PETICIONI

NJOFTIM: Vazhdon nënshkrimi i PETICIONIT kundër Raportit të Dick Marty-t
NJOFTIM Vazhdon nënshkrimi i PETICIONIT kundër Raportit të Dick Marty-t në komunën e Tivarit dhe të  Ulqinit Lidhja Demokratike në Mal të Zi njofton qytetarët se, vazhdojmë aktivitetin për nënshkrimin e Peticionit kundër Raportit të DIK MARTIT, eurodeputetit dhe raportuesit të Komisionit Evropian,  Raport ky spekulativ dhe manipulues, dashakeqës dhe i mbushur   me gënjeshtra politike e  shpifje të papara, me qëllim të diskreditimit të popullit shqiptar në përgjithësi. Meqenëse Peticioni, me nënshkrime të... Vazhdo
Mehmet Bardhi: Peticioni kundër raportit të Martit është akt civilizues
Mbledhja e nënshkrimeve kundër raportit të Dick Martit është akt civilizues dhe e drejtë e pacenueshme demokratike e shqiptarëve, mësohet të ketë thënë Mehmet Bardhi, kryetar i LD në MZ, raporton agjencia MINA. Ai gjithashtu tha se raporti i Martit është tendencioz dhe pa fakte, prandaj është edhe e arsyeshme nënshkrimi i peticionit kundër këtij dokumenti. Bardhi poashtu ka hedhur poshtë kritikat e Shoqatës së luftëtarëve malazez të viteve 1990 kundë nënshkrimit të aksionit duke thënë se: ’’ Ne nuk ulim... Vazhdo

January 17, 2011  :: Opinione :: Comments Off on Mehmet Bardhi: Peticioni kundër raportit të Martit është akt civilizues
Tags: , , ,

Mehmet Bardhi është duke rritur tensione
Siç njoftonë gazeta malaziase ”Vijesti“ Shoqata e malazezëve të Kosovës dhe Metohisë i kanë bërë thirrje të gjitha subjekteve politike, individëve, OJQ-ve,  dhe të gjithë shqiptarëve të ndershëm që ti kundërshtohen me përbuzje inicjativës së “turpshme” të Mehmet Bardhit. Si mbas organizatës në fjalë, Bardhi ka organizuar mbledhjen e nënshkrimeve në komunat e Malit të Zi ku jetojnë shqiptarët, kundër raportit të Asamblesë Parlamentare  të Këshillit të Evropës  të raportuesit  Dik... Vazhdo
Peticioni kundër Martyt, edhe në Malin e Zi
Podgoricë, 14 janar –  Të organizuar nga Lidhja Demokratike në Malin e Zi /LD në MZ/, dega në Plavë- Guci, është duke u nënshkruar peticioni kundër raportit të Dick Marty-t. Funksionari i lartë i LD në MZ, Tahir Gjonabalaj deklaroi ditën e premte për KosovaLive se pas Gucisë, sot, të premten, peticioni nënshkruhet publikisht në qytetin e Plavës, meqë është edhe ditë tregu edhe qytetarët kanë mundësi të njihen mirë me këtë veprimtari kundër raportit të zviceranit, Dick Marty. “Këtë fundjavë,... Vazhdo

January 16, 2011  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Peticioni kundër Martyt, edhe në Malin e Zi
Tags: , , , , , , ,