poli

Reagon i dashuri i Mozës | Poli : Nuk jam aspak xheloz, kam besim te Moza
Reagon i dashuri i Mozës | Poli : Nuk jam aspak xheloz, kam besim te Moza | Ari i afrohet Mozës Për Polin, afrimi i Arit me Mozën është thjesht një lojë e këtij të fundit. Modeli i njohur edhe si konkurrent i edicionit të shkuar të “Big Brother”, ka rrëfyer për suplementin se nuk është aspak xheloz nga afrimi që ditët e fundit Ari ka bërë ndaj Mozës. Është normale që një mashkull të jetë i tërhequr pas një femre të bukur siç është Moza, ka rrëfyer Poli, i cili edhe vetë që momentin e parë që... Vazhdo
Bjordi: Poli me ka inat
04/03/09 18:45 Adelajda i tregon Bjordit se si e ngacmonte Adi Mimozën duke i thënë që ka dalë ylli Polar ose ky është Poli i Veriut. Ardiani i thotë që nuk e kishte thënë me atë qëllim por kur kishte bërë lidhjen më vonë e kishte kuptuar reagimin e Mimozës. Adeljda thotë që Mozës nuk i pëlqen ta përmendin Polin. Bjordi pyet nëse Poli do e ketë marrë inat,por Adela dhe Adi i thonë që nuk ka pse ta ketë marrë inat. Bjordi e aprovon dhe i thotë që ai ka jetën e tij. Adelajda e ngacmon me batuta duke i thënë... Vazhdo
Poli:E kam puthur Mimozën
28/02/09 21:58 Gjatë spetaklit të kaluar Mimoza ka mohuar faktin e të pasurit një lidhje jashtë shtëpisë me një ish-banorin e Big Brother, Polin. Mimoza ishte ndjerë keq për këtë gjë dhe në dhomën e rrëfimit është shprehur që ka gënjyer të gjithë popullin por janë rrethanat që e kanë shtyrë për të vepruar në këtë mënyrë pasi vëllai i saj nuk është në dijeni për lidhjen e saj me Polin dhe i druhet reagimit të tij. Arbana e pyet Polin i cili është i ftuar në studjo nëse e shikonte këtë gjë si... Vazhdo
Big Brother Albania 2 – Dita 15 – Mimoza sqaron lidhjen me Polin
Big Brother Albania 2 – Dita 15 – Mimoza sqaron lidhjen me Pol  Vazhdo
Tani bën thashetheme për Adin
10/02/2009 21:00 Të mbledhur në kopësht Tani, Zhuli, Lirita dhe Arjoni flasin për Adrianin. Djali gjirokastrit thotë se sa herë që i zë në gojë moshën Adit ai nuk i kthen përgjigje dhe e ka shumë problem, prandaj duhet që të flasin me zë të ulet, pasi nuk do të ndihet mirë. Sipas Dritanit nuk ka asnjë problem të tregosh moshën reale, sidomos tek meshkuj, pasi tregon pjekuri. Ndërkohë Arjoni thotë se përpos moshës që ka Adi gjithsesi nuk duket për 40 vjeç, ndoshta pasi kujdeset shumë për veten dhe sjelljen... Vazhdo
Agoni – Vajzat shqiptarë janë të ëmbla
10/02/2009 20:30 Adi, Bika dhe Agoni bisedojnë për femrat. Agoni mendon se femrat nga Shqipëria, janë më të ëmbla krahasuar me vajzat e Prishtinës dhe kanë një të folur shumë përkëdhelëse dhe joshëse për meshkujt e Kosovës. Adi mendon se edhe vajzat e Kosovës janë shumë të ëmbla dhe nuk nguron që të thotë mendimin e tij për Mimozën, e cila sipas tij është shumë sensuale. Me ardhjen e Dritanit mes tyre biseda zhvendoset tek dëshira që ka Republika për t’u bërë oficere policie. Ajo mendon se supriza... Vazhdo
Aida – Po bëj pauzë në dashuri
Debati mes Pavlinit dhe Aidës ka zbuluar se vajza nga Tirana, ka pak kohë që është ndarë nga i dashuri vetëm për një periudhë të shkurtër dhe kjo sipas në të mirë të lidhjes së tyre. Aida shpjegon se kjo ndarje ka të mira për të dyja palët, ku distancat dhe disa probleme të tjera mes tyre kanë bërë që ata të bëjnë një pushim të vogël mes tyre dhe kjo me një kompromis që ata kanë vendosur mes tyre. Aida thotë se nuk është egoiste nga natyra, pasi nëse do të kishte qenë do t’i kishte kërkuar të... Vazhdo
Banorët flasin për politikën
Banorët flasin për politikën 10/02/2009 19:00 Më në fund një temë seriozë në shtëpinë e Bib Brother. Pavlini, Dritani, Aida dhe Qetësori diskutojnë për mënyrën e funksionimit të shtetit. Aida thotë se nuk do të merret fare me politikë, por ka personazhe politike që i pëlqen apo që nuk i pëlqen mbi mënyrat drejtuese. Ajo shpjegon se në qëllimet që ka për jetën, mënyra e vetme sesi mund të ndihmojë në mbarëvajtjen e shtetit është të paguajë taksat, pasi ato janë baza e një shteti. Ndërkohë Pavlini... Vazhdo
Bjordi – Në fillim ju kam paragjykuar
Bjordi “Në fillim ju kam paragjykuar” 10/02/2009 18:10 Djaloshi më i vogël i shtëpisë së Big Brother tregon impersionet që pati në momentin e parë që i pa nga ekrani banorët e tjerë. Ai tregon se është ndier shumë i frikësuar, ku ka parë djemtë e tjerë, si dhe ka qenë shumë dyshues për natyrën e tyre të ashpër, prandaj edhe i ka paragjykuar, por brenda ditës së parë ka ndryshuar totalisht mendimin e tij. Dritani e ngacmon Bjornin duke i kërkuar që të rrëfejë deri në detaje mendimin e tij, por Qetësori... Vazhdo
Erjola – Kam punuar pastruese
Erjola “Kam punuar pastruese” 10/02/2009 17:50 Për herë të parë Erjola pranon para Mimozës se kur ka qenë në Greqi ka punuar si pastruese dhe aty i ëshë injektuar ndjenja fanatike ndaj pastërtisë. Ajo tregon se deri kur ka qenë deri në 16 vjeç prindërit nuk linin të merrej me punët e shtëpisë, pasi donin që ajo të merrej vetëm me studimet. Ajo tregon se familjet greke e lodhnin shumë, derisa ajo ja arrinte qëllimit për të pastruar ashtu si ato donin. Kjo bisedë aludon edhe për banorët e tjera të cilat... Vazhdo

Page 2 of 3123