Prishtin

Sabri Salaj Magjistër i Politikës Ndërkombëtare dhe i Diplomacisë
MbrĂ«mĂ« me datĂ«n 15.12.2012, nĂ« Amfiteatrin e Kolegjit Universitar Victory,ka mbrojtur TemĂ«n e MagjistraturĂ«s me titull: DIPLOMACIA DHE ZGJIDHJA E ÇËSHTJES SE ULQINIT dhe ka fituar gradĂ«n shkencore: MagjistĂ«r i PolitikĂ«s NdĂ«rkombĂ«tare dhe i DiplomacisĂ« TĂ« gjithĂ« tĂ« pranishmit i falenderoj pĂ«r prezencĂ«n e tyre, njĂ«herit i falenderoj shumĂ« edhe komisionin: Prof.dr. Martin Berishaj – Kryetar i Komisionit Prof.dr.Fehmi Pushkolli– Mentor Prof.dr.Habib Hashani –AnĂ«tar i Komisionit Sabri Salaj Facebook  Vazhdo

December 16, 2012  :: KulturĂ« / Kultura :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nishani dekoron MalĂ«sinĂ« e Madhe,merrnin pjesĂ« deputetet shqiptarĂ« tĂ« Kuvendit tĂ« Malit tĂ« Zi – Video
NĂ« prag tĂ« 100 vjetorit te shpalljes sĂ« PavarĂ«sisĂ« sĂ« vendit, nĂ« njĂ« aktivitet artistik pĂ«rkujtimor tĂ« zhvilluar nĂ« teatrin “Migjeni” tĂ« ShkodrĂ«s, Presidenti i Republikes Bujar Nishani nderoi MalĂ«sinĂ« e Madhe me titullin e lartĂ« “Nderi i Kombit”. NĂ« aktivitetin “Ku e muer emrin MalĂ«sia e Madhe” merrnin pjesĂ« artistĂ« tĂ« zonĂ«s sĂ« MalĂ«sisĂ« nĂ« dy anĂ«t e kufirit . Presidenti Nishani beri njĂ« pĂ«rmbledhje tĂ« kontributit tĂ« madh  tĂ« krahinĂ«s sĂ« MalĂ«sisĂ« sĂ« Madhe jo vetĂ«m... Vazhdo

December 1, 2012  :: Shtypi / Mediji :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Krijohet Kuvendi Kombëtar i Njësive Vendore Shqiptare + Foto
Krahas ngritjes sĂ« flamurit nĂ« TiranĂ«, nga sot 26 nĂ«ntori do tĂ« kujtohet edhe si dita e vendimit pĂ«r krijimin e Kuvendit KombĂ«tar tĂ« NjĂ«sive Vendore Shqiptare. Krijimi i kuvendit u formalizua sot me miratimin e tĂ« zgjedhurve vendorĂ« nga ShqipĂ«ria, Kosova, Maqedonia, Mali i zi e Presheva. “Uroj qĂ« kjo datĂ« e rĂ«ndĂ«sishme pĂ«r qytetin e TiranĂ«s, tĂ« kthehet nĂ« njĂ« datĂ« pĂ«r t’u mbajtur mend edhe pĂ«r qytetarĂ«t qĂ« ne pĂ«rfaqĂ«sojmĂ« sot rreth kĂ«saj tavoline, duke i dhĂ«nĂ« sot aprovimin formal njĂ« prej iniciativave... Vazhdo

December 1, 2012  :: Ngjarjet - Events :: Comments Off on Krijohet Kuvendi KombĂ«tar i NjĂ«sive Vendore Shqiptare + Foto
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cungu: Kjo shqiponjĂ« ka fluturuar dhe do tĂ« fluturojĂ« edhe nĂ« Ulqin – Video
NĂ« TiranĂ« u inauguruar sot Memoriali i ShqiponjĂ«s, simbolit tĂ« shqiptarĂ«ve, njĂ« projekt i financuar nga biznesmeni dhe veprimtari Lazim Destani. NĂ« ceremoninĂ« e pĂ«rurimit tĂ« kĂ«saj vepre morĂ«n pjesĂ« kryeministri i ShqipĂ«risĂ« Sali Berisha, 13 kryetarĂ« tĂ« komunave nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Lugina e PreshevĂ«s, mes tyre kryetari i PrishtinĂ«s, TetovĂ«s, PreshevĂ«s, Gostivarit, StrugĂ«s, GjakovĂ«s, Prizrenit, MitrovicĂ«s, Ulqinit, etj. Memoriali i ShqiponjĂ«s u vendos nĂ« zonĂ«n e quajtur, rrethrrotullimi i DoganĂ«s,... Vazhdo

December 1, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Rajoni / Region :: Komente (3)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Abaz Reçica: Pse miu nuk di kur ёshtё boll?
Nё njё laborator, njё grup i shkencёtarёve kishte mbajtur tё uritur njё mi pёr njё kohё tё gjatё. Pastaj ia ofrojnё njё konservё tё madhe me ushqimin e tij mё tё kёndshёm. Lёshohet, si mi, dhe e gёlltit ushqimin me furi dhe kur stёrngopet i molisur bie shtrirё. Shkencёtarёt ia fusin nĂ« kafaz njё shok mi, gjithashtu shumё tё uritur. Edhe ky, bash si shoku i mёparshёm, i vёrsulet enёs. Miu i pamundur ngrihet dhe i bashkĂ«ngjitet mysafirit tё padёshiruar. Pas pak kafshatave, pёrmbyset i ngordhur nga stёrngrёnia. Diagnoza... Vazhdo

