Policia e Kolumbisë

Agim Çeku, vazhdon të qëndrojë në një hotel në Kolumbi – Serbia kërkon arrestimin e tij
Serbia vazhdon ta ndjekë ish-shefin e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku. Në përfundim të qëndrimit të tij në Kartahena të Kolumbisë, autoritetet e Beogradit kanë kërkuar nga ato kolumbiane që ta arrestojnë Çekun, në bazë të një fletarrestimi të lëshuar nga ta në 2002-ën. Burime diplomatike në Kosovë i kanë thënë Kohavisionit paradite se Çeku është ndaluar në shtetin kolumbian dhe po qëndron në hotel. Por, Partia Social Demokrate të cilën e udhëheq Çeku thotë se Policia e Kolumbisë... Vazhdo

May 6, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Agim Çeku, vazhdon të qëndrojë në një hotel në Kolumbi – Serbia kërkon arrestimin e tij
Tags: , , , , , , ,