Podgorica

Aviokompanit Easy Jet, Ryanair,Vizz Air hyn nĂ« tregun e Malit tĂ« Zi – Video
Kompanit Easy Jet, Ryanair nga Britanija e Madhe, dhe Vizz Air nga Hungaria, siç e kan konfirmuar edhe disa zĂ«dhĂ«nĂ«sa tĂ« ministrisĂ« pĂ«rkatĂ«se nga Mali i Zi, qĂ« ato kan bĂ«rĂ« kĂ«rkesĂ« qĂ« tĂ« fillojnĂ« me bisedime  me tri kompanit ajrore low cost me kompanit Easy Jet, Ryanair nga Britanija e Madhe, dhe Vizz Air nga Hungaria,fluturime  kto qĂ« me mundĂ«si tĂ« zgjerohet edhe mĂ« tej nĂ« tĂ« ardhmen. Kompania ajrore angleze, Easy Jet dhe  Ryanair,jan tĂ« vendosur pĂ«r tĂ« aplikuar leje fluturimi nĂ« Mal tĂ« Zi,ku edhe kompanija... Vazhdo

February 19, 2011  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on Aviokompanit Easy Jet, Ryanair,Vizz Air hyn nĂ« tregun e Malit tĂ« Zi – Video
Tags: , , , , , , , , ,

Roqen: Ka munguar iniciativa e Kosovës për emërtimin e ambasadorit
Ministri i PunĂ«ve tĂ« Jashtme tĂ« Malit tĂ« Zi, Millan Roçen deklaroi sot se Podgorica dhe Prishtina do t’i kĂ«mbejnĂ« ambasadorĂ«t kur pĂ«r kĂ«tĂ« tĂ« krijohen kushtet. Ai rikujtoi se Podgorica dhe Prishtina kanĂ« vendosur marrĂ«dhĂ«nie diplomatike nĂ« fillim tĂ« vitit tĂ« kaluar dhe ka shtuar se fakti i mos kĂ«mbimit tĂ« ambasadorĂ«ve nuk i “rĂ«ndon marrĂ«dhĂ«niet ndĂ«rmjet dy vendeve”. “Mali i Zi dhe Kosova kanĂ« kaluar nĂ«pĂ«r krizĂ« ekonomike, ndĂ«rsa sot edhe nĂ«pĂ«r shtete shumĂ« mĂ« tĂ« pasura e tĂ« zhvilluara... Vazhdo

February 19, 2011  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Roqen: Ka munguar iniciativa e KosovĂ«s pĂ«r emĂ«rtimin e ambasadorit
Tags: , , , ,

O maslini: Ugledni Ulcinjski profesor germanistike kao i jedan od najboljih poznavalaca istorije grada Ismet Karamanaga
JoĆĄ iz antičkih vremena, maslina je spoj raznih kultura, simbol snage, mira i l…jubavi, a njen plod, svjetlost, lijek i hrana milionima ljudi kroz istoriju. Kod nas je dospjela sa toplih obala Afrike, gdje je i naĆĄla pogodno i karakteristično tlo.Upravo kombinacija svih tih osobina, jeste proizvod djevičanskog ulja. U svakoj kapi ulja osjeća se dominantan miris ploda naĆĄe masline, naĆĄeg podneblja, jedinstvenog u svijetu…ViĆĄe od devetnaest hiljada se nalazi u Valdanosu, koje su joĆĄ davnih 80. tih oduzete i zapostavljene…vratite... Vazhdo
MontĂ©nĂ©gro : un paradis en quĂȘte de respectabilitĂ© (partie 2) – Video
Caroline de Camaret vous emmĂšne Ă  la rencontre des pays candidats Ă  l’entrĂ©e dans l’Union EuropĂ©enne. Rendez-vous dans les Balkans ou en Turquie pour un magazine de reportages inĂ©dits, un carnet de route en compagnie de ceux qui font bouger ces pays. Un samedi par mois Ă  13h10. En co-production avec la Commission europĂ©enne. Notre invitĂ© Milica Pejanovic-Djurisic nous parle de l’Ă©conomie du pays. ParticularitĂ© du MontĂ©nĂ©gro: il utilise la monnaie unique europĂ©enne sans ĂȘtre membre de la zone euro. AprĂšs un reportage... Vazhdo

February 2, 2011  :: news :: Comments Off on MontĂ©nĂ©gro : un paradis en quĂȘte de respectabilitĂ© (partie 2) – Video
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

NGO Horizonti i ri u nënshkrua marrëveshja me agjencin sllovake (Slovak Aid)
NĂ« AmbasadĂ«n e RepublikĂ«s Sllovake nĂ« PodgoricĂ«, u nĂ«nshkrua marrĂ«veshja pĂ«r realizimin e njĂ« projekti social, mes AgjencisĂ« sllovake pĂ«r zhvillim dhe bashkĂ«punim ndĂ«rkombĂ«tar (Slovak Aid) dhe organizatĂ«s sĂ« shoqĂ«risĂ« civile “HORIZONTI i RI…” nga Ulqini. MarrĂ«veshja u nĂ«nshkrua me shkĂ«lqesinĂ« e tij, Ambasadorin e SllovakisĂ« nĂ« Mal tĂ« Zi – Frantishek Lipka. Horizonti Ngo Facebook Pomoć i djeci i roditeljima Ugovor Slovačke ambasade i NVO „Novi Horizonti” iz Ulcinja Ulcinj – Sporazum... Vazhdo

