Podgorica

Podgorica: Deklarata e Berishës e keqinterpretuar
Drejtori politik nĂ« MinistrinĂ« e Jashtme tĂ« Malit tĂ« Zi, Vesko Garçeviq, ka thĂ«nĂ« se mediat duhet tĂ« pĂ«rmbahen nga siç ka thĂ«nĂ« intepretimi i gabuar i deklaratĂ«s sĂ« kryeministrit Sali Berisha mbi nevojĂ«n e bashkimit tĂ« shqiptarĂ«ve, qĂ« jetojnĂ« nĂ« territore tĂ« ndryshme. Garçeviq ka thĂ«nĂ« se Berisha nuk ka aluduar nĂ« Malin e Zi, por se thelbi i deklaratĂ«s sĂ« tij ka qenĂ« nĂ« raportet mes ShqipĂ«risĂ« dhe KosovĂ«s, transmeton REL. Sipas tij, e ardhmja e pĂ«rbashkĂ«t e Malit tĂ« Zi dhe e ShqipĂ«risĂ« “obligohet... Vazhdo
Partite shqiptare në Mal të Zi kritikojnë Vujanoviqin
Unioni Demokratik Shqiptar dhe Alternativa Shqiptare ne Mal te Zi kane kritikuar presidentin malazez, Filip Vujanovic pasi nuk ftoi ne Samitin e krereve te Shteteve te Evropes Juglindore, kreun kosovar, Fatmir Sejdiu.Samiti po zhvillohet ne Cetinje dhe ne te marrin pjese kreret e Shqiperise, Sllovenise,  Serbise, Kroacise, Maqedonise, Malit te Zi, Bullgarise dhe kreut te radhes ne BeH. Shkak per mungesen e fteses eshte bere fakti qe mes Podgorices dhe Prishtines nuk jane vendosur ende marredheniet diplomatike. Top Channel  Vazhdo
ULQINI FASHION FESTIVAL 2009
ULQINI FASHION FESTIVAL 2009 ULQIN FASHION FESTIVAL  Vazhdo

June 3, 2009  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on ULQINI FASHION FESTIVAL 2009
Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Pare od sme?a idu Podgorici i Ulcinju
Barski komunalci spremno do?ekuju turisti?ku sezonu. Kako naglaĆĄava Nena Orlandi?, direktor preduze?a, ?ist grad je zajedni?ki interes kome svi treba da doprinesu saradnjom sa komunalcima. Za efikasan rad ovog preduze?a, kako isti?e Orlandi?eva, neophodna je saradnja sa stanovniĆĄtvom i lokalnim zajednicama. Orlandi?eva naglaĆĄava da se kvalitetnom organizacijom komunalnih djelatnosti obezbje?uje uredno odnoĆĄenje sme?a, ĆĄto je veoma vaĆŸno za sve gra?ane, te da se kvalitetnom saradnjom spre?ava stvaranje „divljih” deponija i... Vazhdo

May 28, 2009  :: news :: Comments Off on Pare od sme?a idu Podgorici i Ulcinju
Tags: , , ,

Maroviq: Podgorica vendimin për njohjen e Kosovës nuk e ka marrë me dëshirë
NĂ«nkryetari i PartisĂ« Demokratike tĂ« SocialistĂ«ve Svetozar Maroviq ka deklaruar se Mali i Zi Ă«shtĂ« i vetĂ«dijshĂ«m pĂ«r problemet e shkaktuara nĂ« marrĂ«dhĂ«niet e SerbisĂ« dhe Malit tĂ« Zi pĂ«r shkak tĂ« njohjes sĂ« pavarĂ«sisĂ« sĂ« KosovĂ«s dhe se Podgorica kĂ«tĂ« vendim nuk e ka marrĂ« me dĂ«shirĂ«. “Ky problem Ă«shtĂ« shumĂ« sensitiv, specifik pĂ«r SerbinĂ« dhe tĂ« gjithĂ« ne nĂ« rajon. NĂ« jetĂ« ka shumĂ« gjĂ«ra qĂ« duhet gĂ«lltitur edhe pse janĂ« tĂ« athta. EkzistojnĂ« vendime tĂ« cilat nuk i merrni me dĂ«shirĂ«, tĂ«... Vazhdo

April 20, 2009  :: Politika :: Comments Off on Maroviq: Podgorica vendimin pĂ«r njohjen e KosovĂ«s nuk e ka marrĂ« me dĂ«shirĂ«
Tags: , , ,

LIVE – Rezultati Izbora 2009 Crne Gore
http://www.cemi.co.me/izbori2009/view/  Vazhdo

March 29, 2009  :: news :: Comments Off on LIVE – Rezultati Izbora 2009 Crne Gore
Tags: , , , , , , , ,

