Presheva

Manifestimi “Pranvera nĂ« AnĂ« tĂ« Malit” do tĂ« mbahet mĂ« 22-24 maj 2009
Manifestimi “Pranvera nĂ« AnĂ« tĂ« Malit” 22-24 maj 2009 Edicioni i gjashtĂ« i Manifestimit “Pranvera nĂ« AnĂ« tĂ« Malit” do tĂ« mbahet nga data 22-24 maj 2009. NĂ« programin e sivjetshĂ«m Ă«shtĂ« promovimi i librit me kumtesat nga Sesioni Shkencor “Shasi i lashtĂ«, monument i kulturĂ«s”, qĂ« u mbajt mĂ« 16-17 maj 2008. Po ashtu do tĂ« bĂ«het prezantimi i njĂ« pjese tĂ« eksponateve tĂ« gjetura gjatĂ« gĂ«rmimeve arkeologjike nĂ« Shas nĂ« vitin 1985. DitĂ«n e dytĂ« tĂ« manifestimit do tĂ« mbahen gara nĂ« disa sporte, kurse ditĂ«n... Vazhdo
Cani Lazoja: Me thuaj se sme do
Cani Lazoja u lind nĂ« Ulqin nĂ« vitin 1978. Me muzikĂ« ka filluar tĂ« merret qĂ« si fĂ«mijĂ«. NĂ« vitin 1993 sĂ« bashku me MC Sandrin ka krijuar grupin “PiratĂ«t”. Deri tani ka nxjerrĂ« gjithsej pesĂ« albume. Albumi i tij i parĂ« me titull “NĂ« parajsĂ«n tonĂ«” nĂ« bashkĂ«punim me kĂ«ngĂ«taren Enkela Bisha ka dalĂ« nĂ« vitin 1995. NĂ« vitin 1996 me grupin “PiratĂ«t” realizon albumin “Gjeneracioni i fundosur 1”, ku hit ishte kĂ«nga “Ani mori nuse” e kĂ«nduar nĂ« bashkĂ«punim me... Vazhdo

May 8, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Cani Lazoja: Me thuaj se sme do
Tags: , , , , , , , , , , , ,

Pushimet nĂ« Ulqin prej 7€ deri 10€ nĂ« Plazhin e MadhĂ«
Home: +382 30 455 073 Mobil: +382 69 731 443 + Viber Vera po afron!!! Pushimet bashke me te. Ku do i kaloni pushimet e veres??? Eshte vendi qe keni zgjedhur vendi ideal per ju, apo do kerkonit dicka me shume??? Sipas mendimit tuaj cili eshte vendi ideal per ju per te kaluar pushimet??? Ajo dihet Ulqini pra, urdhroni na viziton sa ma shpesh sepse edhe ju do te jeni te knaqur. Ktu mundeni ti gjeni numrat e telefonit dhe te rezervoni banesen simbas deshires se juaj. Dhomat gjinden nĂ« plazhen mĂ« atraktive me gjatsi prej 14 km,e mbuluar... Vazhdo
Arrestimet e shqiptarëve nga serbët, reagon Riza Halimi
Deputeti shqiptar nĂ« Kuvendin e SerbisĂ«, Riza Halimi, vlerĂ«soi sot se arrestimet e shqiptarĂ«ve nĂ« LuginĂ«n e PreshevĂ«s, nuk çojnĂ« drejt stabilizimit tĂ« situatĂ«s nĂ« kĂ«tĂ« rajon. Ai tha se “ishte absolutisht e panevojshme qĂ« nĂ« aksionin e arrestimit tĂ« marrin pjesĂ« mĂ« se 100 pjesĂ«tarĂ« tĂ« xhandarmerisĂ«, me bllokim tĂ« rrugĂ«ve dhe me keqtrajtimin e banorĂ«ve”, komentoi Halimi pĂ«r gazetarĂ«t nĂ« Kuvendin e SerbisĂ«. Sipas tij, “dikujt i leverdis qĂ« nĂ« jug tĂ« SerbisĂ«, kohĂ« pas kohe, tĂ« ngrihet temperatura,... Vazhdo

January 2, 2009  :: Rajoni / Region :: Comments Off on Arrestimet e shqiptarĂ«ve nga serbĂ«t, reagon Riza Halimi
Tags: , , , ,

Me rastin e ditës ndërkombëtare të të rinjve,Forca rinore organizon
International Youth Day 2008 Dita ndĂ«rkomtare e tĂ« rinjve 2008 HYRJA GRATIS TUZË 2008 Me rastin e ditĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« tĂ« rinjve, kĂ«tĂ« vit Forca do fillojĂ« me kremtimin kĂ«saj dite nĂ« Tuz. Kemi pĂ«rgatitur njĂ« Koncert pĂ«r tĂ« rinj nĂ« lokalin “Cavalieri” me yjet e muzikĂ«s argĂ«tuese ku do marrin pjesĂ«: Produkt 28, Amanda, Cani dhe DJ Mani. Koncerti do filloje ne ora 21:00. Jeni tĂ« mirĂ«seardhur Sponsor Gjeneral dhe Organizator. Forca e Re Demokratike  Vazhdo

August 9, 2008  :: Shtypi / Mediji, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Me rastin e ditĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare tĂ« tĂ« rinjve,Forca rinore organizon
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