November 26, 2010  :: Reportazh / ReportaĆŸa :: Comments Off on NGO Horizonti i ri u nĂ«nshkrua marrĂ«veshja me agjencin sllovake (Slovak Aid)
Tags: , , , ,

UlcinjToday.com Relauches as a Web Portal Dedicated to Promoting Tourism and Destination Travel to Montenegro’s South Coast
Ulcinj South Coast named “Top 31 Places to visit in 2010 by New York Times Travel Section Ulcinj, Montenegro (PRWEB) November 4, 2010 — Becovic Holdings Corporation announced today the relaunch of UlcinjToday.com. The new website (www.Ulcinjtoday.com) will be the first Montenegro-based web portal dedicated to travel and tourism and general economic development in Montenegro’s scenic Ulcinj coastal area. “Ulcinjtoday.com will play a vital role in promoting the strategic economic development of the Ulcinj coastal zone,”... Vazhdo
Ministri i mbrojtjes i malit të zi, Boro Vuçiniq, priti ministrin forcës së sigurisë së Kosovës,Fehmi Mujota
NĂ«nshkruhet marrĂ«veshja e mirĂ«kuptimit Ministria e ForcĂ«s sĂ« Sigurisë sĂ« KosovĂ«s ka nĂ«nshkruar deri tani memorandume bashkĂ«punimi nĂ« fushĂ«n e mbrojtjes me BritaninĂ« e Madhe, HolandĂ«n, TurqinĂ«, ShqipĂ«rinĂ«, MaqedoninĂ« dhe LituaninĂ«. Dy ministrat biseduan po ashtu pĂ«r vendosjen dhe forcimin e bashkĂ«punimit dhe besimit ndĂ«rmjet vendeve tĂ« rajonit si dhe mbi perspektivĂ«n euro-atlantike të vendeve tĂ« Ballkanit. PodgoricĂ« – Ministri i Mbrojtjes si Malit të Zi, Boro Vuçiniq, dhe ministri nĂ« detyrĂ«... Vazhdo

November 11, 2010  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Ministri i mbrojtjes i malit tĂ« zi, Boro Vuçiniq, priti ministrin forcĂ«s sĂ« sigurisĂ« sĂ« KosovĂ«s,Fehmi Mujota
Tags: , ,

Ndihmë familjes Elezoviq nga Ulqini
Telefoni i ndihmĂ«s direkte +382  69980717 – Shaqir Elezoviq TĂ« nderuar bashkĂ«atdhetar Klikoni ktu si dĂ«shironi tĂ« bĂ«heni donator.Mund tĂ« jepni donacion sa dĂ«shiron zemra juaj.. Emri dhe mbiemri i donatorĂ«ve dhe shuma e parave do publikohen nĂ« kĂ«t faqe. Diçka pĂ«r donacionet se kush i mledh. Bashkimin e donacioneve e bĂ«n Lajme nga Ulqini dhe kto shkojn direkt ne konton qĂ« e kam paraparĂ« pĂ«r donacion .Do ti ruajm te gjitha transaksionet e donacioneve, dhe transakcionet qe ju dĂ«rgoni do te jau dergom familjes sĂ«... Vazhdo
Podgorica pret Tiranën që kufiri të kalohet vetëm me letërnjoftime
PodgoricĂ«, 29 tetor – Çështjen e kalimit tĂ« kufirit vetĂ«m me letĂ«rnjoftim, shqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi e kanĂ« shprehur tash disa vite, por nĂ« fillim tĂ« kĂ«tij viti kjo kĂ«rkesĂ« iu shtrua ish-ministrit tĂ« JashtĂ«m shqiptar, Ilir Meta me rastin e vizitĂ«s Malit tĂ« Zi. Siç raporton KosovaLive, edhe Partia Socialdemokratike e Malit tĂ« Zi, partnere e koalicionit qeveritar, qĂ« nĂ« fushatĂ«n elektorale tĂ« zgjedhjeve tĂ« 23 majit nĂ« Ulqin, me njĂ« pompozitet tĂ« theksuar, premtoi angazhimin pĂ«r realizimin e iniciativĂ«s... Vazhdo

October 31, 2010  :: Lajmet / Vijesti :: Komente (1)
Tags: , , , , , ,

Apartmani Velika Plaza Ulcinj Crna Gora od 7€
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Email: Holiday House@gmail.com Kuca  se nalazi nadomak  900 metara same Velike plaze u Ulcinju. Namjenski izgradjen objekat pruza svojim posjetiocima prije svega kvalitet koji se ogleda u udobnosti i propratnim sadrzajima koji odmor cine kompletnim. Objekat posjeduje  dvokrevetne,  trokrevetne i  cetvorokrevetne  apartmane. Svi apartmani su opremljeni novim namjestajem, mini kuhinjom, WIFI internet i naravno sve sobe su klimatizovane zasebnom klimom za sto prijatniji boravak... Vazhdo

August 21, 2010  :: Pushimet nĂ« Ulqin :: Comments Off on Apartmani Velika Plaza Ulcinj Crna Gora od 7€
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Page 3 of 912345...Last »