poli

Big Brother Albania 2, Mimoza Krasniqi, Intervista
Moza: Takimi im me Polin dhe shkaku i mungesës së tij në spektakël Adela më ka zhgënjyer në shumë raste Moza si ndihesh tani që dole nga “Big Brother”? Shumë e lumtur dhe është një ndjesi shumë e veçantë që pata një eksperiencë të tillë. A ndien se ka ndryshuar diçka me ty, apo me botën përreth? Tek unë jo, thjesht tani njerëzit më njohin. A ishte “Big Brother” ashtu siç e prisje? Ishte shumë më bukur sesa e mendoja unë. A ke derdhur ndonjëherë lot atje brenda ? Po. Cili ka qenë... Vazhdo
Per mimozën : Ngacmojnë Mimozën
08/05/09 19:40 Pas një dreke të mirë banorët kanë dale në kopësht. Mimoza është duke pastruar oborrin, ndërkohë që Ari me Sorin e ngacmojnë duke i thënë që është vajzë për shtëpi. Edhe Adela hyn në bisedë duke thënë: – “Lum ai që e ka”. Por Adi i kthehet duke i thënë se ajo i përket vetvetes dhe askujt tjetër, ndërkohë që Adela i kujton faktin se Mimoza ka të dashur Polin dhe prandaj ajo u shpreh në atë mënyrë. Ngacmimet nuk mungojë edhe nga ana e Qetsorit i cili e pyet: – “Mimoza... Vazhdo
Ari kundër Mozës?
Ari: “Nuk doja të hyja mes Mozës dhe Polit” Sori i thotë Arit se ai me Mozën u afrua shumë. Ari e pohon dhe shton se e kishte vetë fajin që ai afrim u zbeh, pasi bëri një veprim të gabuar dhe Moza iu largua. Ai tregon se pak a shumë e dinte se si ishte situata jashtë dhe ndaj insistonte që Moza të tregonte për lidhjen e saj me Polin. “Më mirë që ndodhi kështu, sepse tani e kuptoj situatën”, thotë Ari për faktin e letrës dhe arushit që Poli ia dedikoi Mozës. Ai mendon se nuk do donte të... Vazhdo
Moza: Nuk e kuptoj përse
03/05/09 02:00 Moza, gjatë gjithë mbrëmjes, ka qëndruar e mërzitur për atë që i tha Arbana në lidhje me Polin. Arabana i tha se sic kishte ardhur Arjoni për Anjezën, ashtu kishin ftuar edhe atë të vinte nëse ajo do të dilte nga shtëpia këtë mbrëmje, por Poli nuk kishte ardhur. Moza, konfuze mbi ato që i tha Arbana shprehet se nuk e kupton këtë gjë. “Ai e di përse nuk erdhi”- përsërit ajo fjalët.  Vazhdo

May 5, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Moza: Nuk e kuptoj përse
Tags: , , , , ,

Sori nuk është Kapedani : Një shefeje seksi, nuk do t’i rezistoja
Ekskluzivisht për suplementin “Big Brother”, Sorit i kemi shkëputur një rrëfim nga dhoma e kuqe e shtëpisë së famshme, ku tema e pyetjeve lidhej me filmin “Kapedani”, interpretuar nga një bashkëqytetar i konkurrentit, legjendari Albert Vërria. Sori nuk harroi me këtë rast të dërgojë urimet më të mira për gruan e tij, Liljana, që dje ka pasur ditëlindjen. Sori sot, apo Kapedani dje? Sori sot. Kapedani kishte vetëm gabime? Jo, nuk i kishte të gjitha gabim. Mes Adelës dhe Junës, cilën do... Vazhdo
Adi pyet Mimozën : Do e ndërroje Polin me Bjordin ?
28/04/09 22:20 Adi pasi dëgjon Mimozën duke bërë shaka me Junidën dhe i thotë:-“ Kujdesu për arushin!” Adi e pyet Mimozën:-“Do e ndërroje Polin me Bjordin?” Mimoza i thotë që kurrë, dhe shton me shaka:-“Unë ta ndërroj me këtë fëmijë(për Bjordin)?!” Adi e sqaron duke i thënë që ideja e pyetjes së tij ishte që Adelajda të merrte Polin , ndërsa Mimoza të merrte Bjordin. Adelajda i thotë Adit që ato janë në harmoni me njëra-tjetrën dhe nuk duhet të ndërhynte tek ato. Anjeza ndërhyn duke thënë... Vazhdo

April 29, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Adi pyet Mimozën : Do e ndërroje Polin me Bjordin ?
Tags: , , , , , , , , ,

Mimoza dhe Anjeza : E tregova e para
26/04/09 14:15 Anjeza e pyet Mozën se përse nuk e ka treguar që në fillim historinë e saj me Polin. Moza i përgjigjet se nuk ka dashur të tregojë për jetën e saj personale dhe se nuk dëshironte që familja e saj ta mësonte. Ajo trgon se e kishte lënë me fjalë me Polin që të mos flisnin të dy, por më pas është marrë vesh. Moza shprehet se ka qënë ajo që ka treguar, duke harruar se në shtëpi kishte kamera dhe këtë histori ia ka treguar Adelës, Bikës, Zhuljetës. Ajo tregon se kur e kishte pyetur Arbana gjatë... Vazhdo

April 28, 2009  :: Big Brother 2 Albania - Thashetheme :: Comments Off on Mimoza dhe Anjeza : E tregova e para
Tags: , , , , , ,

Mimoza : Kam qenë fanse e Polit
26/04/09 04:10 “Kam qenë fanse e Polit!”- i ka treguar Mimoza Adit. Ajo ka shtuar se e pëlqente shumë, gjatë kohës që e ndiqte në Big Brother. “Kur doli jashtë, gjeta një mënyrë, nëpërmjet internetit, që të komunikoja me të!”. Pas kësaj, sic tregon Mimoza, ishin bërë shumë shokë. Kur Polin, pak kohë më vonë e kishin ftuar në Kosovë, ajo ishte takuar për herë të parë me të dhe takimi kishte ndodhur në një diskotekë. “E pëlqeva shumë kur e pashë dhe gjithashtu dhe ai më pëqeu mua!” – ka... Vazhdo
Letër nga Poli për Mimozen
25/04/09 22:30 Mimoza është një tjetër banore e cila ka marrë një surprizë nga “Big Brother”. Ajo ka marrë dhuratë një arush nga Poli, i cili i kishte shkruar një letër për të. Ai i ka shprehur dashurinë, dhe mbështetjen e tij për vazhdimin e ëndërrës së saj në “Big Brother”. Ajo u shpreh shumë e lumtur nga kjo letër. Poli bashkë me letrën dhe arushin i kishte dërguar dhe një foto të cilën ajo e shikonte me shumë dashuri. Banori i parë të cilit ka dashur t`ia tregojë këtë letër, ka qënë Adelajda... Vazhdo
Ari: Moza nuk është e vogël
21/04/09 17:41 Ari shprehet tek Adelajda që nuk i pëlqejnë situatat që krijohen me Mimozën. Ajo i thotë që ai duhet ta kuptojë për faktin që është e vogël. Ai nuk mendon si ajo, dhe shton:-“E kam fajin unë që e kam konsideruar të vogël, vetëm e tillë nuk është!” Ato diskutojnë në lidhje me historinë e saj me Polin, dhe Ari thotë që një person duhet të pozicionohet dhe të jetë i sinqertë. Adeljda mbron Mimozën duke thënë që ato nuk i dinë gjërat e saj, dhe për këtë fakt nuk duhet ta gjykojnë.... Vazhdo

Page 1 of 3123