U Ulcinjskom polju,predvi?a se kapacitet dĆŸamije od hiljadu klanja?a
Poziv za doniranje izgradnje nove dĆŸamije u Ulcinju Odbor IZ-e Ulcinja i Odbor za izgradnju dĆŸamije u Ulcinjskom Polju, pokrenuli su akciju prikupljanja sredstava za izgradnju nove dĆŸamije u Ulcinjskom Polju. Obezbije?en je plac i ura?en je projekat, koji predvi?a kapacitet dĆŸamije od hiljadu klanja?a, gasulhanu, biblioteku, salu,kafeteriju, parking i druge prate?e sadrĆŸaje. Dobrotvori – zainteresovane institucije, firme i pojedinci, sredstva za ovaj zna?ajan projekat mogu uplatiti na : Ćœiro ra?un:510-12295-15 Detaljnije informacije... Vazhdo

June 18, 2008  :: ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Në Ulqin ndërtohet xhami për një mijë faltor
Ka nisur grumbullimi i mjeteve financiare pĂ«r ndĂ«rtimin e xhamisĂ« nĂ« FushĂ« tĂ« Ulqinit.Xhamia do tĂ« jetĂ« shumĂ« funksionale: 1 mijĂ« vende pĂ«r falje, vend pĂ«r mirĂ«mbajtjen dhe pregaditjen e xhenazes (gasulhanja), mejtep, bibliotekĂ«,sallĂ«, kafiteri, vende pĂ«r parkim etj. Deri mĂ« tash Ă«shtĂ« blerĂ« trolli i xhamisĂ« dhe Ă«shtĂ« punuar projekti ideor.Lusim Allahun FuqiplotĂ« qĂ« çdo ndihmĂ« tuajĂ«n ta radhisĂ« nĂ« vepra tĂ« mira. Xhirollogaria:510-12295-15 Informatat nĂ« tel/fax: Tel/fax:+382 30 413-257 Mobil :+382 69 037-681 Mobil... Vazhdo
Autorrugët e Kroacisë shpres e zhvillimit turistik të Malit të Zi
KosovarĂ«t simjet do ti pĂ«rdorin AutorrugĂ«t e KroacisĂ«,kurse kjo do jet shpres e zhvillimit turistik tĂ« Malit tĂ« Zi nĂ« tĂ« gjitha domenet turistike Ishte hera e parĂ« qĂ« kaloj pĂ«rmes KroacisĂ« dhe shqetĂ«simi kryesor ishte se si do tĂ« jetĂ« gjendja e rrugĂ«ve atje. BashkĂ« me familjen time kemi udhĂ«tuar shumĂ« viteve tĂ« fundit, dhe deri tani i kemi rĂ«nĂ« pĂ«rmes ItalisĂ« duke marrĂ« tragetin nĂ« Bari, pĂ«r tĂ« hyrĂ« nĂ« Mal tĂ« Zi (Tivar). Kjo puna e tragetit nuk Ă«shtĂ« vetĂ«m njĂ« shpenzim mĂ« shumĂ«, por tĂ« humbet edhe... Vazhdo

June 12, 2008  :: Turizmi / Turizam :: Comments Off on AutorrugĂ«t e KroacisĂ« shpres e zhvillimit turistik tĂ« Malit tĂ« Zi
Tags: , , , , , , , , ,

PĂ«rfaqĂ«sues i levizjes “Atdheu na Bashkon” merr pjesĂ« nĂ« protesten nĂ« Ulqin pĂ«r kthimin e ullishtave
LEVIZJA “ATDHEU NA BASHKON – HOMELAND UNITES US,INC. Commission for Human Rights and Protection of National Minorities.Komisioni per Drejtat e Njeriut dhe Mbrojtjen e Pakicave Kombetare Levizja Atdheu na bashkon ne kuader tĂ« sĂ« cilĂ«s vepron Komisioni pĂ«r tĂ« Drejtat e Njeriut dhe Mbrojtjen e Pakicave KombĂ«tare – zyrja nĂ« Mal tĂ« Zi, ishte prezente nĂ« shetitjen protestuese nĂ« qytetin e Ulqinit tĂ« cilĂ«n e ka organizuar OJQ UllishtarĂ«t e Ulqinit sĂ« bashku me organizata tjera siç Ă«shtĂ« Keshilli per kthimin e pronave... Vazhdo

June 7, 2008  :: Lajmet / Vijesti, ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo, Shtypi / Mediji :: Comments Off on PĂ«rfaqĂ«sues i levizjes “Atdheu na Bashkon” merr pjesĂ« nĂ« protesten nĂ« Ulqin pĂ«r kthimin e ullishtave
Tags: , , , , , , , , , ,

Autorrugët e Kroacisë shpres e zhvillimit turistik të Malit të Zi
KosovarĂ«t simjet do ti pĂ«rdorin AutorrugĂ«t e KroacisĂ«,kurse kjo do jet shpres e zhvillimit turistik tĂ« Malit tĂ« Zi nĂ« tĂ« gjitha domenet turistike Ishte hera e parĂ« qĂ« kaloj pĂ«rmes KroacisĂ« dhe shqetĂ«simi kryesor ishte se si do tĂ« jetĂ« gjendja e rrugĂ«ve atje. BashkĂ« me familjen time kemi udhĂ«tuar shumĂ« viteve tĂ« fundit, dhe deri tani i kemi rĂ«nĂ« pĂ«rmes ItalisĂ« duke marrĂ« tragetin nĂ« Bari, pĂ«r tĂ« hyrĂ« nĂ« Mal tĂ« Zi (Tivar). Kjo puna e tragetit nuk Ă«shtĂ« vetĂ«m njĂ« shpenzim mĂ« shumĂ«, por tĂ« humbet edhe... Vazhdo

Page 6 of 7« First...34567