PRESIDENTI BUSH

“Sulmi” me kepuce ndaj Bush, i planifikuar
Hedhja e kepuceve nga gazetari drejt presidentit amerikan Xhorxh Bush nuk ka qene aspak nje gjest fyes. Sipas deshmive te kolegeve, reporti Muntazer al-Zaidi e kishte projektuar prej muajsh sulmin, qe e vuri ne jete nje dite me pare ne Bagdad. “Muntazer urrente Ameriken, ushtaret amerikane dhe presidentin Bush. Kur e tha se do ta kryente kete akt, nuk kishim dyshim se do ta realizonte patjeter”, thane gazetaret e televizionit ‘Al-Baghdadia’. Top Channel http://shqiphost.top-channel.tv/18754796/flv/kronika/kepuca-bush.flv  Vazhdo

December 15, 2008  :: Bota :: Comments Off on “Sulmi” me kepuce ndaj Bush, i planifikuar
Tags: , ,

Bush gjuhet me këpucë, në Irak
Një vizitë befasuese nga Presidenti i SHBA’ve George Bush në Irak, mbeti nën hijen e një incidenti në të cilin dy këpucë u hodhën në drejtim të tij, gjatë një konference për media. Një gazetar irakian është shtrirë përtokë nga agjentët e sigurisë pasi ai e quajti Bushin “një qen” dhe gjuajti atë me këpucën e tij, por pa arritur ta qëllojë. Gjuajta me këpucë konsiderohet ofendim në kulturën arabe. Gjatë vizitës së tij, Bush dhe kryeministri i Irakut Nouri Maliki nënshkruan një marrëveshje të... Vazhdo

December 15, 2008  :: Bota :: Comments Off on Bush gjuhet me këpucë, në Irak
Tags: , ,