September 19, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija :: Komente (3)
Tags: , , ,

Themelohet Lidhja MbarĂ«shqiptare e Forumeve Rinore – UDSH-ja rinore anĂ«tare
MĂ« datĂ«, 9 Qershor 2012, nĂ« Prizren, forumet rinorĂ« tĂ« partive politike shqiptare nga ShqipĂ«ria, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Lugina e PreshevĂ«s, formuan Lidhjen MbarĂ«shqiptare tĂ« Forumeve Rinore. Ideja e Lidhjes MbarĂ«shqiptare tĂ« Forumeve RinorĂ« lindi pikĂ«risht nĂ« 100 vjetorin e pavarĂ«sisĂ« sĂ« ShqipĂ«risĂ«. TĂ« frymĂ«zuar nga ky jubile kaq i rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r tĂ« gjithĂ«, shprehem dĂ«shirĂ«n dhe vullnetin qĂ« tĂ« jemi sa mĂ« tĂ« bashkuar dhe njĂ«kohĂ«sisht tĂ« kemi sa mĂ« shumĂ« bashkĂ«punime, pavarĂ«sisht idealeve... Vazhdo

June 19, 2012  :: ShoqĂ«ria / DruĆĄtvo :: Comments Off on Themelohet Lidhja MbarĂ«shqiptare e Forumeve Rinore – UDSH-ja rinore anĂ«tare
Tags: , , , ,

Ulcinj – Montenegro: Foreign hot spots revealed for UK property investor
Overseas property agency Property Venture has revealed its top investment choices for the UK investor for 2010. “Like any other investment, putting your money into property involves a balance between risk and reward,” said Louise Reynolds, Director, Property Venture. “Whilst we have witnessed property prices overseas coming down in many countries and areas, we know, not all countries have been affected to the same degree, or all the areas within a country. With some major economies around the world struggling to shake... Vazhdo
Hana: Emrin ma ka vënë motra ime, Fjolla
E njohur me kĂ«ngĂ«n “Simbol”, bukuroshja nga Ulqini, Hana Cakuli, ka rrĂ«fyer pĂ«r mediet se emrin qĂ« sot e mban me krenari, ia ka vendosur e motra. Me emrin qĂ« mban njĂ« objekt qiellor i shndritshĂ«m, atĂ« e ka pagĂ«zuar e motra, e cila nĂ« kohĂ«n qĂ« Hana ndodhej ende nĂ« bark, ishte shumĂ« e vogĂ«l, aq sa nuk mund tĂ« fliste mirĂ«. “Emrin ma ka vĂ«nĂ« nĂ« njĂ«farĂ« mĂ«nyre motra ime Fjolla, e cila Ă«shtĂ« veç 11 muaj mĂ« e madhe se unĂ«. Kur nĂ«na ka qenĂ« shtatzĂ«nĂ« nĂ« mua, kishte dalĂ« njĂ« pasdite pĂ«r tĂ« shĂ«titur FjollĂ«n,... Vazhdo

November 25, 2009  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Hana: Emrin ma ka vĂ«nĂ« motra ime, Fjolla
Tags: , , , , ,

Shqiptarët e Malit të Zi, thirrje Tiranës: Duam ndihmë!
ShqiptarĂ«t e Tuzit nĂ« Mal tĂ« Zi kĂ«rkojnĂ« shpalljen e Tuzit komunĂ« mĂ« vete, pĂ«r tĂ« mos qenĂ« mĂ« nĂ«n varĂ«sinĂ« e PodgoricĂ«s, pĂ«r tĂ« mbrojtur autoritetin e shqiptarĂ«ve nĂ« kĂ«tĂ« vend. PĂ«r kĂ«tĂ« ata u kanĂ« bĂ«rĂ« thirrje qeveritarĂ«ve nĂ« TiranĂ«, duke kĂ«rkuar mbĂ«shtetjen e tyre. “Tirana zyrtare duhet tĂ« jetĂ« mĂ« e vĂ«mendshme ndaj çështjes shqiptare”, tha kreu i komunĂ«s sĂ« Tuzit nĂ« Malin e zi, Smajl Çunmulaj. Deklarata e tij vjen menjĂ«herĂ« pas projekt-ligjit tĂ« miratuar nga qeveria malazeze, i cili i heq... Vazhdo
Zanfina Ismaili vjen me një këngë tipike verore
Me ritĂ«m pĂ«r dy tĂ« dashuruar marrĂ«zisht NdĂ«rsa xhirimet e fundit, pĂ«r klipin mĂ« tĂ« ri tĂ« kĂ«ngĂ«tares Zanfina Ismaili kanĂ« pĂ«rfunduar tĂ« mĂ«rkurĂ«n mbrĂ«ma, duke finalizuar kĂ«shtu tĂ« gjashtĂ« skenat e parapara pĂ«r kĂ«tĂ« klip, kĂ«ngĂ«tarja Ă«shtĂ« nĂ« pritje tĂ« plasimit tĂ« kĂ«saj kĂ«nge nĂ«pĂ«r televizione, i cili do tĂ« publikohet shumĂ« shpejt. ËshtĂ« kjo kĂ«nga “Le tĂ« vdes nĂ« buzĂ«t tua”, e cila rikthen ZanfinĂ«n nĂ« skenĂ«, sĂ«rish me shumĂ« ritĂ«m dhe gjallĂ«ri, sikundĂ«r ka ndodhur edhe me shumĂ« kĂ«ngĂ«... Vazhdo

Page 1 of 3123