«r 5 vjetorin, qĂ« do tĂ« mbahet nĂ« plazhin e bukur tĂ« Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botĂ«ror, qĂ« tashmĂ« ka arritur tĂ« jetĂ« nĂ« mesin e festivaleve mĂ« prestigjioze botĂ«rore, edhe... Vazhdo
Fatos Beqiraj kalon te Dinamo e Zagrebit
I gatshĂ«m pĂ«r sfida tĂ« reja “PĂ«r mua Ă«shtĂ« njĂ« nder i madh dhe do tĂ« jap çdo gjĂ« nga vetja qĂ« tĂ« mos zhgĂ«njej as trajnerin, as drejtuesit e Klubit, as tifozĂ«t. Do tĂ« jetĂ« kjo sigurisht njĂ« vjeshtĂ« e nxehtĂ« pĂ«r klubin tim tĂ« ri sepse Dinamoja luan edhe nĂ« EvropĂ«, si dhe lufton pĂ«r titullin e kampionit dhe fitimin e kupĂ«s nĂ« Kroaci. MĂ« pĂ«lqen lufta dhe sfidat, dhe kurrĂ« nuk heq dorĂ«. GjithmonĂ« jap çdo gjĂ« nga vetja”, ka thĂ«nĂ« Beqiraj nĂ« prezantimin e parë te “Dinamo”-ja. Lojtari mĂ«... Vazhdo

September 12, 2010  :: Sporti / Sport :: Comments Off on Fatos Beqiraj kalon te Dinamo e Zagrebit
Tags: , , , ,

Komuna e Ulqinit fiton mirenjohjen Hasan Prishtina
NĂ« qytetin e PejĂ«s u shĂ«nua 20 vjetori i themelimit tĂ« ShoqatĂ«s pĂ«r kthimin e shqiptarĂ«ve tĂ« shpĂ«rngulur nga trojet e veta dhe iu nda çmimi ’’Hasan Prishtina’’ personaliteteve dhe qyteteve qĂ« ndihmuan nĂ« parandalimin e pastrimin etnik tĂ« KosovĂ«s. NĂ« kĂ«tĂ« solemnitet ishte i ftuar dhe kryetari GĂ«zim Hajdinaga i cili pas dorĂ«zimit tĂ« mirĂ«njohjes pĂ«rshĂ«ndeti nĂ« emĂ«r tĂ« qytetarĂ«ve tĂ« KomunĂ«s sĂ« Ulqinit. Krahas zyrtarĂ«ve nga Kosova nĂ« kĂ«tĂ« ceremoni ishin ambasadori Viliam Voker, kryetarĂ« tĂ« komunave... Vazhdo
Ramiz Kelmendi: Ulqini vendlindja ime letrare
Ka njĂ« diç tĂ« veçantĂ« kjo puna e vendlindjes sime. PejanĂ«t, aty ku u linda vĂ«rtet dhe saktĂ«sisht mĂ« 20 dhjetor 1930, gjithmonĂ« e jetĂ«s – pĂ«r kĂ«to gati-gati 79 kokrra vjet tĂ« jetĂ«s sime! –  as mĂ« kanĂ« pranuar dhe as mĂ« kanĂ« njohur ndonjĂ«herĂ« si – pejan. Si qytetar i PejĂ«s. Jo. AtĂ« ditĂ« e sot, pĂ«r bashkĂ«qytetarĂ«t e vendlindjes sime, pĂ«r PejĂ«n dhe pejanĂ«t, unĂ« edhe kam qenĂ«, edhe kam mbetur, edhe do tĂ« vdes – rugovas. Rugovan. Apo, ca dhe mĂ« pezhorativisht – “rugovc”! Edhe pse pothuajse... Vazhdo
Dani: Kur kĂ«ndon dhe qan zemra…
KĂ«ngĂ«tari mĂ« melankolik dhe emotiv, por edhe kĂ«ngĂ«tari i baladave, Ramadan Krasniqi-Dani, gjithsesi Ă«shtĂ« ndĂ«r kĂ«ngĂ«tarĂ«t e rrallĂ« tĂ« estradĂ«s sonĂ«, qoftĂ« pĂ«r stilin e tij tĂ« veçantĂ«, qĂ«ndrimin nĂ« skenĂ«, modestinĂ«, por edhe interpretimin e teksteve shumĂ« tĂ« fuqishme me elemente dhembshurie, emotive, pĂ«rkushtuese dhe prekĂ«se. Intervistoi: Gazmend Kajtazi “Moj katile”, “Tradhtare”, “Duro zemĂ«r”, “Ndahet zemra”, “Me 7 dry”, “Ti qĂ« fike shpirtin... Vazhdo
Përvoja për promovimin e turizmit nga Hajdinaga
Gezim Hajdinaga nĂ« takim me kryetarin e komunĂ«s sĂ« PejĂ«s z.Ali Berisha PejĂ«, 8 maj – MĂ«sim tĂ« mirĂ« se si promovohet dhe zhvillohet turizmi i qytetit, krerĂ«t komunalĂ« tĂ« PejĂ«s kanĂ« mundur tĂ« marrin, tĂ« premten, nga kreu i Ulqinit, GĂ«zim Hajdinaga, i cili edhe sivjet para fillimit tĂ« sezonit veror turistik, tĂ« premten nĂ« PejĂ« ka nisur rrugĂ«timin e tij promovues nĂ«pĂ«r KosovĂ«, “Ulqini 2009”. “QĂ« dy-tri vjet rresht po vij nĂ« PejĂ«, e ju asnjĂ«herĂ« nuk erdhĂ«t nĂ« Ulqin me promovua turizmin malor dhe tĂ«... Vazhdo

May 9, 2009  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on PĂ«rvoja pĂ«r promovimin e turizmit nga Hajdinaga
Tags: , , ,

Pushimet nĂ« Ulqin prej 7€ deri 10€ nĂ« Plazhin e MadhĂ«
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Vera po afron!!! Pushimet bashke me te. Ku do i kaloni pushimet e veres??? Eshte vendi qe keni zgjedhur vendi ideal per ju, apo do kerkonit dicka me shume??? Sipas mendimit tuaj cili eshte vendi ideal per ju per te kaluar pushimet??? Ajo dihet Ulqini pra, urdhroni na viziton sa ma shpesh sepse edhe ju do te jeni te knaqur. Ktu mundeni ti gjeni numrat e telefonit dhe te rezervoni banesen simbas deshires se juaj. Dhomat gjinden nĂ« plazhen mĂ« atraktive me gjatsi prej 14 km,e mbuluar... Vazhdo

Page 4 of 512345