Pyetje – Pergjigje per Vipat

Pirro Çako: Me Invën tani jemi miq
Pirro Çako më në fund foli. Foli dhe foli gjatë, në një bisedë të çlirët me prezantuesin Adi Krasta. Duke filluar nga raporti i shumëpërfolur me Sisin, 23-vjeçaren që prej më shumë se një viti bashkëjeton me kantautorin, e deri tek marrëdhënia që ka sot me ish-gruan, sopranon e famshme Inva Mula. I biri Anthony dhe “Ashensori”, albumi i ri që e kthehu Çakon në tregun diskografik… Me këtë vajzën e re, a je ti i kënaqur, a je i qetë? A është kjo një bashkëjetesë simpatike? Po, unë jam shumë i qetë.... Vazhdo

January 14, 2013  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Pirro Çako: Me Invën tani jemi miq
Tags: , , , , , , , , , ,

Zëri i Dinos tërhoqi vëmendjen e Alma Bektashit
Dino Zhygjeli eshtë njëri nga pesë të përzgjedhurit e Alma Bektashit që do ta përfaqësojnë në “Netët live”. Të gjithë kanë një pasion të madh për muzikën dhe një sfidë me veten. Fitorja është e dëshiruar nga të gjithë, por deri atëherë, ata duan të tregojnë se janë këngëtarë në skenë. Në emisionin  Voice of Albania  para ca ditësh u bë e ditur se Aleksandri, Matej, Jozefina, Dino, Mjellma, Keleri, Venera dhe Lindi jane gjysmefinalistet e Voice of Albania 2! Për Dinon, pjesëmarrja në “The... Vazhdo

January 14, 2013  :: Lajmet / Vijesti, Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zëri i Dinos tërhoqi vëmendjen e Alma Bektashit
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Hana Cakuli frikëson si vampirë për Halloween + Foto
Gjithmonë duhet të presësh të papriturën për Halloween.Hana Cakuli duket se nuk është një fanse e “festës së shtrigave”, apo siç njihet ndryshe Halloween.Kjo festë në vendin tonë tashmë është shndërruar në një traditë dhe festohet çdo vit, ndërsa në festa nuk mungojnë as fytyrat publike. Disa prej tyre tashmë kanë filluar përgatitjet dhe kanë zgjedhur personazhet do të bëhen. Por ka edhe të tillë që këtë festë nuk e kanë edhe aq në qejf, mes të cilave edhe këngëtarja  e njohur nga Ulqini,Hana... Vazhdo
Linda Halimi tregon te pasmet
Tashmë ajo nuk fsheh asgjë, edhe kur është fjala për tu reklamuar. Kjo është këngëtarja Linda Halimi e cila kohë më parë vetëm dëgjohej zëri i saj, për shkak se nuk hynte në fëmrat elegante, por ato që kanë probleme me mbipeshën, e tashmë ajo duket të paktën në këtë foto shumë seksi. Linda sapo ka realizuar një set fotografik mjaft “Hot” te fotografi Veton Osmani, ndërsa në këtë foto tregon sensualitetin e saj dhe të pasmet. /Albavipnews/  Vazhdo

October 12, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Linda Halimi tregon te pasmet
Tags: , , , , , , , , ,

Zajmina: Jo dueteve te reja, me pelqen te kendoj vetem
Megjithese i ka munguar ekraneve muzikore per kete sezon veror, ajo do te jete pjesemarrese ne festivalin “Kenga Magjike”, e kemi fjalen per Zajmina Vasjarin, e cila do te jete edhe kete vit konkurrente ne kete festival. Sezoni qe sapo u mbyll, duket te kete qene nje sezon i ngarkuar me pune per kengetaren, e cila ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter” ne gazeten “Koha Jone”, rrefen se stinen e veres, megjithese nga stinet qe ka me shume kujtime te bukura, asnjehere nuk e shfrytezon dot maksimalisht per shkak... Vazhdo

September 24, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zajmina: Jo dueteve te reja, me pelqen te kendoj vetem
Tags: , , , , , , , , ,

