pushimet

Plazhet me te mira te Ulqinit dhe të Malit të Zi
Në linjën e plazhit të Ulqinit prej 13 kilometrash u jepet licenca e flamurit të kaltërt për aktivitetin e plazhit dhe në shërbimet e kualitetit. Ato jan 6 plazhet me kualitetin e lart të shërbimit plus jan edhe 2 në fazën pilot për ta marrur licencën e flamurit të kaltërt. Nuk mjafton vetëm deti e ditët me diell, por edhe një jetë kulturore.Një numër i madh i plazheve tona kanë marrë flamurin e kaltër, emëruesi i përbashkët i të cilave janë standardet kryesore: pastërtia e ujërave, plazheve, sipërfaqja... Vazhdo

June 8, 2012  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Plazhet me te mira te Ulqinit dhe të Malit të Zi
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Hotel Mediterani mbushet me turistë – Video
Hotel Mediteran në Ulqin vërshohet nga turistët vendas dhe të huaj. Përmirësimi i kohës ka bërë që sot në këtë pikë turistike të ketë numër të madh të turistëve të cilët kryesisht vijnë nga Polonia dhe viset tjera të rajonit,por nuk mungojnë edhe ata nga Kosova e Shqipëria. Shumë mirë sepse atmosfera eshtë shumë mirë dhe njerëzit janë të mrekullueshëm”tha një turist,duke parë pritjen me një atmospfere shumë të pëlqyar nga musafirët. “Atmosfera më pëlqyeshme dhe koha e mrekullueshme,bëri... Vazhdo
Muaji i Ramazanit nuk  ndikoi në zvoglimin e numrit të turistëve në Rivierën e Ulqinit
Muaji i Ramazanit nuk  ndikoi në zvoglimin e numrit të turistëve në Rivierën e Ulqinit Edhe pse kemi shkelur në ditët e fundit të muajit gusht Ulqini ende vlon nga turistët që këto ditë janë duke pushuar në Rivierën tonë. Nëse bëmë një xhiro nëpër plazhe, shumë pak mund të vërejmë se kemi të bëjmë me ditët e numëruara të turizmit. Me të drejtë njohësit e mirë të fushës së turizmit thonë se kjo sezonë do të mbahet mend për ulqinakët si një ndër sezonat më të sukseshme në disa vitet e fundit,... Vazhdo

August 29, 2011  :: Lajmet / Vijesti, Turizmi / Turizam :: Comments Off on Muaji i Ramazanit nuk ndikoi në zvoglimin e numrit të turistëve në Rivierën e Ulqinit
Tags: , , , ,

Ulqini dhe Velipoja me çmime të lira
Ofertat turistike të Ulqinit dhe e Velipojës vazhdojnë të mbeten thuajse të njëjta me një vit me parë. Dy zonat turistike në kufi me njëra- tjetrën aktualisht janë më të lirat në bregdetin e Adriatikut. Nisur nga një vit më parë çmimet në hotelet private në Ulqin, variojnë nga 20-30 euro në ditë për person me gjysmë pansioni. Krahasuar me një vit më parë çmimi në hotele ka qenë i njëjti, por në dallim me një vit më parë kur ky çmim ishte për pansion të plotë, këtë vite është përgjysmë pansioni... Vazhdo
Pushime verore ne Ulqin – Ulqini 2018
Mobil: +382 69 731 443 + Viber Email: Holiday House@gmail.com In order to experience unforgettable and enjoyable holidays, your perfect choice should be Ulcinj Riviera. Dhomat gjinden në plazhen më atraktive me gjatsi prej 14 km,e mbuluar më ranë shëruese,unikate në tërë detin adriatik,buzë qytetit të Ulqinit më kultur dhe histori të lashtë. Posedojm dhoma të paisura me mini kuzhin,banjo,dhe teracën.Të gjitha dhomat kan shtrat franqez,e disa 2+1.Ne afërsi gjindet pllazhi nudistik Ada Bojana me uji të njelmët dhe të... Vazhdo