Prishtina

Mbjellja e100 ullinjve për 100 vjetorin e pavarësisë në Shas + Foto
NĂ« qytetin e lashtĂ« tĂ« Shasit u be mbjellja e100 ullinjve pĂ«r 100 vjetorin e pavarĂ«sisĂ«. TĂ« pranishem ishin njĂ« numĂ«r i madh pjesĂ«marrĂ«sish, por edhe figura tĂ« rĂ«ndĂ«sishme tĂ« kulturĂ«s, arsimit dhe politikĂ«s vendase tĂ« Ulqinit. PĂ«r begatinĂ« dhe mbarĂ«vajtjen e kĂ«tij manifestimi u interesuan anĂ«tarĂ«t e ShoqatĂ«s “ORA”. Si personalitete politike qĂ« asistuan nĂ« kĂ«t manifestim janĂ«:Nazif Cung,kryetari i KĂ«shillit Nacional tĂ« ShqiptarĂ«ve nĂ« Mal tĂ« Zi – Tahir Tahiri, Fatmir Gjeka,Luigj Shkrela,Genci... Vazhdo

November 25, 2012  :: KulturĂ« / Kultura :: Komente (1)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Ulqini feston 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipëris + Foto
Me nje program te begatĂ«shem artistik, Keshilli Nacional i Shqiptareve ne Mal te Zi festoi ditĂ«n e flamurit dhe 100 vjetorin e Pavaresise se Shqiperise. Edhe pse gjate gjithe dites ne Ulqin dhe ne vendet tjera ku jetojne shqiptare ne Mal te Zi, atmosfera ishte e zymte, nje dite si te gjithe te tjerat, pa asnje flamur apo ndonje zbukurim tjeter qe te tregonte se shqiptaret kane festen e Flamurit dhe po festojn 100 vjetorin e Pavaresise se Shqiperise. Manifestimi qe organizoi KNSH thuajse e zbukuroj dhe i dha ngjyrat kuq e zi tere kesaj... Vazhdo

November 25, 2012  :: Ekonomia / Ekonomija :: Komente (2)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Për nder të 100 Vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë nga Flutur Mustafa
‘Rrefim i nje biri’ Nga Flutur Mostafa MirĂ«mbrĂ«ma nĂ«nĂ« … kerkoj ndjesĂ« qĂ« po tĂ« shqetĂ«soj kaq vonĂ« , por ti gjithmonĂ« mĂ« ke thĂ«nĂ« se kur tĂ« mĂ« shterojnĂ« fuqitĂ« te trokas ne derĂ«n tĂ«nde e ti do mĂ« degjosh . . . MĂ« di kush jam ? MĂ« njeh ? NĂ«nĂ« , jam Ulqini yt. Jam Ulqini 2000 vjecar , krenar qĂ« jam i biri i ShqipĂ«risĂ«. NĂ« Berlin me larguan nga gjiri yt , sa kisha mesuar te hidhja hapat e parĂ«. Shkela ne dĂ«rrasĂ« te kalbur , kisha pas lindĂ« nĂ« orĂ« te ligĂ«. NĂ«nĂ« , hapma deren, e di se po... Vazhdo

November 21, 2012  :: Intervista / Intervju :: Komente (25)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kongresi i VI Mbarekombetare i Gruas Shqiptare në Ulqin me 21-22 Nëntor 2012
Gruaja Shqiptare per Zhvillim Ekonomik, Paqe dhe Prosperitet! Rrjeti Global i Gruas Shqiptare, nё vazhdimёsi tё nismёs madhore dhe kombёtare historike te ndermarre per fuqizimin e gruas Shqiptare, po mban Kongresin e Gjashte MbarekombĂ«tare tĂ« Gruas Shqiptare nё Ulqin me 21-22 NĂ«ntor 2012. Do ishte nder tĂ« kishim prezencĂ«n tuaj. Qellimet kryesore te Kongresit jane: Fuqizimi i Gruas Shqiptare dhe fuqizimi i bashkĂ«punimit mbarĂ«kombĂ«tare dhe nder-rajonal, ketu pĂ«rfshire dhe DiasporĂ«n Shqiptare, pĂ«r zhvillim ekonomik, integrim,... Vazhdo

November 20, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Ngjarjet - Events :: Komente (4)
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Organizohet mbledhje e studenteve te Ulqini ne Prishtine
20.10.2012 u mbajte mbledhja e pare e studenteve te Ulqinit ne Prishtine. Organiztoret e kesaj mbledhje ishin nje grup I studenteve, te cilet more iniciativen per shqyrtimin e disa ceshtjeve te cilat bien ndesh me te drejtat e studenteve. Nder temat e diskutimit ishin: ndikimi I studeteve,ndihmat financiare, kuotat,qasja per punesim,evidentimi I studenteve, 28 nentori,takimi me z.Albin Kurtin si dhe tema tashme e njohur heqja e takses me cmim 2.5 euro nga ana stacionit te autobusave.Per keto tema folen nje grup studentesh te cilet edhe... Vazhdo
From Podgorica,Sarajevo,Skopje and Prishtina to Europe & Croatia from 139 €
Conditions: The price refers to return flights from Sarajevo, Skopje, Prishtina and Podgorica (via Zagreb) to Amsterdam, Brussels, Copenhagen, Dubrovnik, Frankfurt, Istanbul, London, Munich, Paris, Podgorica, Prishtina, Pula, Rome, Skopje, Split, Zadar, Vienna, Zagreb and Zurich. The price includes the airport taxes and Ticket Service Charge for online purchase i.e. www.croatiaairlines.hr or www.croatiaairlines.com. For purchase via other Croatia Airlines sales channels additional 30 € (TSC) will be charged.Croatia Airlines Contact... Vazhdo

