Plazhi Copacabana Ulqin

Digjet Restoranti i plazhit Copacabana
Foto Almir Milli Ljamovic Facebook Restoranti Copacabana i gaditur prej druri i destinuar për restorant në natyrë të plazhit të madhe, i quajtur “plazhi i Copacanës”( Copacabana Beach), është djegur sot në themel me të gjitha pajisjet që ndodheshin brenda. Dëmet llogariten në rreth qindra mijë euro. Foto Almir Milli Ljamovic Facebook Policia pasa ka marrë informacionin ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka njoftuar zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin. Dëmet janë të mëdha. Sipas pronarit, vlera... Vazhdo

March 16, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Shtypi / Mediji :: Comments Off on Digjet Restoranti i plazhit Copacabana
Tags:

Sonica Festival paralajmëron një festival që do të mbahet mend ne Ulqin
Sonica Festival , i Pesti me rradhë, që organizohet në Plazhin e madhë ”Copacabana ”, sivjet do të mbahet në Ulqin, më 12 deri me 15 gushtë,në vendin e bukur që gjendet vetëm 500 metra ngë uji kristalor dhe i kaltërt të detit Adriatik. Festivali Sonica i këtij viti ndërron vend, nga Italia për 5 vjetorin, që do të mbahet në plazhin e bukur të Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botëror, që tashmë ka arritur të jetë në mesin e festivaleve më prestigjioze botërore, edhe... Vazhdo
Ralizimin e klipit të ri Liria Dedvukaj-Sinishtaj xhiron ne Ulqin dhe Malësi
Intervist Eskluzive te kangtares së njohur nga Malesia Liria Dedvukaj-Sinishtaj për Lajme nga Ulqini Une kesaj rradhe erdha nga USA per disa pune si, per realizim e video-klipi te ri, diskutime per nje realizim te albumit te ri me kenge te perpunuara dhe per vizite. Ne realizimin e klipit Ishte e parapare pjesa e projektit per xhirim ne Ulqin dhe Malesi. Zgjodhem Ulqinin, pikerisht plazhin e madhe Kopa Kabanen me ate bukuri natyrore qe ka ambienti aty. Ate dite nga mengjesi e deri ne oret e pasdites beme xhirime ne plazh. Ishte knaqesi... Vazhdo
Hapja e sezonit veror Ulqin 2010 – Otvaranje ljetnje sezone Ulcinj 2010
Hapja e sezonit veror Ulqin 2010 – Otvaranje ljetnje sezone Ulcinj 2010 info_ulcinj@gmail.com http://cdn9.fliqz.com/bca2a1bd98324f429cf68c31ef3b2269.flv  Vazhdo

April 30, 2010  :: Shoqëria / Društvo :: Comments Off on Hapja e sezonit veror Ulqin 2010 – Otvaranje ljetnje sezone Ulcinj 2010
Tags: , , , ,