Fitorja ka gjasa t’i buzĂ«qeshĂ« pĂ«rsĂ«ri Gjukanoviqit
Sondazhet sugjerojnĂ« se Partia Demokratike e SocialistĂ«ve (DPS) e kryeministrit Milo Gjukanoviç e cila ka mbajtur pushtetin qĂ« nga ardhja e demokracisĂ« nĂ« 1991, do tĂ« fitojĂ« njĂ« tjetĂ«r mandat katĂ«r-vjeçar. PaaftĂ«sia e opozitĂ«s pĂ«r tĂ« formuar njĂ« koalicion do ta thjeshtojĂ« me gjasĂ« punĂ«n e DPS. SĂ« bashku me partnerin e saj mĂ« tĂ« vogĂ«l, PartinĂ« Social Demokratike (SDP) tĂ« Ranko Krivokapiç dhe me mbĂ«shtetjen nga partitĂ« e pakicave, Partia Boshnjake dhe Nisma Qytetare Kroate, DPS ka besim pĂ«r njĂ« fitore dĂ«rrmuese.... Vazhdo

March 27, 2009  :: Shtypi / Mediji :: Comments Off on Fitorja ka gjasa t’i buzĂ«qeshĂ« pĂ«rsĂ«ri Gjukanoviqit
Tags: , , ,

Video – Berlusconi paralajmĂ«ron investime nĂ« Mal tĂ« Zi
Italia synon tĂ« jetĂ« nĂ« mesin e pesĂ« investitorĂ«ve tĂ« parĂ« tĂ« huaj nĂ« Mal tĂ« Zi, dhe Ă«shtĂ« kryesisht e interesuar pĂ«r investime nĂ« energjetikĂ« dhe turizĂ«m, deklaroi tĂ« hĂ«nĂ«n mbrĂ«ma nĂ« PodgoricĂ« kryeministri italian, Silvio Berlusconi, pas takimit me kryeministrin malazez Djukanovic. Sipas kryeministrit italian, Podgorica mund tĂ« llogarisĂ« gjithashtu edhe nĂ« mbĂ«shtetjen italiane nĂ« proceset euroatlantike, ngase ajo anĂ«tarĂ«simin e tĂ« gjitha vendeve ballkanike gjithmonĂ« e ka konsideruar si njĂ« zgjidhje tĂ«... Vazhdo
Grindjet e brendshme brënda shqiptarëve
ThonĂ« se “s’ka trim qĂ« tĂ« mos ketĂ« rĂ«nĂ« prej kali e s’ka kalĂ« qĂ« tĂ« mos ketĂ« zĂ«nĂ« nĂ« thumb!” Puna Ă«shtĂ« qĂ« pasi tĂ« jesh rrĂ«zuar, tĂ« dish tĂ« ngrihesh e pĂ«rsĂ«ri tĂ« vish nĂ« vete. Tani qĂ« gjĂ«rat janĂ« qartĂ«suar rreth asaj se sa koalicione e parti politike do tĂ« dalin nĂ« zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pĂ«r ne shqiptarĂ«t nĂ« Mal tĂ« Zi duket se jemi tĂ« prirur pĂ«r debakle. Çdokund, nĂ« çdo ndejĂ« heton vetĂ«m urrejtje ndaj njĂ«ri-tjetrit, e akumuluar kjo me propagandĂ«n e bĂ«rĂ« nga ata qĂ« do... Vazhdo
ShkĂ«lzen Maliqi: TĂ« njihet kombĂ«sia malazeze – Video
Me njohjen e kombĂ«sisĂ« dhe tĂ« statusit tĂ« minoritetit pĂ«r malazezĂ«t, do tĂ« rritet edhe numri i minoriteteve qĂ« janĂ« lojalĂ« ndaj shtetit tĂ« KosovĂ«s, kurse nĂ« korpusin qĂ« tani deklarohet si serbĂ« do tĂ« zvogĂ«lohet numri i atyre qĂ« kanĂ« qĂ«ndrim refuzues ndaj pavarĂ«sisĂ«. NĂ« disa reagime pse po vonohet vendosja e marrĂ«dhĂ«nieve diplomatike mes KosovĂ«s dhe Malit tĂ« Zi, Ă«shtĂ« pĂ«rmendur edhe njĂ« spekulim kinse Podgorica po e kushtĂ«zon instalimin e ambasadave me njohjen e kombĂ«sisĂ« malazeze. Nuk di se a Ă«shtĂ«... Vazhdo

January 21, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on ShkĂ«lzen Maliqi: TĂ« njihet kombĂ«sia malazeze – Video
Tags: , , ,

Page 4 of 9« First...23456...Last »