plazhi madhë

Kompanitë hungareze të interesuara për investime në Plazhin e madh
Kompanitë hungareze janë të interesuara për investime në projekte në Mal të Zi , siç është dhe ekziston ide e ngjashme e konceptit të investimit në këtë lokalitet pran Qeverisë së Malit të Zi, kumtoi ministria për turizëm dhe zhvillim të qëndrueshëm. Ministri Predrag Sekuliq është takuar me ambasadorin e Hungarisë Tibor Çasar me të cilin bisedoi për përparimin e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve , në veçanti në fushën e turizmit. RTCG  Vazhdo
Çmimet e larta të shtëpive dhe tokes,bllokon ekonomin ne Ulqin
Ky artikull asht Opinion i Analistit nga Ulqini ku emri  i vertet nuk i dihet vetem kemi emailin e tij.Ky artikull më pëlqeu prandaj edhe ne e publikuam.Lexim të këndshem Qytetarët e Ulqinit  ende mbajnë shpresa se do të ulen çmimet e banesave dhe shtepive në qytetin e Ulqinit. Në anën tjetër, edhe ndërtuesit shpresojnë se çmimet do të mbajnë këtë nivel, ose do të rritet, për shumë arsye. Kjo status quo e dyanshme nuk po e çliron ende tregun e pasurive të patundshme ne komun të Ulqinit. Kriza ekonomike dhe financiare... Vazhdo
Vërshim mbeturinash në Plazhin a Madh të Ulqinit
Ulqin, 11 dhjetor – Plazhi i Madh i Ulqinit, me një gjatësi prej 12 kilometrash, është vërshuar nga plehrat që i ka sjellë rritja e shtratit të lumit ndërkufitar të Bunës. Te banorët gravitues në Shtoj është rritur paniku nga përhapja e sëmundjeve ngjitëse. Gjykuar sipas etiketave të shisheve të plastikës, ambalazhit, mbetjeve mjekësore dhe pajisjeve elektro-shtëpiake, jo zyrtarisht thuhet se këto mbeturina e kanë origjinën nga Shqipëria dhe bregdeti i Malit të Zi. Veprimtari i njohur i mjedisit, ulqinaku... Vazhdo

December 11, 2010  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Vërshim mbeturinash në Plazhin a Madh të Ulqinit
Tags: , , ,

Shes shtepinë tri katëshe ne plazhin e madhe – Ulqin
OFERTË SPECIALE: Shtëpi tre katëshe për shitje, ka pamje fantastike kah rruga qe čon kah qyteti, ka një kopsht të bukur me lule,pushimore nga druri, ka 1 garazhe për tri vetuara,dhe 20 vende parkingu,Shtepija gjendet në një vend të qetë dhe shumë të mirë për banim.Ajo posedon 12 apartamente ku 10 prej tyne kan kondicione,kuzhin,dhe terrace. Shtepija gjindet ne rrugen ku asht bri Hotel Imperialit,dhe gjithashtu viza –vije gjindet dhe restoranti Monako. Gjindemi gjithashtu 900 metra nga plazhi MSM ne plazhin e madhe. Per... Vazhdo
Shitja e Banesave ne Ulqin
OFERTA Jemi te lire t’ju ofrojme banesa ne Gjerana II ne afersi te Plazhes se Madhe. Banesat jane prej 42 m²; 65m2 dhe 79 m². Banesat jane te posandertuara. Çmimi sipas marreveshjes. Sistemi i nxemjes dhe ftohjes eshte i vendosur prej shkalles -15 deri ne 45 celzius. Keramika eshte nga spanja klasa e pare, ballkonat jane tepunuar prej inoxit ne forme te gjysem rrethit. Dhomat jane me parket prej lisit ndersa hapsira ne mes te parketit dhe dritares prej PVC eshte 25cm ne mermer me ngjyre te bardhe. Dritaret jane prej PVC, nga... Vazhdo
Radha e Plazhit të Madh të Ulqinit
Plazhit të Madh të Ulqinit do t’i ndryshojë shumë shpejt pamja.Qeveria malazeze ka ftuar për të investuar në këtë pjesë investitorët e fuqishëm botërorë.Pas investimeve të mëdha në pjesët e tjera të bregdetit, qeveria malazeze i ka hedhur sytë nga Ulqini. Ajo është në kërkim të investitorëve që do ta shndërronin Plazhin e Madh në pushimore të klasit botëror. “Zhvillimi i Plazhit të Madh dhe lokacioneve të tjera në bregdetin e Malit të Zi… mund të ndryshojnë komplet të ardhmen ekonomike... Vazhdo

April 28, 2008  :: Shtypi / Mediji, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Radha e Plazhit të Madh të Ulqinit
Tags: , , , , , , , ,

Postpavarësia, Mali i Zi zbulon turizmin luksoz
ULQIN- Dy vjet pas shkëputjes nga Serbia, Mali i Zi vendos të shndërrojë plazhet e tij në qendra të rëndësishme turistike për t’i dhënë një zhvillim të mëtejshëm aktivitetit turistik, si një ndër treguesit kryesorë të zhvillimit të tij ekonomik. Të paktën gjashtë qendra të tilla do të ndërtohen nga investitorët e huaj, kryesisht në pjesën jugore. Ministria e Ekonomisë dhe Zhvillimit, u bëri thirrje investitorëve të huaj për investime në plazhin e madhë”Velika Plaza” pranë qytetit të... Vazhdo

April 27, 2008  :: Shtypi / Mediji, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Postpavarësia, Mali i Zi zbulon turizmin luksoz
Tags: , , , , , ,

Ndërtimi i urës në Portin e Milenës është sot një realitet-Ndërtimi i urës në Port Milenë nevojë e kohës
Pritja e gjatë këtij viti turistik 2008 të turistave në rrugët e Ulqinit a do të zgjat kanjiher edhe deri 1 orë duke pritur,ajo rrihet të shikohet nëqofse Kryetari i Malit të Zi fiton në zgjedhjet prezidanciale sepse kjo asht kushtezim me uren e jon të Port Milenës. Që mos ndodhë kjo për zhvillimin e turizmin në bazë të standardeve ndërkomtare ndertimi i urës së dytë në Port-Milenë ashtë ba nevojë e kohës. Nevoja e ndërtimit të kësaj ure është diskutuar sa her në parlamentin e Ulqinit mirpo tash me zgjedhjet... Vazhdo

March 22, 2008  :: Ekonomia / Ekonomija :: Comments Off on Ndërtimi i urës në Portin e Milenës është sot një realitet-Ndërtimi i urës në Port Milenë nevojë e kohës
Tags: , ,