September 28, 2012  :: Bota :: Comments Off on From Podgorica,Sarajevo,Skopje and Prishtina to Europe & Croatia from 139 €
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Povratne karte iz Podgorice ka evropskim destinacijama 139 eura
Hrvatski nacionalni avio-prevoznik Croatia Airlines od danas do nedjelje 30. septembra povratne avio-karte za letove iz Podgorice ka evropskim destinacijama nudi po cijeni od 139 eura. U cijenu karata uključene su takse, prtljag, hrana i piće, a putnici letjenjem skupljaju i nagradne milje, piĆĄu Dnevne novine. “Posebna akcija odnosi se isključivo na karte kupljene preko internet stranice www.croatiaairlines. com, a za karte kupljene na drugim prodajnim mjestima Croatia Airlines naplaćuje se dodatnih 30 eura taksi”, navodi... Vazhdo

September 28, 2012  :: news :: Comments Off on Povratne karte iz Podgorice ka evropskim destinacijama 139 eura
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nora Istrefi kallxon civilizimin e saj me Gishtin e nderit – Doigt Fuck You
Nora Istrefi, ka bĂ«rĂ« njĂ« gjest qĂ« mund tĂ« mos i pĂ«lqejĂ« adhuruesve tĂ« saj. Ajo Ă«shtĂ« fotografuar sĂ« bashku me TunĂ«n dhe mikeshat e saja, duke treguar dhe gishtin e mesĂ«m, qĂ« nuk Ă«shtĂ« shumĂ« shenjĂ« e mirĂ«. NĂ« gjuhĂ«n me tĂ« thjesht ajo i bie: “fuck you”. Edhe pse nuk ka dhĂ«nĂ« asnjĂ« sqarim se pĂ«r kĂ« shkon ajo “pĂ«rshĂ«ndetje”. MirĂ«po, besojmĂ« qĂ« nuk Ă«shtĂ« pĂ«r fansat e saj, sepse shpesh herĂ« e ka thĂ«nĂ« qĂ« i do shumĂ«. Vipat.info  Vazhdo
ZĂ«vendĂ«skryeministri Kuçi,vizitojĂ« KomunĂ«n e Ulqinit – Foto
ZĂ«vendĂ«skryeministri dhe ministri i DrejtĂ«sisĂ«, Prof. Dr. Hajredin Kuçi, nĂ« ditĂ«n e dytĂ« tĂ« qĂ«ndrimit tĂ« tij nĂ« Mal tĂ« zi, ka vizituar KomunĂ«n e Ulqinit, me ç’rast ka takuar kryetarin e KomunĂ«s, Nazif Cungu, deputetĂ«t e partive parlamentare shqiptare nĂ« Kuvendin e Malit tĂ« Zi, Mehmet Bardhi, Vasil Sinishtaj, Genci Nimanbegu dhe Mehmet Zenka, ndĂ«rsa njĂ« takim tĂ« posaçëm e ka zhvilluar edhe me KĂ«shillin Nacional tĂ« ShqiptarĂ«ve tĂ« Malit tĂ« Zi, ku Ă«shtĂ« takuar me kryetarin e KĂ«shillit, Tahir Tahiri. ZĂ«vendĂ«skryeministri... Vazhdo

March 21, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Politika :: Comments Off on ZĂ«vendĂ«skryeministri Kuçi,vizitojĂ« KomunĂ«n e Ulqinit – Foto
Tags: , , , , , ,

Beqiri takoi një delegacion të deputetëve shqiptarë në Paralamentin e Malit të Zi
PrishtinĂ«, 6 shkurt 2012 – Kryetari i Grupit ParlamentarĂ« tĂ« LDK-sĂ«, z. Ismet Beqiri, priti njĂ« delegacion deputetĂ«sh shqiptarĂ« tĂ« Parlamentit tĂ« Malit tĂ« Zi, i cili pĂ«rbĂ«hej nga Mehmet Bardhi, Genc Nimanbegu dhe Vasel Sinishtaj.  PjesĂ« e kĂ«tij delegacioni ishte edhe kryetari i KĂ«shillit Nacional tĂ« ShqiptarĂ«ve tĂ« Malit tĂ« Zi, z. Tahir Tahiri. NĂ« njĂ« takim vĂ«llazĂ«ror u bisedua pĂ«r zhvillimet aktuale nĂ« KosovĂ« dhe shqetĂ«simet e pĂ«rfaqĂ«suesve shqiptarĂ« tĂ« Malit tĂ« Zi, pĂ«r disa zhvillime nĂ« kĂ«tĂ« shtet. Kryetari... Vazhdo

Page 4 of 9« First...23456...Last »