piro çako

Pirro Çako: Me Invën tani jemi miq
Pirro Çako më në fund foli. Foli dhe foli gjatë, në një bisedë të çlirët me prezantuesin Adi Krasta. Duke filluar nga raporti i shumëpërfolur me Sisin, 23-vjeçaren që prej më shumë se një viti bashkëjeton me kantautorin, e deri tek marrëdhënia që ka sot me ish-gruan, sopranon e famshme Inva Mula. I biri Anthony dhe “Ashensori”, albumi i ri që e kthehu Çakon në tregun diskografik… Me këtë vajzën e re, a je ti i kënaqur, a je i qetë? A është kjo një bashkëjetesë simpatike? Po, unë jam shumë i qetë.... Vazhdo

January 14, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako: Me Invën tani jemi miq
Tags: , , , , , , , , , ,

Pirro Çako operohet në Francë,Inva Mulën pranë
Pirro Çako operohet nga koronaret në Francë. Pas një periudhe 6-mujore kontrollesh e vizitash, pas problemit serioz me zemrën, kantautori i njohur, shpëtoi nga ndërhyrja e bisturisë franceze, shkruan Bluetooth. Lajmin për problemin e tij e bënë të ditur mjekë në Qendrën Spitalore Universitare, ku ai pati konsultat e para. Pirro Çako ndodhet ende nën kujdesin e mjekëve, ndërsa ish-gruaja, Inva Mula i ka qëndruar pranë në këtë rast emergjent. Ndërkaq, pas daljes me sukses të operacionit të ish-bashkëshortit, Inva... Vazhdo

June 6, 2011  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako operohet në Francë,Inva Mulën pranë
Tags: , ,

Pirro pyet Inven: “Sa e shite zemren?”
Prej mëse dy javësh ka filluar prezantimi i këngëve pjesëmarrëse në festivalin “Kënga Magjike”. Të dielën që lamë pas u lançua dueti i këngëtares Juliana Pasha me Luiz Ejllin, djaloshin e talentuar nga Shkodra. Kënga ka rezultuar shumë e preferuar dhe kjo gjë provohet më së miri nga klikimet dhe komentet e fansave në internet. “Sa e shite zemrën” titullohet kënga në fjalë, tekstin e së cilës e ka shkruar artisti Pirro Çako. Fjalët e këngës në fakt sjellin edhe këtë herë, gjendjen emocionale të... Vazhdo

October 7, 2010  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro pyet Inven: “Sa e shite zemren?”
Tags: ,