Genti Ismajli: Ja cfarë solli sezoni veror
Gjithandej pershkruhet si vajza me karakter te forte, si vajza me syte e bukur dhe si vajza qe ne skene eshte e pamundur qe te mos levize. Bëhet fjalë për Genta Ismajlin me të cilën Poke ne Top Channel dhe Albana Osmani realizuan lidhjen, për të gjithë fansat. Albana: Pershendetje Genta Ismajli! Pershendetje nga Top Channel. Genta: Pershendetje. Albana: Albana: Kenaqesi shume e madhe te te kem ne kete interviste sot. Genta: Kenaqesia eshte e imja dhe me shume. Albana: Me vjen shume mire. Genta, gjate gjithe sezonit veror... Vazhdo

September 19, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Genti Ismajli: Ja cfarë solli sezoni veror
Tags: , , , , , , , , , ,

Zizo tallet me Linda Halimin?
Kemi pare te flitet shume keto dite per kengetaren Linda Halimi, e cila sapo ka publikuar nje klip qe eshte per te rritur. Emra i saj eshte permendur gati cdo dite ne faqet e shtypit roze, me intervista te ndryshme ku eshte folur edhe per Linden si biznesmene, marketingun e te cilit e ben shpesh edhe vete kengetarja ne rrjetin social “Facebook”. E kete fakt duket se e kane vene re edhe koleget e saj e nje prej tyre Kastro Zizo ka dhene edhe “opinionin” e tij ne lidhje me bizneset e saj. Edhe Kastro ka zgjedhur “Facebook”-un... Vazhdo

September 19, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Zizo tallet me Linda Halimin?
Tags: , , , , , , , , , ,

Kaltrina Selimi: Dua të kem binjakë
Kaltrina Selimi do të rrëfejë sot për faqet e së shtunës në “GSH” të rejat në jetën e saj. Duket se më në fund këtë verë, ka vendosur që pas dy vitesh pune intensive, t’i japë vetes disa ditë pushimi…Ama para pushimeve, vera e Kaltrinës ka qenë e mbushur me koncerte, një këngë e re është publikuar dhe fundpranvera e ka kthyer atë në zonjë. Kaltrina është martuar, ndonëse në një ceremoni shumë intime, me prezencën e shumë pak njerëzve, këngëtarja e dashur e skenës shqiptare nuk mban më mbiemrin... Vazhdo

September 14, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Kaltrina Selimi: Dua të kem binjakë
Tags: , , , , , , , , ,

Alban Skenderaj: Kenaqesi qe kendova ne skenen e emrave boterore
Padyshim, ai eshte nje nga kengetaret me te suksesshem shqiptare te kesaj dekade. Me kenge qe destinacionin e kane pasur vetem hite dhe me albume qe jane ne fonoteken e çdo adhuruesi muzike, Alban Skenderaj mban ne karriere edhe nje mori çmimesh qe kane deshmuar talentin, punen dhe perkushtimin e tij. Tregut muzikor kete vere i shtoi edhe nje tjeter krijim cilesor te tij, siç ishte kenga “Miremengjes”, ndersa ka qene prezent ne mjaft koncerte, festa dhe clube verore. Por jemi te bindur qe qershia mbi torte e ketij fund sezoni veror... Vazhdo

September 8, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Alban Skenderaj: Kenaqesi qe kendova ne skenen e emrave boterore
Tags: , , , , , , , ,

Linda Halimi ka mesazh për gazetarët
Këngëtarja Linda Halimi ka zgjedhur rrjetin social facebook, që t’ua dërgoj ’2-3 fjalë’ gazetarëve. Kohëve të fundit është përfolur shumë në media martesa e saj me të fejuarin e saj, reperin Big D. Dhe kjo duket ti ketë penguar Lindës, e cila as nuk e ka pohuar dhe as nuk e ka mohuar këtë lajm. Linda në rrjetin social facebook ka shkruar:  ““Pse të pohoj, pse të mohoj? Pse kam nevojë t’i jap dikujt detajet e jetës tepër personale time? Shumë herë kam dhënë detaje më shume seç duhet rreth jetës... Vazhdo

August 4, 2012  :: Zbavitje / Zabava :: Comments Off on Linda Halimi ka mesazh për gazetarët
Tags: , , , , , , , ,

Page 2 of 41234