Plazhi Kopakabana

Sonica Festival paralajmëron një festival që do të mbahet mend ne Ulqin
Sonica Festival , i Pesti me rradhë, që organizohet në Plazhin e madhë ”Copacabana ”, sivjet do të mbahet në Ulqin, më 12 deri me 15 gushtë,në vendin e bukur që gjendet vetëm 500 metra ngë uji kristalor dhe i kaltërt të detit Adriatik. Festivali Sonica i këtij viti ndërron vend, nga Italia për 5 vjetorin, që do të mbahet në plazhin e bukur të Copacabanes,Plazhi i madh mes Ulqinit dhe Ada Buna. Edicioni festivalit botëror, që tashmë ka arritur të jetë në mesin e festivaleve më prestigjioze botërore, edhe... Vazhdo
Në plazhin Kopakaban çelet me festime sezoni turistik në Ulqin
Festime te shumta me muzike live, kuzhine tradicionale, panaire me veshje dhe punime artizanale jane organizuar ne plazhin e Ulqinit ku eshte celur sezoni turistik. Version multimedial i ketij lajmi ULQIN – Nen moton “ Mali I Zi nje qytet” eshte hapur zyrtarisht sezoni turistik, Ulqini 2008. Manifestimi qendror I cili kishte ne perberje te tij muzike live nga kengetaret me te mire nga Mali I Zi, kuzhine tradicionale, panaire me veshje dhe punime artizanale, ka zgjatur gjate gjithe dites deri ne oret e para te nates, ne plazhin... Vazhdo

May 3, 2008  :: Kulturë / Kultura, Shoqëria / Društvo, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Në plazhin Kopakaban çelet me festime sezoni turistik në Ulqin
Tags: , , , , , , , , ,